Psychoterapia jak i gdzie szukać pomocy? - Ewa Chodakowska


snapchat @billie_sparrow Pani psycholog, Daria Abramowicz, opowiada nam o tym, jak i gdzie szukać pomocy psychologicznej, jak weryfikować informacje na ten temat oraz o tym, kto może przyjść do gabinetu psychoterapeuty. Tu znajdziecie Darię: http/
Najlepsze komentarze do filmu "Psychoterapia jak i gdzie szukać pomocy?":

K B.d. F Co: Czy tylko dla mnie Vroobelek jest mega podobna do Julii Kamińskiej?
Julia Ochendal: O nie juz kazdy ma te bluzke z h&m'u 0:
Monika Le?niak: wspaniale odcinki, uwielbiam taka tematyke! ;D
Aleksandra Piotrowska: Bardzo szanuje i doceniam Cię za to, jakie filmy tworzysz. Moim zdaniem mają one dużą wartość i cieszę się, ze poświęcasz uwagę takim tematom.
Olsoon 00: Dziękuje Ci bardzo ze poruszasz takie ważne tematy? Czekam na więcej takich filmików?
Joanna K: Są poradnie/centra kryzysowe, gdzie można przyjść ,, z ulicy" i porozmawiać z psychologiem
le fleur du mal: filmik wyższych lotów i nagle mniej wyświetleń ahaha
Zuzanna Tymochowicz: Dobry odcinek zmienił dużo w moim myśleniu o psychologach
honia: ojejku nie mogłam oglądać przez to "yhym" ?
95weron: gorzej jak psycholog zrobi większą krzywdę niż przed terapią...
Kasia: A psychoanalityk?
JankaKijanka: Irytuje mnie promowanie psychoterapii, jako jedynego i absolutnego sposobu na wyjście z kryzysu i rozwój. Tym bardziej, że głównie praktykuje się przestarzały nurt psychodynamiczny. W dodatku większość specjalistów nie powinna się tak nazywać. Nie znają się na swojej pracy, ulegają schematom i tworzą koncepcję na temat pacjentów. Najnowsze badania potwierdzają, że pomimo ładowania środków w rozwój i dostęp do psychoterapii, liczba samobójstw w Europie systematycznie rośnie. Dodatkowym problemem jest zawierzanie swojego życia i decyzji obcej osobie, która nie będzie potem ponosić za nie odpowiedzialności. Badacze są sceptyczni, co do skuteczności psychoterapii. Po dziesięciu latach korzystania z usług psychoterapeutów, kilku załamaniach nerwowych, myślach samobójczych, mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że terapia gwarantuje efekt jojo. Chcecie spróbować, to skorzystajcie z metod poznawczo-behawioralnych, lub terapii skoncentrowanej na rozwiązanie. A przede wszystkim pozostawajcie cały czas krytyczni.
Araveus: chciałbym mieć taką starszą przyjaciółkę jak ty Billie :( Da się z tb jakoś skontaktować?? Chiałbym pogadać :(
Paula Pe: czy ludzie czesto placza u psychologa gdy opowiadaja o swoich problemach? i czy psycholog pozwala na placz czy raczej probuje uspokoic osobe?
Karczoch7: Dla osób z rodzin dysfunkcyjnych, osób uzależnionych, osób z zaburzeniami odżywiania jest dużo ośrodków i tam nie ma kolejek (moje doświadczenie) i jest to pomoc dofinansowywana przez państwo. Sama odbyłam terapię indywidualną i roczną grupową (raz w tyg 3 godziny) w ośrodku terapii osób uzależnionych i współuzależnionych jako DDA. Polecam, im szybciej się zdecydujecie tym lepiej. Na terapii wiele osób mówiło mi że żałują że nie poszli wcześniej (i to starszych ode mnie o 20-30 lat).
Justyna Rutkowska: Billie jakie miny! :D
airn: Wiem, że stary filmik, ale chciałam wspomnieć, że są też fundacje, np. Aslan na warszawskim Nowolipiu, można otrzymać pomoc za darmo :)
FloWish PL: Godzinne spotkanie z Dominiką Cwynar i odpowiedzi na pytania:" Gdzie szukać pomocy? Jak wyjść z trudnych sytuacji?
/watch?v=qsuk0DXVtT0
Magdahdegs Janusgfvzko: Dzięki Billie za ten filmik. Jest bardzo pomocny !
Wojtek ko?Ata: Czy ty i Hania es to para?
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=MI5rcY6AwB0