Q&A 36 na żywo czyli Wasze pytania i nasze odpowiedzi Domowy Survival


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Crjof9sfhpsNajlepsze komentarze:

incogni... Nie ma czegoś takiego jak "za dużo noży" :)
Hardkor... Pytanie do kolejnego Q&A: Czy macie w planach zakładanie discord-a?
Wojciec... Czołgu już nie można kupić legalnie bez posiadania zezwolenia koncesjii.
Andrzej... Krzysztofie. Jaki długodystansowy plan awaryjny wobec długotrwałych zmian klimatu, braku wody i nieurodzaju przewidujesz? Zapasy wody i żywności to podstawa. Mieszkanie obok zbiornika słodkiej wody nadającej się do picia wydaje się tylko tymczasowym rozwiązaniem. Ten może zostać szybko osuszony przez wielkie zapotrzebowanie na wode w rolnictwie i przemyśle. Wody gruntowe są rozwiązaniem tymczasowym jeżeli wyżej wymienione podmioty nie przestaną ich nadmiernie eksploatować. Długodystansowym rozwiązaniem wydaje sie być ewakuacja w zasobniejsze pod względem wody tereny. Rozważałeś ten scenariusz? Czy masz informacje dotyczące czasu kiedy taki czarny scenariusz może wystąpić na naszych terenach?
Micha?... czy mikrofon podczepiony do klapy kieszeni piersiowej będzie źle wyłapywał mowę? ponieważ w tym układzie na filmiku wyłapuje każde przełknięcie.
yavein4... Kiedy będzie więcej racji żywnościowych seven oceans nie mogę kopic całego kartonu :(
Cyryl... Aaaa o to chodzi z tą zmianą mówienia! Ja tu zastanawiam się czy na nagraniach było mroźnie czy też była wcześniej rozgrzewka imprezowa a tu widzę biżuterię nazębną!
Roman B... Na kusze jest cieżej dostać pozwolenie niż na broń palną
Piotr L... Nie kupimy maski gazowej na codzień? Ja tam z żoną używamy xD
Monika ... 7:00 Marcin Iwuć - Finanse bardzo osobiste wyjaśnił na yt w filmie że jednak spłata bardziej się opłaca finansowo. Polecam.
Adam Ch... Mam wrażenie, że Krzysiek nie odpowiedział na pytanie Alergika(tak pana nazwę bo nie znam personaliów) w sposób dostateczny. Nie da się zrobić zapasu na więcej niż rok czegoś co ma datę przydatności rok i w przypadku leku ciężko o rotacje zapasu. Pomyślałem, że rady dla każdego alergika który nie może składować leków brzmi:
1. Jeśli alergia jest na rzeczy wdychane może warto zrobić zapas masek gazowych/pyłowych? Lepiej wykluczyć ekspozycje na alergen niż z nim walczyć.
2. Czy na rzeczy w jedzeniu? Zrobić zapasy jedzenia nie posiadającego alergenu.
Oprócz alergii na jedzenie i substancje lotne nie ma według mojej wiedzy alergii która mogła by zagrozić naszemu życiu, a nie dałoby się jej wykluczyć w ciężkich czasach.

Chciałem się ustosunkować tez do pompy wody. Jeśli mamy studnie nie lepiej zamontować staromodna pompę żeliwna ? Takie pompy o ile są sprawne są naprawdę wydajne i dają wystarczające ciśnienie. Nieraz podlałem cały ogród używając takiej. Można podłączyć do niej waż i napełnić zbiornik.
TheSmaa... Ok
bruner7... Fajnie pomarzyć o własnym czołgu, ale nie ma chyba bardziej bezużytecznego pojazdu na czas kryzysu. No bo w jakiej sytuacji mógłby być przydatny? W czasie wojny lepiej trzymać się od wojskowego sprzętu z daleka i wyglądać jak cywil - taki czołg zostanie szybko wykryty i ostrzelany przez każdą ze stron konfliktu - zarówno "nasi", jak i "obcy" nie zidentyfikują go jako swojego, a skoro czołg na polu walki nie jest swój, to kwalifikuje się do natychmiastowej rozwałki. A poruszać się tym dyskretnie i niepostrzeżenie się nie da.
Jak nie wojna, to może zamieszki, czy totalne bezprawie po jakimś większym kataklizmie? Też raczej nie. Jeśli liczysz, że zamkniesz się w środku i będziesz mógł śmiać się z każdego, kto będzie chciał Ci zrobić krzywdę, to ten uśmiech z twarzy bardzo szybko zdejmie Ci pierwsza butelka z benzyną. Na polu walki czołgi współpracują z piechotą, bez jej osłony są praktycznie bezbronne - udowodnili to choćby Czeczeni w Groznym, dosłownie masakrując szturmujące miasto rosyjskie czołgi pozbawione wsparcia piechoty. Tym bardziej, że czołg miałby być rozbrojony, więc nijak nie powstrzymasz nikogo przed podejściem na odległość rzutu "mołotowem". No chyba że skrywasz w sobie takie pokłady psychopatii, że od razu zakładasz, że będziesz nim rozjeżdżał ludzi?
W czasie kryzysu ekonomicznego, czy całkowitego upadku cywilizacji, gdzie zasoby zaczną się błyskawicznie kurczyć, tym bardziej nie będzie przydatny - taki PT-91 Twardy, czyli mocno zmodernizowany radziecki T-72 pali od ok 350 (na szosie) do 550l/100km (w terenie), Leopard potrafi wypić prawie 800l/100km. Lżejszy sprzęt nie jest o wiele bardziej ekonomiczny - BMP-1 spala 150-350l/100km, Rosomak 70-120l/100km. Myślę, że w takich czasach paliwo będzie zbyt cenne na marnowanie go "dla lansu". Że o dostępności części zamiennych i serwisowaniu tego potwora nie wspomnę. Tak więc jest to sprzęt zupełnie bezużyteczny - nie dość, że może nam sciągnąć na głowę gwałtowną śmierć w płomieniach, to w żadnym wypadku nie zapewni bezpieczeństwa, rzuca się w oczy (i uszy), do tego jest ekonomicznym koszmarem. Nie widzę absolutnie żadnego zastosowania dla takiego sprzętu w jakiejkolwiek sytuacji kryzysowej.
Jarosla... do spacyfikowania dziada na krótki dystans gaśnica śniegowa
Lord ko... Kiedy następny. Live
xarexon... Kiedy odkopiecie sejf ? ;]
Kamil B... Książka do recenzji: Alex Scarrow - "Gdy zgasną światła". Chyba nie było o niej na kanale.
Lord ko... Pozdro z live
Monika ... Jeżeli to nie przecież ciebie organizowane jest to szkolenie to może sam zorganizuj takie spotkanie w okolicach Warszawy myślę że zainteresowanie było by bardzo duże kto za nich da łapkę w górę
motyl45... Ile osób dotyka upadek jednego banku, a ile spłonięcie jednego domu?
Domowy Survival ciekawostki

Domowy Survival ciekawostki

Historia kanału Domowy Survival zaczyna się w dniu 2010-12-18 13:11:40.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 281 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 9230164 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 53200 użytkowników.