Życiowe scenariusze powielane z pokolenia na pokolenie Magdalena Sękowska Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=fIg8BXWHo1INajlepsze komentarze:

Z A J A... Przesłuchałem Pani wykład, bardzo ciekawy, jednak przeszkadzał mi pewien Pani nawyk w monologu, który pani stosuje zapewne bezwiednie, ciągłe kończenie zdań "YHM".

Proszę się posłuchać :) - dla przykładu 35 min 50 sek - Poza tym pozdrawiam serdecznie.
Justyna... Automatycznie zaczęłam klaskać na sam koniec. Wielkie brawo. Świetny wyklad w kontekście książki " nie zaczęło się o Ciebie..."
Andrzej... Wysłuchałem paru wykładów tej Pani i lajka daje przed wysłuchanie bo przeczuwam że będzie bardzo dobry. Namawiam do sygnalizowania swoich odczuć łapkami, może dzieki temu konkretnie pokażemy co nam się podoba i będzie tego więcej.
Marika ... Wspaniały wykład, dziękuję.
Maris A... O przemienności wzorców w kolejnych pokoleniach mówił też Rhett w "Przeminęło z wiatrem". Gdy tłumaczył Scarlett, że dopiero wnuki będą do nich podobne :)
blue le... Bardzo ciekawy wykład. Cieszę się, że stworzyliście Państwo możliwość odsłuchania wykładu na yt :)
J W... Super material
SuperEl... ...bo się nie uczymy, polegamy na stereotypach, bezkrytycznie akceptujemy kazda prawdę nieseawdzajac niczego i wierzymy tym, ktorych lubimy zamiast sprawdzac kazdą informacjŕ. Powtarzamy bezmyślnie schematy. Polacy są bardzo agresywni. Powtarzaja mnóstwo schematow rodzin alkoholików- krzyki, nadmierna kontrola, awantury o byle co. Polacy boją się wypowiadać o swoich pogladach,zreszta mało kto je ma,mozna wybrać z kilku stereotypów......a ktytyke kojarzymy z hamstwem,nue ma u nas kontruktywnej krytyki. Rodzice w polskich rodzinach sa zbyt kontrolujący, chca kintrolowac kazdy aspekt zycia dziecka w kazdej minucie-to straszne.
Adriann... Kolejny cudowny wyklad Pani Magdaleny.
Anne Li... Moje ostatnie odkrycie Uniwersytetu SWPS, mega fajnie, kazdy moze sie doksztalcac, dzieki
Tomasz ... Wykład bardzo ciekawy. Nigdy jednak nie zrozumiem, dlaczego prelegenci dziękują na wstępie słuchaczom, że ci zechcieli przyjść i posłuchać. Tak, jakby wykładowca sam nie wierzył w swoje szczęście, że ktoś chce go słuchać. Gdy tymczasem to słuchacze powinni być wdzięczni, że ktoś się przygotował przez długie tygodnie lub miesiące, zrobił prezentację i to prelegenta zaszczyca swoją obecnością audytorium :)
Aleksan... Świetny wykład.
7Madrid... Słuchając o przekazie między pokoleniowym przypomniała mi się taka anegdota: w pewnym klasztorze, pewnego razu pojawił się mały kotek. Zwierzak szybko stał się ulubieńcem mnichów. Ciekawski koteczek przeszkadzał jednak mnichom podczas codziennej praktyki medytacyjnej. Aby temu zaradzić mnisi zaczęli na czas medytacji zamykać kota w klatce. Po kilku pokoleniach, po czasie, gdy zarówno kot, jak i mnisi dawno już nie żyli, w owym klasztorze żadna sesja medytacji nie mogła się odbyć bez wcześniejszego zamknięcia jakiegoś kota na jej czas w klatce. Nikt nie miał pojęcia dlaczego. Warto przypatrzeć się, czy i my, nie wiedzieć czemu, nie zamykamy kota w klatce ;)
zuzczi... bardzo wartościowy wykład, ale brakuje mi przede wszystkim recepty/instrukcji jak zahamować te zachowania, skoro już je widzimy i przykładowo nam się nie podobają, i nie chcemy ich powielać.
Natomiast, niesamowicie zszokował mnie brak znajomości Pinkera przez wykładowcę z, jak sama mówi, 35 letnim doświadczeniem..
John C... czyli determinizm. tak genetycy powiadaja wolna wola nie jest adekwatna ze wzorcem genetycznym osobnika. Jak prelegentka mowi sie o przeklenstwach rodzinnych, pokoleniowych, klatwach ktore sie realizuja.
paranio... 16:37 heh. w sumie to coś pomiędzy lekarzem a prawnikiem. teoretycznie ma leczyć, ale ściemnia że to robi ;)
Irena B... Doskonaly i niesamowicie wazny !!! wyklad, potwierdza tez moje tlumaczenia i sytuacje zyciowe , dziekujevserdecznie!
Magda G... Bardzo dobry wykład, dziękuję ??
Piotr J... Dobry wykład
Apoloni... Wspaniały wykład! Tak bardzo mi potrzebny ❤️ odpowiedziala Pani na wiele pytań które zadawalam sobie od dawna ??
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS ciekawostki

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS ciekawostki

Historia kanału Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS zaczyna się w dniu 2010-01-04 09:17:09.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 344 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 10368284 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 96100 użytkowników.