Narożnik aluminiowy kąt prosty na kąt rozwarty GipsKartonITD


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=skEHByGsZc4Najlepsze komentarze:

Domink ... Witam. Bardzo prosze o porade. Jaka grubosc welny w krokwie o grubosci 16cm i jaka grubosc pod krokwiowo. Dodam ze dach jest deskowany. Myslalem o super macie 0.33. Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam Dominik
Krzyszt... Witam ja z takim pytaniem całkiem z innej beczki. Sufit podwieszany standardowo na 2.60cm i od stelaży do wiazarow mam 50 cm i od góry będę kładł wełnę 15cm i 10 cm . W tedy welna będzie luźno sobie leżała trzeba w takim wypadku ja podwiazywac ?proszę o radę
Sylwia ... Ja komentuję z konta żony i powiem że kilka lat temu wykańczałem płyty gipsowe na poddaszu zgodnie z pana instrukcjami na kanale i powiem krutko.Dla mnie petarda , nic nie popękało wszystko super wygląda i się trzyma.Dzięki za filmiki instruktarzowe i pozdrawiam.????
Moje li... Dlaczego nikt nie pokazuje jak obrabia krawędzie cięte przy Q2 .
Oraz czy łączą sufit - ściana jakąś taśmą tak samo jak łączenia przy Q1.
Mimo tylu filmików wiele rzeczy nie jest pokazywanych . Tak jak by celowo ukrywane .
Dooku8... Poznałem tę metodę jakiś czas temu, ale przyznam że czasami nieźle się namęczyłem jak nie było gdzieś kąta prostego, a trzeba było aluminiowy kątownik. Rozginałem ręcznie
Artur L... Witam mam pytanie do ciebie co myślisz i czy możesz się wypowiedzieć na temat przyklejania karton gipsu na ściany zamiast tynkowania? bardzo jestem ciekawy twojej opini Pozdrawiam
sezamku... Witam Serdecznie.


Kolejny bardzo pomocny materiał.


Obejrzałem Pana kanal kilkukrotnie i w końcu nadszedł czas zabudowy poddasza w moim domu.
Dach kopertowy z lukarnami i oknami połaciowymi (projekt ogród o zmierzchu), w całości zadeskowany i zasznurkowany. W 2 pomieszceniach już założone mam stelaże i wełnę mineralną super mata plus 15 cm między krokwie i 10 cm w poprzek. Mam pytanie. Czy mógłby Pan wytłumaczyć jak wymierzyć płaszczyznę drugiego skosu w koszu wewnętrznym? Jak przenieść wymiary, aby profile CD 60 trafiały na siebie w koszu? Dodam , że skosy mają 2 różne kąty nachylenia i jeżeli zrobię rostaw taki sam jak na pierwszym skosie, to profile zaczną się mijać w profilach ud skręconych do siebie pchełkami.Dodam, że ściany kolankowe będą oklejane zielonymi płytami gk, a ich góra będzie przykręcona poprzez łączniki es i profil cd60 do murłaty (wysokość ścianki kolankowej - 60 cm).
Narzędzia którymi się posługuję, to sznurek traserski, miara, poziomica, łata, szlaufwaga itp. Nie posiadam lasera krzyżowego. Czy jest on niezbędny do tego typu pracy, czy też uda mi się to zrobić starymi metodami? Szczerze nie chciałbym wydawać kilkuset złotych na sprzęt, którego pewnie więcej nie wykorzystam (do gładzi, wykańczania podłóg i malowania raczej nie będzie potrzebny).

Proszę o nagranie takiego filmu , w którym pokaże Pan jak to zrobić krok po kroku. Znalazłem film z 2015 roku w którym pokazuje Pan jak wyznaczyć płaszczyznę 1 skosu metodą na strunę, ale nie za bardzo wiem jak zrobić dobrze 2 skos.
Jeżeli nie ma Pan czasu to proszę o odpowiedź w komentarzu.Z góry bardzo dziękuję za wszystkie filmy i pozdrawiam!
Zbuduj ... O kurcze jaka broda ? dawno mnie tu nie było ale nadrabiam zaległości ?
Jacek S... Witam wiem że nie zgodnie z tematem filmu ale bardzo prosze o odpowiec jakich kołków użyć do montarzu profili jrśli sufit jest z cegły dziurawki (stare budownictwo) bardzo proszę o podpowiedź
roman m... Fajny pomysł na filmy ,nie każdy ma gadane a wystarczy pokazać .
Robert ... Wszystkiego dobrego w Nowym roku ?
Marek K... Widzę że Pana też dopadła moda na brodę. Szkoda że każdy robi coś bo jest modne lub poprawne politycznie.
Lewy Le... Okna dachowe obrabia sie od ramy w pionie (dół okna) i w poziomie od ramy (gora okna) .Ktos zapyta doaczego ,a no dla lepszej cyrkulacji powietrza i wpadajacego swiatla .
Pyjter ... Brawo ty
Waldema... Jak się włącza napisy w filmie?
Pozdrawiam serdecznie
Miki Fi... Wystarczy z młotka parę strzałów i gitara!
Marcin ... Dokładnie tak muszę sobie radzić na swoich robotach, ze względu na specyfikę prac. Brawa dla prawdziwego fachowca. Pewnie, ze dziś wszystko można kupić. Sam na sprzęt nie żałuje, ale użyte materiały wyznacza specyfika tego, przy czym pracuje. Dlatego mogę śmiało powiedzieć jak np. Mark 7 chodzi na Baumit z wiaderka, a nie tylko LSR itd. Mieszkania inwestycyjne i na handel rządzą się swoimi prawami. Ma być pięknie i tanio. Po tym poznasz fachowca, ze dobrym sprzętem zrobi z prostych i tanich materiałów. Brawa dla autora filmu.
Pawel K... Tak się robiło z metalowymi narożnikami gdy nie było jeszcze takiego wyboru jak dziś, poza tym są narożniki metalowe rozwartokątne (wiem, też czasami kąt nie pasuje i trzeba naciąć). Sposób jednak jak najbardziej i do dziś czasami stosuję gdy akurat braknie innego.
tomekur... Fajna broda. ?
Dariusz... Witam mam pytanko do eksperta na początku marca chcę ocieplic poddasze użytkowe dach dwuspadowy jak powinno się to zrobić czy trzeba położyć wełnę aż do samej kalenicy i dodatkowo miedzy jetkami pod sufit podwieszany dodam że montowane będą schody strychowe i płyty osb jako podloga strychu welna 2×15cm lambda 0,032 jeśli welna musi być położona do samej kalenicy to czy trzeba też dac folie paroizolacyjna i płyty gk powyżej osb?
GipsKartonITD ciekawostki

GipsKartonITD ciekawostki

Historia kanału GipsKartonITD zaczyna się w dniu 2009-05-21 07:29:14.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 320 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 23128163 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 42900 użytkowników.