OTWARTYM TEKSTEM ODC.201 A. HAŁABURDZIN, W. DOBRZYŃSKI CAŁA PRAWDA O STANIE WOJENNYM Telewizja Republika


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=bgeqT3HpQYkNajlepsze komentarze:

cezary ... Bylismy zbyt zdemoralizowani PRL em żeby umiec zawalczyc o NIEPODLEGŁĄ POLSKE 1989 chcieliśmy się wreszcie najesc miesa bez kartek itp
majde j... I to kurestwo jest dalej u wladzy (smierdzace j"Elita",na pohybel im.
Andi Da... Okrągły stół to jak wszystko co okrągłe, cyrk który się do dziś kręci. Punkt
Kamil B... "Zostało otworzone okno". Kulturalny językowo Polak mówi: "Zostało otwarte okno". Solidarność to 10 mln głąbów dowodzonych przez kapusia/
Slowian... Zapiski oficera prowadzącego TW Balbiny. "Grudzień, 1981. Przeprowadziłem rozmowę z Balbiną. Spotkanie miało miejsce w kawiarni. Jeszcze żaden TW nie wywarł na mnie tak złego wrażenia. Nie chodzi o wygląd zewnętrzny (Balbina to krótkonogi, szpetny gnom), lecz o jego zachowanie i charakter. Cały czas mlaskał i oblizywał wargi. Zapewniał, że brzydzi się Solidarnością i trafił do niej przez pomyłkę. Błagał, aby go nie aresztować. Zaczął płakać. Chwalił się komunistycznym rodowodem; ojcem aparatczykiem i wujkami komunistami. Nie zdążyłem zapytać, a już zeznawał przeciwko bratu i radził, aby posadzić L. za kratki! Niewiarygodne. Jaką szują musi być ktoś, kto zasłania się bratem bliźniakiem? Pod koniec rozmowy poprosił, abym zapłacił za wypitą kawę, bo jego pieniądze trzyma mama. Wnioskuje się - zostawić Balbinę na wolności. Jego praca dla Solidarności przysłuży się bardzo komunistycznej władzy."
Slowian... Warszawa, dnia 18 grudnia 1981 r. Notatka z rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim (dalej Jar) przeprowadzonej w ramach operacji KLON w dniu 17 grudnia z polecenia kierownictwa służbowego.

"Zgodnie z zatwierdzonym planem działań operacyjnych w stosunku do figuranta Jar, po rozmowie prowadzonej przez Wydz. IX Dep. III MSW, J. Kaczyński ponownie został zatrzymany przez grupę realizacyjną i doprowadzony do KSMO. Rozmówca był kompletnie zaskoczony i zdezorientowany. Uporczywie wyjaśniał, że był na rozmowie w MSW i został zwolniony, sugerował, że musiała nastąpić pomyłka, że zapewne chodzi nam o jego brata bliźniaka Lecha. (…)

W sposób bardzo zdecydowany zażądałem, aby określił czy będzie przestrzegał przepisy stanu wojennego, w przeciwnym razie zostanie internowany, jednocześnie przedstawiłem wypełnioną już decyzję o internowaniu. Zażądałem podpisu na tej decyzji, że zapoznał się z nią.

Wywarło to na nim bardzo silne wrażenie, zmienił ton, widać było, że usilnie kalkuluje swoją sytuację. Zaproponowałem kawę, zgodził się. Dalej w luźnej rozmowie, odpowiadając na pytania, opowiedział o swojej działalności politycznej, m.in. o działalności w Biurze Interwencyjnym KSS KOR, pracy w filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, tworzeniu Klubów Służby Niepodległości, działalności w zespole redakcyjnym . Wypowiedzi te potwierdzały nasze dotychczasowe rozpoznanie operacyjne. Zgodnie z przyjętą taktyką nie pytałem o szczegóły, w tym o rolę poszczególnych osób. (…)

Widząc jego załamanie kontynuowałem rozmowę na neutralne tematy. Jar stopniowo uspokajał się. Zaproponowałem, byśmy rozpoczęty dialog kontynuowali w przyszłości. Jar odmówił, tłumacząc, iż oznaczałoby to współpracę z nami. Powróciłem do wcześniejszych argumentów, iż nie chodzi o informacje o jego znajomych, ale dialog dwóch dorosłych ludzi, którym na sercu leży troska o dobro naszego kraju.

Zapewniłem, że nie będę żądać zobowiązania o współpracy. Po dalszej rozmowie Jar w końcu zgodził się na kontynuowanie rozmów na neutralnym gruncie.

Przyznałem, iż jestem oficerem MSW, w KSMO występuję gościnnie, podałem numer telefonu i poprosiłem, aby przedstawił się imieniem i prosił Białostockiego. Umówiliśmy się na spotkanie 23 bm.

Wnioski:

1. Rozmowa potwierdziła trafność koncepcji działań operacyjnych w stosunku do figuranta Jar.

2. Dokonano wstępnej fazy pozyskania. Dalsze rozmowy określą jego przydatność jako osobowego źródła informacji.

3. W przypadku braku kontaktu telefonicznego w dniu 23 bm., proponuję ponownie doprowadzić figuranta na rozmowę, zagrozić represjami i w zależności od zachowania podjąć decyzję, czy ma być internowany.

4. W celu zakonspirowania Jara jako ewentualnego tw, proponuję nie rejestrować w Biurze , a spowodować prowadzenie rozpracowania w ramach kwestionariusza ewidencyjnego przez Wydz. II Dep. III. Koordynacja przedsięwzięć prowadzona byłaby na szczeblu kierownictwa departamentu".

St. Inspektor Wydz. II Dep. III MSW ppłk M. Kijowski

p

DRUGI DOKUMENT (sporządzony również przez ppłk. M. Kijowskiego):

"Wykorzystując sprzyjającą sytuację poruszyłem działalność grupy A. Macierewicza, tj. i obecności w niej osób narodowości żydowskiej tj. L. Dorna. Potwierdził, że L. Dorn jest Żydem, jednocześnie na moją złośliwą uwagę, że dziwne jest, iż Żydzi nie są chłopami czy robotnikami, odparł, iż są zdolniejsi od Polaków i dlatego plasują się w środowisku inteligenckim. Wywnioskowałem, że temat jest drażliwy i prawdopodobnie dotyczy go bezpośrednio.

J. Kaczyński od początku rozmowy był przekonany, że będzie internowany. Wielokrotnie podkreślał, że siedzieć nie chce. (…)

J. Kaczyński sprawiał wrażenie osoby mocno niepewnej. Bardzo często zasłaniał się przepisami prawnymi. Jego wygląd jest niedbały. Twierdził, że nie interesują go sprawy materialne, kobiety, np. nie zależy mu w przyszłości na założeniu rodziny. Ma flegmatyczne usposobienie, wygląd książkowego mola. Pozuje na myśliciela Solidarności. Mimo pewnej demonstracyjnej rezygnacji z życia, kariery, rodziny, stwierdzam, że jest osobą bardzo ambitną. Obruszał się, gdy mówiłem, że pozycja jego brata Lecha jest w Solidarności znacznie wyższa. (…)"
Slowian... Można się pośmiać ... ja się poszczałem już dawno z tego ciamajdy PiSowskiego... i Ewci Stankiewicz, dyżurnego kłamcy i naciągacza rzeczywistości.

Co robił Kaczyński 13 grudnia 1981 roku, w dniu, w którym komunistyczna wojskowa junta niezgodnie z prawem wprowadziła stan wojenny na terenie całej PRL? W noc poprzedzającą słynne przemówienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, które nadano, gdy większość spała, uzbrojone po zęby oddziały ZOMO aresztowały i internowały tysiące osób związanych z opozycją spod znaku "Solidarności" na czele z Lechem Wałęsą, ale do Jarosława Kaczyńskiego nikt nawet nie zapukał. Prezes Prawa i Sprawiedliwości jest dziś przedstawiany jako jednak z najważniejszych postaci opozycji antykomunistycznej, w której faktycznie współdziałał wraz ze swoim bratem i Wałęsą. Najważniejszy obecnie polski polityk zasiadał także przy Okrągłym Stole, a po 1989 roku wyrósł na jedną z najbardziej wpływowych osób wolnej Polski.
Brak decyzji o internowaniu ze strony władz była dla Kaczyńskiego prawdziwym ciosem. 32-letni wówczas działacz bardzo pragnął stać się jednym z represjonowanych. - I było to dla mnie bardzo niemiłym zaskoczeniem. Nie ukrywam, że nieprzyjemnym, bo przecież działałem cały czas. Uważałem zresztą, że jestem w sytuacji dużo gorszej niż internowani. Miałem absolutny imperatyw, że muszę działać, i sądziłem, że w efekcie pójdę siedzieć, co było gorsze od internowania - powiedział "Gazecie Polskiej".
Karol... Trójboże

Stare pomysły głowy zamąciły

A czy naprawdę, czy tylko dla zmyły?

Destrukcja rodaków za tym planem stoi.

A nie budowanie, nikt się go nie boi.Siedząc cicho w domu, 500 przeliczając

Pomagasz w budowie, ale rozkładając

Idee, pomysły i plany wszelakie

Które by dawały, życie jako takie.Ciesz się jeszcze trochę POPiS-y wspierając

Z zaćmionym portfelem, szczęścia zażywając.

O Trójcy zapominasz, tylko ja i moje!!!

Jutro oddasz wszystko, śmieci będą Twoje!!!
swtersa... proces wychowywania człowieka jest długi, a co dopiero narodu. I to narodu biednego, małego między dwoma potęgami. Mam przekonanie że wygrana PIS-u to tylko, albo aż czas oddania czci ludziom którzy w obliczu przejęcia państwa polskiego przez sowietów samotnie próbowali walczyć, nie mogąc pogodzić się z tym zniewoleniem. Na światło dzienne wyszły takie postacie jak choćby Witold Pilecki i inni. Tyle lat po wojnie, ludzie którzy często grobów nie mieli zostali pochowani. To jest ten czas dla nich. Dopiero teraz rozpoczęła się dyskusja o historii II wojny światowej, powstania warszawskiego. W międzyczasie ludzie walczą o byt w niestabilnym państwie, gdzie tak ustalono że rządzą partie, a partia aby wygrać musi ogłaszać igrzyska. Niestety w interesie partii nie jest zmiana ustawodawstwa, aby zmniejszyć pojemność sejmu, czy zlikwidować senat, czy wybory organizować z pominięciem partii, głosując na konkretnych ludzi. Do rozliczenia stanu wojennego jeszcze zdaje się nie doszliśmy. Jednak bez poznania prawdziwej historii i wyciągnięcia wniosków nie ruszymy do przodu. Największą wartością narodu są ludzie. Mam wrażenie że emigracja Polaków, głównie młodych, w świat za chlebem, kiedyś przyniesie korzyści. Może znajdą się ludzie, którzy zdobywszy doświadczenie za granicą zechcą, mając siłę przebicia działać dla dobra naszego kraju walcząc o normalność. Jednak nie łudźmy się żyjemy w świecie w którym raju nigdy nie będzie, a walka o chleb codzienny, prawdę, uczciwość nigdy się nie zakończy.
Beata... Cześć i chwała Bohaterom ! Brawo Pani Ewo Stankiewicz ! Słowa uznania dla zaproszonych gości !
Jacek T... Przecież nawet tam gdzie są wybory to wchodzą.
roman p... KIEDY TA TLUSTA SWINIA WALESA JEB .... SPRZEDAWCZYK POJDZIE DO PIERDLA
Adolfu ... bohaterowie biedni byli zamknieci...haaaaaa walesa przykladem inni niepepsi , teraz ich poiomkowie o bito kogos oglupiacie ludi oszusci wy sie szmacicie, na starych filmach kalksteiny , mac jebowicz te lajzy co zyja caluja duuupy walesie.
Ivan Ka... Cała prawda o stanie wojennym to 300 000 OBYWATELI RP WIĘCEJ CO ROK. Cała prawda o stanie kaczynskim to 25 000 OBYWATELI RP MINUS, JAK W TYM ROKU. Kto za to odpowie - minus 9 000 000 obywateli RP przez ostatnie 30 lat od 1991 po 2019??? To jest 20 Katyni co rok!
Telewizja Republika ciekawostki

Telewizja Republika ciekawostki

Historia kanału Telewizja Republika zaczyna się w dniu 2013-10-31 14:02:23.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 37309 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 230654355 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 182000 użytkowników.