Jak działa noktowizor? RS Elektronika 155 RS Elektronika


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=xXdEm0QpaAcNajlepsze komentarze:

Micha? ... Może odcinek o ogrzewaniu na podczerwień
Kasienc... Witam. Może w jednym z kolejnych odcinków dozymetr elektroniczny w jakiejś lepszej wersji? Pozdrawiam :) PS: nie wiem jakim cudem wcześniej mi ten kanał umykał, ale już jest i łapka w górę i sub.
Zevisto... Jak działa noktowizor ?
Prawidłowo.
Dziękuję za uwagę.
Dominik... Ja myślałem ze wystarczy na zielono pomalowac aparat :)

A tak serio świetny filmik. Wszystkiego najlepszego w 2020 :)
d-_-b... Dosyć istotną różnicą pomiędzy noktowizorem pasywnym a aktywnym jest to, że pasywny jest niewidoczny "dla przeciwnika" :) Jeżeli ktoś będzie obserwował teren aktywnym noktowizorem i naprzeciw niego ktoś użyje noktowizora pasywnego to aktywny będzie świecił jak latarnia. Pasywny tego problemu nie posiada...ma natomiast wspomnianą wadę tj. bez szczątkowego światła nie widać niczego. Ten można to sobie zobrazować kierując pilot telewizora na aparat w telefonie w trybie podglądu i nacisnąć jakikolwiek przycisk :) Dioda pięknie nam na podglądzie zaświeci :) Oczywiście W noktowizorze efekt będzie dużżo bardziej widoczny.
SavedEm... a może teraz filmik o termowizji? :-)
brys555... Mam taką lampę-wzmacniacz obrazu. Produkcja francuska. Zasila się ją napięciem około 10 kV, co może być problematyczne w wytworzeniu w małym, przenośnym urządzeniu z zasilaniem bateryjnym i nie jest takie łatwe do izolowania w małej obudowie. Zasiliłem podkradając napięcie z kineskopu telewizora turystycznego - działa, jednak bez optyki nawet słabe źródło światła gdzieś w rogu powoduje zapalenie całego ekranu z dużą mocą. Potrafiło to nawet się sprzęgnąć i poświata z ekranu sama wyzwalała fotokatodę. Z soczewką na wlocie widziałem na ekranie obraz świateł zza okna (latarnie itp), ale był on bardzo mały. Przydałby się jakiś okular, ale nawet wtedy trochę strach do tego twarz zbliżać ze względu na to zasilanie 10 kV. Najfajniejsze efekty są jak się w pokoju naciśnie guzik na pilocie od TV - cały ekran tej lampy zaczyna migać jak szalony. Bardzo czułe na IR to jest.
Henrykm... Widzenie stereoskopowe właśnie z bliska ma największe znaczenie. Im dalej tym mniej jest stereoskopowy obraz odróżniany od płaskiego.
Trudo... 08:32 Na zdrowie!
Stalewi... Zajebiaszczo Panie tłumaczysz ?? Takie tematy lubię. Pozdrawiam ?
toster0... A co się stanie jeśli mamy na nosie noktowizor i ktoś zapali światło w pokoju? Jaki wtedy jest obraz? Nie wysadzi nam spojówek skoro światło jest wzmacniane kilkanaście tysięcy razy?
BabiesA... Czyli używanie noktowizorów aktywnych przez żołnierzy jest bez sensowne, bo przez te lampy podczerwieni zdradzi on swoją pozycję przeciwnikowi z noktowizorem.
Cyber A... Super robota ;) Dzięki za film. Szczęśliwego Nowego Roku!!!
Micha? ... Witam wszystkich, mam pewne pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi a mianowicie:
Czy transformator przepuszcza składową stałą ???
interco... A jak taki noktowizor samemu zbudowac? Jakoms starom webcam do rozebrania kazdy moze znajdzie.
olrob11... Jak zwykle materiał ciekawy i potrzebny, tylko chciałoby się dowiedzieć więcej. ?
John Do... Powiem tylko tyle że między współczesnym noktowizorem kaskadowym generacji 2++, a pierwszym modelem produkcyjnym PVS-7A generacji 3 z 1982r, jest przepaść. Nie ma tego jak porównać. Ostrość, rozdzielczość, zasięg widzenia, pasywne działanie... bez porównania na korzyść 3gen. ;-)
Nyguss... Miałem okazje oglądać w nocy swiat przez noktowizor kolegi myśliwego, z 250m wypatrzyłem gościa co śmieci do lasu wyrzuca?
Jakub M... Noktowizor do celów militarnych pierwsi wykorzystali Niemcy, podczas IIWŚ. Jako celoenik na karabinki i na Panterze
matikil... Jedno z ciekawszych wariancji noktowizora, jest colorvision. Można obejrzeć filmiki na YT sprzed kilku lat z testowania tego rozwiązania. W mojej opinii tak wygląda przyszłość nocnych widoków. :)
RS Elektronika ciekawostki

RS Elektronika ciekawostki

Historia kanału RS Elektronika zaczyna się w dniu 2014-11-01 21:49:31.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 160 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 13286926 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 122000 użytkowników.