Kto byłby dziś królem Polski? Kolega Ignacy


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=PgLlKQfyEyANajlepsze komentarze:

Dawka... Odpowiedz jest prosta - król jest z Bożej łaski, a więc takie rozważanie jest bez sensu.
Marcin ... nie może być bo nie żyje
Marcin ... pożyć i nie żyć
Mati S... Dynastia Dudów haha
Adam Ra... Wg mnie powinna być monarchia ale nie dziedziczna, którą możnabyłoby zdemisjonować
Azolg... Uważam że monarchia powinna wrócić i jeżeli wszystko pójdzie w dobrą stronę, to wróci. Król przede wszystkim, niezależnie od tego jakich poglądów, powinien potrafić zarządzać krajem tak, żeby się rozwijał i był coraz silniejszy i bogatszy, a nie żeby był katolicki lub ateistyczny (to już jest sprawa która musi ukształtować się samoistnie w społeczeństwie, a nie przez ustawę). Na pewno cięzko byłoby znaleźć odpowiednią osobę na takie stanowisko, a nie powinno się też powołać po prostu kogoś kto ma korzenie królewskie, myślę że powinny to być wybory ale przeprowadzone na kilku poziomach w okręgach wyborczych i nie wiem czy taki król powinien rządzić dożywotnio, czy po prostu mieć dość długą kadencję (np. dekadę).
Wybory moim zdaniem powinny odbywać się na następujących poziomach: powiaty, czyli wybranie z każdego powiatu jednego kandydata, następnie województwa, czyli wybranie np. 3 kandydatów z województwa. Kolejnym krokiem byłoby podzielenie kraju na kilka regionów i wybranie z każdego regionu kilku kandydatów (oczywiście z tych wcześniej wyłonionych w województwach). Na samym końcu z tych kandydatów powinno się wybierać króla i jego ewentualnych doradców, oczywiście nie jedynych. Oczywiście. Takie wybory byłyby czasochłonne i kapitałochłonne, ale byłyby dokładne i myślę że mogłyby wyłaniać naprawdę dobrych królów, a gdyby zastosować przymusowość udziału obywateli w takich wyborach, to już szczególnie.
Oczywiście król nie powinien rządzić sam, powinien mieć doradców i przeciwwagę w formie parlamentu, którego wybór to już inna sprawa (oczywiście najlepiej w jednomandatowych okręgach wyborczych).
Wydaje mi się, że monarchia która nie jest jednocześnie absolutyzmem jest szansą dla naszego kraju i kontynentu na przywrócenie stabilności, bezpieczeństwa i panoramą na możliwości tego "Starego Kontynentu".
Pozdrawiam>APE
Micha? ... Moja żona będzie królem Polski
SawJQ... korwin na króla!
Marzec_... 4:26 ród mojego miasta
Tomek S... Ojciec Rydzyk na króla Polski nominowany przez PiS
Juliusz... Cesarza Francuzów*. Szczególik, ale z Twoich ust boli.
Micha? ... Janusz Korwin Mikke
behemoy... A po co nam ktoś kto ma rządzić i kraść pieniądze narodu? Jestem ciekaw ilu chętnych by sie znalazło do rządzenie gdyby to była posada oparta na wolontariacie!
Marlena... Co to za piosenka?
Peterli... Myślę, że najodpowiedniejszy byłby Korwin-Król XD
RaVeN... Ignacy wróć do Tłustego czwartku lub znowcie mniej więcej
rob kro... lee lee sobieski xDDD
Mariusz... Habsburgowie
Mi?osz ... Kiedy mniej wiecej z mandziem on nagrywa ten srajkrafta
Black P... Zbigniew Stonoga na tronie Polski!
Kolega Ignacy ciekawostki

Kolega Ignacy ciekawostki

Historia kanału Kolega Ignacy zaczyna się w dniu 2011-06-25 13:38:22.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 1931 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 94846937 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 417000 użytkowników.