Wynalazek a innowacja Prosta Ekonomia


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=bdLhP2z07c4Najlepsze komentarze:

small w... Bardzo dobry materiał
Pawe? G... Akurat Da Vinci nie jest autorem większość tych niby swoich wynalazków, a jedynie odtwórcą. Był świetnym malarzem, ale wiele wynalazków nie jest jego autorstwa.
Ziemia-... Hej chciałbyś nagrać wspólnie film? Nie znalazłem do ci ię maila więc pisze w kom :) mam mało sobow ale z twoja pomocą nawet jednorazową bym mógł się wbić w algoryt yt :))
Robert ... Zrobisz film o tym dlaczego studia w USA są drogie ??? Było by super !!!
A tak ogólnie to super odcinek ??
bolo 19... Koło to nie wynalazek. Koło istniało obiektywnie. Słońce, księżyc, rozchodząca się fale kołowe na wodzie. Koło nie było wynalazkiem, dopiero zastosowanie koła wraz z osią było wynalazkiem bo takie połączenie obiektywnie nie istnieje.
Robert ... Morawiecki kiedyś nie śmiało przyznał w jednym z wywiadów że nigdy nie prowadził własnej działalności gospodarczej przez godzinę ale pierwszy jest do rzucania kłód ludziom innowacyjnym przedsiębiorczym notabene pracodawcom. W sumie może 5 procent tych darmozjadów z parlamentu to ludzie biznesu reszta to nieudacznicy życiowi darmozjady dzueciiroby kredytobiorcy ???
mychaty... 4 rewolucja przemysłowa
Taki jest temat olimpiady ekonomicznej w tym roku myślę że warto 9 stycznia będzie 2etap już może warto zrobić filmik edukacjyny
nanab25... "zdolnościom marketingowym" czyli kłamaniu, kradzieży pomysłów i patentowaniu cudzych wynalazków.
Xelloss... Czyli prawo własności intelektualnej nie jest prawem własności, bo wynalazca z jego tytułu może nic nie mieć, nawet jeśli za jego życia, jego wynalazek stanie się dochodową innowacją?
Mi?osz... Sam wynalazek nie jest nic warty. Trzeba miec kapitał,czyli kase na rozwiniecie tego wynalazku ,znalezienie zastosowań, masowa produkcje i reklamowanie go. W poslce jak widac nie opłaca sie tego nie robić, nie ma krajowego kapitału. U nas polskie firmy to są drobne firmy współpracujace z zagranicznymi. Bez programów pc i konsola nie byłą by nic warta. Zeby napisac gre trzeba mieć grafików, scenarzystów, ludzi od muzyki. Grafike sie rysuje w programie. Potem ludzi od fizyki.
Mateusz... 4:44 ... "kraj licznych wynalazków" ??? ....chyba raczej, w bezczelny sposób kradzionych patentów i całego know how z krajów wysoko rozwiniętych (Europa, USA). Żadnych kosztów nie ponoszą na badania, tylko sobie kradną. Do tego mają całą armię hakerów, którzy im w tym pomagają.
Darek P... W socjalizmie PIS państwo odpowiada za wynalazki i innowacje a nie wynalazcy, naukowcy czy przedsiębiorcy.
mariusz... Najlepszym przykładem (moim skromnym zdaniem) jest tzw. bania Herona wynaleziona w I wieku n.e., a w powszechnym użyciu jako silnik parowy dopiero od drugiej połowy XVIII wieku.
Pawlako... Tematyka odcinka jak widzę mocno zahacza o książkę "Burżuazyjna Godność" Deidre McCloskey.
medurec... Widzialem kiedyś fajny krótki film o filantropii Gatesa. Zrobicie podobny materiał?
Już mówię o co chodzi.
Gatesa krytykuje się za bycie bogatym. Serio xD.
Ludzie emocjonalni i zamknięci na ekonomię brandzlują się gdy Gates da 10 milionów na szczepionki w Afryce.
Nikt zaś nie widzi, że ten chciwy kapitalista swoją żądzą pieniądza stworzył zajebisty komputer i zajebiste programy, które miliard ludzi minimum wyciągnęły z ubóstwa.
Kamil J... Pierw...
Kurwa, dwudziesty ;/
Pan Fis... Świetny odcinek :D
Afgan... Odcinek spoko, ale mogliście jeszcze poruszyć kwestię wpływu patentowania wynalazków na wolnym rynku.
Kinga S... Nareszcie nowy odcinek ❤️
Rufu... stefan prace w polsce
Prosta Ekonomia ciekawostki

Prosta Ekonomia ciekawostki

Historia kanału Prosta Ekonomia zaczyna się w dniu 2015-09-28 18:14:26.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 130 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 7222515 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 111000 użytkowników.