Shimano GRX vs. SRAM jaki napęd wybrałbym do gravela? Dobrerowery.pl


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=jiEyYue5KycNajlepsze komentarze:

Gregor ... Cześć witam nietypowe pytanie.
Gdzie mogę kupić uchwyty które są za Tobą na ścianie sklepy w mojej okolicy nie mają w asortymencie pozdro.
Przemek... Rival 2x11
Niema?y... Się
nie znacie, jo mom w zimówce 3x8 i jest malina ha ha ha xD
Dominik... Prawda jest też taka, że aby "zmiksować" napęd szosowy z napędem MTB SRAM'a ("mulet" ;) ) to wcale nie trzeba się uciekać do (drogiej) elektroniki. Wystarczy np. kaseta 11-50T (https://www.garbaruk.com/11-speed-cassette-shimano-standard-freehub.html) + zestaw modyfikacji wózka tylnej przerzutki (https://www.garbaruk.com/rear-derailleur-cage-for-sram-11-speed.html) od Garbaruk i mamy "budżetowy" mix szosy i MTB.
Jakub P... Witam Panowie. Ja oczywiście podziwiam nowoczesne napędy do rowerów szutrowych. Niemniej jednak warto pamiętać czy my na pewno jesteśmy w stanie jako amatorzy wykorzystać tę napędy? Mam takie wrażenie że większość z nas niestety nie. Więc to na pewno warto wziąć pod uwagę. Oczywiście jeśli jesteśmy dość zamożni to na pewno warto gonić za innowacjami. Natomiast ja różnic niestety przy moim stylu jazdy tych różnic nie odczuwam. A jak mówią że skoro nie widać w moim odczuciu subiektywnym różnic więc po co przepłacać? Panie Janku ciekawy film. Pozdrawiam.
Mariusz... Miałem obawy co do uniwersalności 1x11. Kupiłem apex i nie żałuję, aczkolwiek jest to napęd nie dla wszystkich. Do jazdy dla frajdy jest ok, da się szybko jechać po lesie, w ciężkich. podjazdach i terenie może brakować lekkiego przełożenia. Na asfalcie da się szybko jechać.
bartekz... Zmiana całego sram apex na grx to przesada. Grx to zbawienie dla osób mających gravela na tiagra lub 105 i chcą usprawnić przez zmianę tylnej przerzutki oraz dla osób takich jak ja, gdzie planuje kupno gravela na grx ponieważ jeżdżę na szosie na Shimano i nie potrzebuje rewolucji.
lukasz2... Jakieś opinie o oponach Michelin power gravel?
Corpse ... wincej graveli wincej GRXa
Lizard ... Do duble tapa trzeba się przyzwyczaić, po przesiadce z systemu shimano początkowo mi było trudno o dokładność zmiany biegów obecnie nie mam z tym problemów....z tym że w grupie Force skok zmiany biegu i ten klik po zmianie jest idealny a już w Rivalu którego mam w gravelu to tak dobrze nie działa, skok jest miękki a klik trudniej wyczuwalny.
Shimano idzie od paru lat w dziwnym kierunku jakby zatrzymali się w martwym punkcie, podałeś przykład di2 ja dodam jeszcze nowe 12rz kasety mtb i microspline czyli system który ma te same wady co poprzedni. Obecnie główną zaletą shimano jest serwisowalność bo u srama bywa z tym rożnie no i ceny kaset.
?ukasz ... Ja mam 1x11 miks klamkomanetki 5800 i przerzutka M7100 i dwa komplety kół : mtb z kaseta 11-46 i szosowe 11-32. Jeśli chodzi o wspolczynnik uniwersalność/koszt to chyba trudno to przebić.
Jan Fas... Po czym poznać na codzień kolarza? Po nie opalonych dłoniach. Pozdrawiam
Tomasz ... Temat trudny ale ja miałem prosty wybór 3 lata temu - Shimano albo Apex,wybrałem apexa ze względu na to że mam małe dłonie i napinanie łańcucha. Gdybym teraz kupował to bym brał na pewno grupę 1x ale czy Shimano czy SRAM to nie wiem...
Adam Ko... Hej, zacząłem przeglądać rowery gravel na przyszły rok - 2020 w budżecie tak to około 6tys, i przyznam szczerze że jeszcze mało firm zdecydowało się na GRX, rozwiazanie znalazłem
w kross esker 6.0, scott speedster 30, cybe nuroad . Dodatkowo patrzyłem jeszcze na fuji bike 1.3, trek checkpoint al 4, rondo ruut al 2 ale te już na innych napędach. Czy przychodzi Wam jeszcze jakas marka do głowy na 2020 na grupie grx na która powinienem zerknąć, oczywiście dobrze żeby mieściła się w budżecie :)
Adrian ... Ja kupiłem canyona grail 7.0 2020 z napędem 2x11 ? nie mogę się doczekać aż dotrze ?
bodmad ... A gdzie w tym wszystkim zapodzialo się Campagnolo? Czy produkując napędy typowo szosowe nie zostaną zepchnięci z rynku do jakiejś niszy ?
Rafa? S... SRAM 1x11 z jedną klamką. Komfort gwarantowany ?
Porter ... Cześć ?
Trek już gotowy ??
Tomasz ... Grx 2x11
Dobrerowery.pl ciekawostki

Dobrerowery.pl ciekawostki

Historia kanału Dobrerowery.pl zaczyna się w dniu 2014-01-24 09:40:01.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 823 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 14625054 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 42300 użytkowników.