JAK SIĘ BRONIĆ PRZED WIRUSEM..? GIS: Koronawirus nie zbiera tak śmiertelnego żniwa, jak choćby grypa - Telewizja wPolsce


JAK SIĘ BRONIĆ PRZED WIRUSEM Z CHIN? Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego dla wPolsc: ..troszeczkę powinniśmy mniej demonizować tę chorobę, bo wiemy już, że #koronawirus (..) nie zbiera tak śmiertelnego żniwa, jak choćby grypa. | Goście Marcina Wikło:
Najlepsze komentarze do filmu "JAK SIĘ BRONIĆ PRZED WIRUSEM..? GIS: Koronawirus nie zbiera tak śmiertelnego żniwa, jak choćby grypa":

Kubalessini: Już dobrze wiadomo że może się przenosić również drogą pokarmową. Toalety publiczne mogą być miejscem zarażeń.
A gospodarczo już wiadomo ze będzie gorzej, popyt na ropę zmalał o 20%.
Tadeusz: a zarażenia mogą być od spuszczenia wody (mikro spray) w ubikacji lub od oczu niezbyt szczelnie osłoniętych :) lub od klamki po kimś
Katarzyna ?ab?dzka: 363 zgony, a ile wyzdrowien? Porownywalnea liczba, to nie jest optymistyczne, tym bardziej, ze 18% pacjentow jest w stanie krytycznym.
citizen: czy nasi lekarze są tak głupi, czy na okłamują żeby nie szerzyć paniki - czyli jak w Chinach
SARS (też korona-wirus) miał śmiertelność 10%, więc więcej niż grypa. Ale objawy SARS występowały dużo szybciej niż obecnego nCov.
wskaźnik zarażalności R0 dla nCov może być 1,2 a może 2 albo nawet 4 - są różne szacunki
obecnie mamy ok. 20 tys zdiagnozowanych zarażeń, słyszałem o szacowanej realnej liczbie 220 tys
w Niemczech jest 12 zdiagnozowanych chorych, czas pokaże (2-3 tyg) ile osób przeżyje (oby wszystkie)
za tydzień do 3 tyg. będziemy wiedzieć więcej


/gesundheit/lauterbach-warnt-vor-vergleich-von-grippe-und-coronavirus-a3144790.html
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=LcqMZyOR6hM