Szkice XVIII wiecznego podróżnika wskazują na istnienie zaginionej "czarnej piramidy" - callmeblondieee


XVIII wieczny duński podróżnik, kapitan Frederic Norden swego czasu wypłynął na wyprawę do Egiptu. Ledwie zbadana kraina piramid i zagadek starożytnych Egipcjan, musiała wywołać w nim wiele pozytywnych emocji, bo na podstawie swoich podroży napisał książk
Komentarze:

Michal Dzioch: gościu plus i więcej filmow takie info teraz potrzeba
Bull88zaj: Bardziej prawdopodobne, że została rozebrana a czarny kamień ustawili w Makka al-Mukarrama jako Hadżar zastępując inny stojący tam wcześniej
Zin Gan: Słuchaj ziomuś zrób coś o gdyńskiej piramidzie :D
Kranken Wagen: Proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem i użyć odrobiny logiki. "Bardziej czarna" nie oznacza, że była czarna - po prostu ciemniejsza; być może to jakiś archaizm, który źle został przetłumaczony na polski. I cały czar pryska.
?ukasz W.: A co jeśli tą "czarną piramidą" był tak naprawdę przedwieczny statek kosmitów, którego Egipcjanie użyli jako wzór do zbudowania własnych piramid?
sen na jawie: A co mówią o ilości piramid wcześniejsze źródła? Przecież ktoś musiał opisywać takie cuda.
E.T.: czarna piramida poleciała do Las Vegas geniusze
Kosmiczne Opowie?ci: Wg ostatnich badań prawdopodobnie w Egipcie znajduje się jeszcze kilkadziesiąt piramid, które dawno temu zostały zasypane piaskiem. 200 lat temu kiedy Europejczycy odkrywali Sfinksa to ten ledwo wystawał ponad piasek. Być może kompleks piramid w Gizie wcale nie jest najstarszym jaki się tam znajduje.
Basia T: Może się zapadła pod ziemię
Spiceice: Super,a kiedy coś o duchach albo o innych zjawiskach nadprzyrodzonych? :)
The Degus: Murzyni nie chcieli być gorsi i zbudowali własną piramidę
z?y brzeszczot: Zrób coś o Watykanie i masonie Wojtyle.
Grzegorz Ossowiecki: Problem polega na tym, że Norden podczas wyprawy do drugiej katarakty wykonał serie map (*Voyage d'Egypte et de Nubie*), które okazały się bardzo niedokładne. Nie można więc zbyt poważnie traktować jego opisów i szkiców dotyczących "czarnej piramidy". Napoleon w 1798 (60 lat później) roku zabrał do Egiptu 175 uczonych i artystów. Po "czarnej piramidzie" nie było już śladu.
SUDO: A jeśli by nałożyć to co narysował ten Duńczyk na pas Oriona to może w miejscu gdzie była czarna piramida odkryto by planete obcych.
Nazwa :P: Może znajduje się ona głęboko pod ziemią ?
michal choman: Może Napoleon ją zniszczył
Jula Cerska: A co jeśli piramidy to tak naprawdę statki kosmitów? ;D
Cebulak Mapper: Piramida Dżesera
?ukasz wybraniec: Odleciała?
Norman M: Czarna piramida Odkryta !
Ludzie inne medium znowu odkryło wielka tajemnicę.
Znowu im się udało!
To SZOK oni rozwiązali wszystkie tajemnice świata!
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=uugfAkI_gP8