Uwaga! Naukowy Bełkot ciekawostki

Uwaga! Naukowy Bełkot ciekawostki

Historia kanału Uwaga! Naukowy Bełkot zaczyna się w dniu 2014-11-24 16:35:02.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 263 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 58165868 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 459000 użytkowników.

Nie jestem lekarzem... ALE... teorie spiskowe, koronawirus i...


MOJA KSIĄŻKA! Wejdź na i zamów swój „Przepis na człowieka”! #przepisnaczłowieka pomoże Ci zrozumieć, co tak naprawdę odkrywają naukowcy na całym świecie i jak te odkrycia przekładają się na Twoje życie. Po lekturze będziesz świadomy, że nasze geny nie wydały na nas wyroku i że to, czym jest człowiek, to efekt oddziaływania genów ze środowiskiem. Patronite ► Mix audio ► Jeżeli ten film Ci się nie podoba nie zamierzam więcej robić podobnych. Jeśli Ci się podoba nie zamierzam więcej robić podobnych. Subskrypcja ► Facebook ► Twitter ► Instagram ► Wyłącznie Naukowy Bełkot ► Grupa na facebooku ► Artykuł, który mnie strigerował:

Najlepsze komentarze:

Pi?kno ... Dodałbym jeszcze, że przy tak niewielkiej skali zjawiska (w ujęciu procentowym, nie ilościowym) przedział ufności wyznaczany standardową metodą (tzw przedział Walda) jest praktycznie najgorszym dostępnym rozwiązaniem i wielkość próbki jaka tam wychodzi i tak jest za mała. Jeśli autor artykułu na joemonster ma się za eksperta to powinien był nadmienić, że korzysta np. z metody Zhou-Li - artykuł który ją omawia jest z 2008 roku, więc było dość czasu aby się z nim zapoznać. Ale moment, ten ekspert nie skumał różnicy między błędem względnym a bezwzględnym... Bardzo potrzebny film.
dcom84... Pierwsza plansza i od razu myśl "Scifun też tak myślał, jak brał się za płaską Ziemię"... ;)
Rados?a... Do 32 minuty wszystko ok, zgadzam się w 100% :) . Ale dalej to już lekkie nadużycie, może nie stosujemy modelu szwedzkiego ponieważ nie mamy rządu szwedzkiego? A dlaczego ludzie "olewają" maseczki ? Bo nie wierzą rządowi. A obecny rząd i osobiście minister wybitnie sobie na taką ocenę zapracowali. Jeżeli eksperci od "pandemii" wyglądają tak jak ci od "podkomisji smoleńskiej" to mam poważne obawy o dalszy rozwój wydarzeń. Nawet jeżeli eksperci doradzający rządowi są rzetelni (założenie optymistyczne), to i tak działania obecnego rządu pokazują, że interes polityczny jest ważniejszy niż optymalizacja działań przeciwdziałających rozprzestrzenianiu się wirusa. I może motto tej wypowiedzi (skierowane do rządzących): na szacunek i zaufanie trzeba sobie zasłużyć.
KaJa Is... Nie jestem lekarzem dla tego bezmyślnie słucham i podążam za wszystkim co powie WHO, mimo to że kłamało wielokrotnie
Bill F.... Omg, ta zmiana głośności aż straszna się wydała w tej 23 40 minucie. xd
Krzyszt... Model Szwedzki to fejk?
Kamil C... Merytorycznie super, ale skręca mnie kiedy gość robi zbliżenie kiedy sobie poprawia włosy, i w ogóle ta cała dramaturgia ? Szczera rada, zainwestuj autorze w puder do włosów, grzywka nie będzie opadać ?
Ewelina... Dzięki Ci za ten materiał. Super, że to wszystko powiedziałeś i super, że w takiej, a nie innej formie.
franto ... Jestem już na piątej minucie oglądania. Lewaku ogarnij się w końcu i mów zacznij ten program
Marek W... Dawid.. Ty się dobrze czujesz? Kwarantanna chyba Ci troszkę uderzyła na mózg. :) Tworzysz półgodzinny film, z wielkimi emocjami, mało eleganckimi określeniami, odnoszący się do jakiegoś artykuliku człowieka, który jest nikim, na kompletnie niepoważnym portalu, aż nie mogę uwierzyć, że tam zaglądasz. Ja byłem pewny, gdy zaczynałeś ten film, że odniesiesz się ponownie do sieci 5G, kolejnych oskarżeniach o jej szkodliwość, która wróciła po bzdurnych łączeniach jej z coronawirusem, a Ty straciłeś kilka godzin życia na coś niewarte poświęcenia mu nawet 3 minut. Kompletnie tego nie rozumiem.
Shinyac... Mi joemonster kojarzy się z brakiem rzetelności w pisaniu postów, od dwóch lat nie wchodzę chyba, bo wtedy bardzo się zraziłam. Chodziło o temat lalek BJD, może to dość niszowe hobby, ale co to za pomysł, pisać o czymś, o czym się nic nie wie.
Mateusz... Może nagrasz merytoryczny film o wpływie noszenia niskiej jakości maski (zrobionej z niewiadomego pochodzenia materiałów) które nosi większość osób.
Chodzi o stosowanie ich bez przerwy przez powiedzmy 10 godzin pracy fizycznej w grupie kilkunastu osób. Mi osobiście wydaje się że więcej w tym szkody niż pożytku dla człowieka ale chciał bym poznać twoje (naukowe) zdanie. Pozdrawiam!
Krzyszt... Nie masz wiedzy to na ciula się wypowiadasz ?
TheBlob... Piekny rage :) Podzialalo na mnie terapeutycznie bo mam czasem tak samo.

Tak naprawde do ludzi musi w koncu dotrzec: Nie ma znaczenia, czy koronawirus jest bardzo zabojczy czy prawie wcale. Nie ma znaczenia, czy okreslone ograniczenia dzialaja, czy nie dzialaja, i jak dzialaja. Poki nie mamy naprawde niezbitych dowodow, to zakladamy najgorszy scenariusz. Robienie czegokolwiek innego jest po prostu ryzykanctwem.

A odkad wsiedlismy na strategie znacznego ograniczania podyktowana przez rzad, to czy wierzymy czy nie trzeba po prostu sie stosowac i robic wszystko, by jakiekolwiek przenoszenie sie wirusa nie bylo mozliwe w naszym zyciu. Kazde inne podejscie jest igraniem z ogniem i szkodzeniem wlasnemu interesowi. A nawet jesli uwazamy ze rzad zle robi, to tylko robiac co sie da zeby zatrzymac roznoszenie sie wirusa zmniejszymy jego oficjalne statystyki i doprowadzimy do znoszenia ograniczen gospodarczych. A od tego juz zalezy, czy za pare miesiecy bedziesz mial na stole kawior, schabowego, same ziemniaki, czy stara podeszwe. Dlatego chocby nie wiem jak by kogos problem "nie dotyczyl", to wszyscy jedziemy na jednym wozku i trzeba sie zachowywac odpowiednio.
Sneakaz... Naukowy Bełkot o naukowym bełkocie jako Naukowy Wkurw. ;)
Złoto
Buffy B... Dzieki Tobie mam motywacje do nauki statystki!
Weronik... Jak wytłumaczyć osobie starszej, że Jerzy Zięba jest szkodliwy? Moja mama głęboko wierzy w to co on mówi i przyjmuje to za fakt, do tego zaczęła nakłaniać babcie. Nie wiem co mam powiedzieć żeby przekonać ją, że to co mówi Zięba jest szkodliwe.
Pawe? M... Dawidzie! Kilka razy w trakcie swojej analizy wykorzystujesz informację o dziesięciu tysiącach zakażonych (np tworząc wektor populacji).

W tym samym filmie już na samym początku przyznajesz, że nie znamy dokładnej liczby zakażonych bo nie jesteśmy w stanie przetestować wszystkich oraz, że nie jest to najważniejsze. Jednocześnie nieznajomość liczby chorych nie przeszkadza Ci w stwierdzeniu, że ta liczba jest za mała, bardzo mała, odsetek jest niewielki, idt ...

Oczywiście, metoda próby losowej w dodatku tak nielicznej jest niewłaściwa, co nie ulega wątpliwości, jednak z powodów innych niż tylko dane podstawione do internetowego kalkulatora.


Ty jednak udowadniasz, że metoda próby losowej jest niewłaściwa gdyż daje wynik inny niż 10k chorych, którą to liczbę traktujesz jako pewnik tworząc wektor zer i jedynek w populacji.Innymi słowy dowodzisz tezę, wykorzystując ją już w założeniach dowodu??? Te założenia są zatem tendencyjne!


Żeby było jasne - nie chcę bronić metody próby losowej, nie chcę bronić głupiego artykułu na JM.
Bomba T... Pozdrawiam sportową Polskę!!!
Micha? ... Wydaje mi się, ze w przypadku tych wszystkich spiskowcow działają bardziej psychologiczne mechanizmy obronne, tj.łatwiej jest im zaakceptować, że rządzi nami jakaś elitarna grupa/kosmici która ma na celu dyktowac jak mamy żyć/pozabijac itp itd ( życie jest prostsze, zależne w dużej mierze widzimisię kogos) niż to, że życie jest dużo bardziej skomplikowane i nawet najbardziej zaplanowany model/plan przy tak dużej aktywności ludzkiej może się po prostu wypieprzyc, no ale to tylko moja teoria xd
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=4WhWewpBfUM