Jak kupić w Polsce samochód używany. Auta sprowadzane z Niemiec cz.2 yachuprodukcja


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=29mbJhIBkvYNajlepsze komentarze:

paker_0... Się szfaby wycwaniły w modę !!!!!!!!
Roger T... zajebisty odcin.
Lukas W... Trzeba być jebniętym aby stamtąd kupować . Przecież to graty po turasach.
diw88... blagam.. jesli slychac nie niemiecki, a turniecki, to caly ten autohaus jest ch.ja warty. Nie slowa polskie, tylko Niemcow
Oskar... @13:37 jak ktoś tyle jeździ samochodem to ma rozwalony kręgosłup i hemoroidy :) a nie dobre auto.
Rocky91... Ciesze się że trafiłem na twój kanał, teraz już jestem dobrze poinformowany na co zwracać uwagę i właśnie jakie auta są w Niemczech , przyznam się wręcz że ja jestem na kupnie samochodu i koniecznie chciałem mieć sprowadzonego z Niemiec, teraz po obejrzeniu tych filmików nie chce :D wole się rozejrzeć po jakiejś krajówce co ktoś kupił ze salonu i go chce sprzedać :P
Darius ... Jedna drobna uwaga. Świadectwo TÜV które otrzymało pieczątkę choćby 5 minut temu absolutnie nie świadczy o stanie auta!!! Handlarze, zwłaszcza ci których nie wolno nazywać ciapatymi, mają silne poczucie wspólnoty i po znajomości podbiją taki papier nawet gdy w pokręconej masie złomu nie da się odgadnąć marki. Sam kupiłem o godzinie 9 rano auto od takiego dalekiego "sąsiada" z TÜV'em podbitym o 8-ej. Tarcze i klocki 5 minut od śmierci i kompletna półoś do wymiany to warczała jak gąsienica w czołgu. Ciekawym cudem było że poprzedniego wieczora auto miało 1500km mniej na liczniku niż tegoż poranka..
Rafa? D... Jesteście zbyt dobrzy na youtube... powinniście mieć
swój program w TV
Mar Roj... Lysy co ty gadasz brat kupił bite auto z Salonu 4 letnie
Globus1... czy moglibyscie zrobic film jak kupis samochod na niemieckich papierach oraz jak ten caly proces sie odbywa zeby sprzedajacy dal nam wszystkie formalnosci itp
Kondi17... Warto brać auto "na promocji" bo jest po gradobiciu? Wyprostowanie całej blachy chyba nie jest takie tanie...
Marcin ... Dzięki wielkie Michu za nakierowanie. Będę wiedział już mniej więcej co mam robić jak będę kupował swoje pierwsze auto :)
Dariusz... Pod salonem najczęściej stoją auta z wymiany ...jeżdżone w leasing'u, brane na firmy, właśnie dlatego, że prywatnie rzadko kto chciałby własny samochód maltretować takimi przebiegami. Poza tym auto takie musi być serwisowane w salonie i jako auto na gwarancji i jako brane w leasing.
Bardziej się opłaca firmie, która musi generować koszty, bo zarabia nieporównywalne z naszymi pieniądze zmieniać auta co rok, max co dwa lata.
Ci sami ludzie mają najczęściej w prywatnym "garażu" co najmniej jedno, dwa auta w rodzince z +1 dzieckiem i te dwa pozostałe auta mają w sumie przebieg roczny na poziomie 10-25 tys.
Auto z rzeczywistym, niskim przebiegiem nie jest niczym niespotykanym w "D", trzeba się tylko troszkę postarać, żeby takie wyszukać, bo i właściciele niezbyt chętnie się ich pozbywają i konkurencja "wyszukiwaczy" okazji jest spora.
Kręcenie liczników można by szybko zlikwidować, gdyby komuś rzeczywiście na tym na górze zależało.
Andrzej... Fajny film, ale zabraklo kwestii jak sprowadzic, jakich formalnosci dokonac. Moze nakrecicie taki material?
Bogus?a... nakręćcie odcinek jak kupić samemu auto z niemiec
Tomek 1... fajna koszulka?
Adamo B... Wiem że materiał ma rok ale oglądam dopiero dziś i taka nieścisłość drobną widzę dot. przeglądów rej. w DE: to się nazywa HU (Hauptuntersuchung) czyli główny przegląd pojazdu i nie jest wydawany na kilka lat, lecz mówiąc precyzyjnie na 2 lata i termin ten dotyczy wszystkich aut w Niemczech obojętnie ile ma lat.
TÜV to instytucja certyfikująca czy też dokonująca przeglądu.
W Niemczech TÜV nie jest monopolistą i przeglądy robią też inne jednostki np. DEKRA, GTÜ, KÜS itd. więc mówmy "przegląd" lub "HU", a nie TÜV :)
Rok temu miałem robiony HU w swoim warsztacie przez pracownik
a DEKRA... Badanie trwało 1.5h... gdyby u nas tak wyglądały przeglądy to 35% szrotów trafiło by tam gdzie ich miejsce, czyli na złom.
Dalej: wysokość cen samochodów jest uzależniona od lokalizacji...Cześć
Berlin to akurat jedno z miejsc z najwyższymi cenami... wiadomo stolyca.
Dalej: cena za szybą nowego samochodu nie oznacza, że tyle za niego zapłacisz :) autohausy idą na spore ustępstwa cenowe + np. odkup obecnego samochodu + różne akcje dofinansowań od niemieckiego rządu. Wszystko zależy do jakiego autohausu trafisz, a jest ich multum.
Jar jA... Dobrze, gada oby więcej takich filmów!
Swietli... Chciałem dodać parę groszy od siebie. Kupując samochód w Niemczech w "cenie adekwatnej do stanu" i szukając na stronach typu mobile czy autoscout24 warto sprawdzić jak długo profil sprzedawcy znajduje się na stronie (w przypadku handlarzy), jak wysoko był oceniany w przeciągu dwóch lat i ilu było komentujących/oceniających klientów. Być może nie jest to jakiś super dokładny wskaźnik jakości ale spora ilość niezadowolonych daje już do myślenia.. ;) warto też spytać o gwarancję i obserwować reakcję. Co do prywaciarzy byłbym jednak bardziej sceptyczny. O ile samochody w kwotach pow. 10k euro z reguły mają książki serwisowe (bo przecież ich stać.. ale uważałbym na samochody starsze niż 10 lat w podobnej cenie z dużym silnikiem), o tyle samochody budżetowe też bywają zagadką. Niemcy też kombinują, nawet z przeglądem, tyle że faktycznie nie mają takiego pola do popisu jak nasi rodzimi handlarze.
Tak trochę z innej beczki. Żyję w DE już 10 lat i niejedno widziałem i słyszałem. Ale do dziś śmiać mi się chcę jak słyszę teksty od niemców typu "za 10 tys Euro nie kupiłbym 12 letniego samochodu", albo "100 tys to za duży przebieg, to stary trup". I mówię tu o ludziach normalnych, z zarobkami rzędu 1500-2000 netto. Dla hejterów: 2000 to wcale nie jest dużo jak na Niemcy. Wynajem mieszkania w większym mieście to koszta nawet 1000 euro za 2 pokoje z 50m2.
yachuprodukcja ciekawostki

yachuprodukcja ciekawostki

Historia kanału yachuprodukcja zaczyna się w dniu 2013-05-01 17:31:53.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 393 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 97202481 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 657000 użytkowników.