sukces.pl ciekawostki

sukces.pl ciekawostki

Historia kanału sukces.pl zaczyna się w dniu 2013-12-16 15:19:36.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 292 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 29377749 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 195220 użytkowników.

Problem z koncentracją, sprawnym myśleniem?Można temu zaradzić. Nie przez wysłanie sąsiadów, czy dzieci na koniec świata. Na Twoją koncentrację wpływa to co jesz, to co pijesz. W jaki sposób? Obejrzyj video... Facebook: To o czym nie mówię na YT; SUBSKRYBUJ: Blog i transkrypty video. Problem koncentracją, sprawnym myśleniem?

Najlepsze komentarze:

WERTYK... Ale ja jestem na masie..
Blurys... Przydatny materiał
skitels... Pigeon point...pięknie miejsce :)
Zozol... Cukier ze słodyczy różni się od cukru z owoców/soków 100%
Oskar N... Nie wiem jaki sok wypiłeś, ale według Wikipedii w 100 gramach pomarańczy znajduje się 9,35 grama cukru, więc jego wysoka zawartość w sokach jest naturalna (zawartości cukru w innych owocach nie sprawdzałem)
Violett... Co jeść i czego nie jeść dokładniej aby mieć więcej energii i sprawniej myśleć ? Przecież cukier też jest potrzebny w odpowiednich ilościach. Słyszałam, że awokado dobrze działa na mózg.
?ukasz... Nie 200 lat temu, tylko wcześniej i był to nasz vassal.
wojtekt... Z Tobago to prawda, tylko że niestety się na historii o tym nie mówi, gdyż to nie król kolonizował, a poddany króla. Ale historia dotycząca kolonizowania tego malutkiego skrawka ziemii jest naprawdę ciekawa :-)
Adrian ... Jacek, nie miligram a gram :)
Verins ... 2:30 no teraz dużo lepiej Pozdrawiam :d
loltoph... Tak jak powiedziałeś Jacku, wiele osób nie przykłada uwagi do swojego żywienia i ogólnie zdrowia. Zapominając, że jeśli lepiej się czujemy w swojej skórze, to lepsze są nasze wyniki! Faszerując się tłustym jedzeniem, można powiedzieć, że zabieramy sobie siły na cały dzień, dla jednego glupiego hamburgera... Musimy zacząć zwracać uwagę co jemy i jak dzięki temu funkcjonujemy.
Julian... Dobrze jest odciąć się od portali informacyjnych. Ludzie potrafią oglądać te same wiadomości na różnych kanałach.... nie rozumiem tego. I dziwić się później, że nie można się skoncentrować na ważnych sprawach.
Rafa? R... Warto zwrócić uwagę nie tylko na cukier ale na węglowodany. Producenci przez cukier rozumieją sacharozę czyli glukoza + fruktoza.

Węglowodany to również cukier, tylko wielocukier - składa się z dłuższych łańcuchów glukozy. Dlatego jeśli ktoś naprawdę chcę kontrolować poziom cukru we krwi, w celu ograniczenia huśtawki glikemicznej o której mówi Jacek, należy zwrócić uwagę na ilość węglowodanów, ale też indeks glikemiczny. Indeks glikemiczny mówi o tym jak mocno po spożyciu produktu zwiększa się poziom cukru we krwi.

Istnieją tabele IG dla określonych rodzajów produktów.

Węglowodany:

https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%99glowodany

Indeks Glikemiczny:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Indeks_glikemiczny
Szady... Jedno z najlepszych teł w filmikach ;)
Szady... Staram się już nie spożywać w ogóle cukru ale teraz prawie wszędzie jest cukier niestety
matestr... Myślę, że dzięki tobie uda mi się pokonać największy mój nałóg, czyli cukier. Mam problem z koncentracją a przygotowuje się do bardzo ważnych egzaminów. Odstawiłem cukier kilka dni temu a wydaje mi się, że już jest dużo lepiej! Polecam
Anna Si... Chcę napisać to co zaobserwowałam na swoim przykładzie i co zadziałało w bardzo krótkim czasie. Nie jadam zbyt często ryb, chociaż wiem jak wiele dobrego w sobie mają i znam zalecenia co do ich spożywania. Miałam czas, w którym złożyło się tak (nie celowo), że jadłam 1-2 porcje ryb średnio co drugi dzień przez 2 tygodnie. Efekt zauważyłam już w trakcie - znacznie poprawiła mi się pamięć i koncentracja. Sama byłam zaskoczona skalą.
Większość z nas ma niedobory witaminy D, której źródłem w diecie są ryby. Drugi ważny składnik z ryb, który wpływa na kondycję naszego mózgu, to kwasy n-3 (omega 3). Takich składników i pokarmów jest więcej, dlatego warto być świadomym tego co się je.
To co mówi Jacek o cukrach, to prawda, ale mają one znacznie szersze szkodliwe działanie na nasz organizm - tym bardziej lepiej na nie uważać.
Mateusz... Jacku, koniecznie musisz się pochwalić co jesz i jaka jest Twoja dieta na co dzień :)
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCR-B4vIp1OqaDwMQEn_rskA