Blogpressportal ciekawostki

Blogpressportal ciekawostki

Historia kanału Blogpressportal zaczyna się w dniu 2011-05-08 01:41:31.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 3386 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 28912904 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 40800 użytkowników.

NA ŻYWO: Rozmowa wokół filmu Upadek Oliviera Hirschbiegela...


W kolejnej rozmowie z cyklu #ObrazyHistorii porozmawiamy o obrazie końca II wojny światowej w kinie niemieckim. Impulsem do dyskusji jest niedawno obchodzona 75. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie, przypadająca 8 maja. Gośćmi dr Mateusza Wernera, filozofa kultury i filmoznawcy z Instytutu Pileckiego będą: prof. Marek Kornat (historyk Niemiec, badacz stosunków polsko niemieckich), prof. Zbigniew Wawer (historyk wojskowości) oraz prof. Piotr Kletowski (filmoznawca). Punktem wyjściem do dyskusji będzie film „Upadek” (Der Untergang, Niemcy 2004) w reżyserii Olivera Hirschbiegela. Film jest ogólnodostępny w internecie. Przed rozmówcami postawimy kilka trudnych pytań: Jak zmieniał się wizerunek Hitlera w filmie niemieckim? Jak kino niemieckie opowiadało o klęsce 1945 roku? W jakim stopniu Upadek Oliviera Hirschbigela jest wierny historycznej faktografii? Jak w rzeczywistości wyglądało zdobycie Berlina przez Armię Czerwoną? Polityka historyczna Niemiec a narracje o końcu II wojny światowej. Będzie również szansa na zadawanie własnych pytań.

Ostatnio komentowane:


Panie Kondziu z przyszłości , możesz mi powiedzieć w jakiej zbroi skończysz grę? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź. Zobacz »
Życie jest świętowaniem. W przyrodzie wieczna celebracja. Nie czekaj, świętuj! Potrzebne jest tylko życie, a je przecież już masz! ;) Zobacz »
4:06 jeck frost ma złączone brwi Zobacz »
aborcja i pedofilia są powiązane jako formy satanizmu, formy składania ofiar z niewinnych i bezbronnych, formy sadyzmu tortur (nie tylko gwałcenie) Zobacz »
I racja, w szajce Pana nie wymieniono. To osobna historia , Pan spojrzy sobie w lustro i przeprosi ofiary. Zobacz »
Może jeszcze Trzaskowski będzie swoim pracownikiem nakazywał na siebie głosować. Kto nie zagłosuje, do zwolnienia. Zobacz »
No cóż widać Myliłem się i nie wszyscy w Platformie Są zepsuci i skłonni do kompletnej ignorancji należą się temu panu przeprosiny z mojej strony Zobacz »
nie dajcie się zwieść, już wszyscy zapomnieli o pedofili w kościele? że na 1wsze strony poszedł szyc z majdanem? a no właśnie, ten film to przykrywka dla pedofili w kościele polskim Zobacz »
? Polecam filmik Rulezowo
Ona obecnie tancerka a kiedyś molestowana przez pedofilów celebrytów ?
Zobacz »
Ty sie lepiej pochwal co trafiłeś z paczek z totsem z bundesligi na dwóch kontach podpowiedź frankfurt, i przepalil hintegrrera xddd Zobacz »
Dopiero co 3 zamówiłam ale nie ma co jak taka promka to właśnie zamówiłam całą ferajne do kompletu. Zobacz »
mam nowy jingiel na intro
kuchnia kwasiora najlepsza na swiecie
kuchnia kwasiora najlepsza we wrzechswiecie
mam nadzieje, ze ktos doceni moj talent
pozdr
Zobacz »
13:38 szukasz kilofa a szybciej byś zrobił normalnie xD Zobacz »
4:00 to byl gadżet xdxdxdxdxd Zobacz »
Nie mogę ze śmiechu z tego artykułu by Ivona. ? Może ten translator google powinien prowadzić z Wami program? (albo za was he he) Zobacz »
Jak ktoś ma dobry słuch to podczas eksperymentu na Klondike z Mausem leci metalowa wersja Megalomanii (z Undertale) Zobacz »
? lubisz oglądać Jasną Stronę??? ?
Tak - ?
Nie - ?

ZAŁOŻYŁEM_SIE_Z_TATA_ŻE_DO_KOŃCA_MAJA_
DOBIJE_2500_SUBOW_JAK_COS_ZA_SUBA_Z_
DZWONECZKIEM_ODDAJE_2
Zobacz »
6:38 ja tak miałam gdy fryzjerka wywaliła mi na głowę 4 lakiery do włosów Zobacz »
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=8I8ok9RfoOk