Hyundai IONIQ Electric 120 KM, 2017 test AutoCentrum.pl #323 MisterCe


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=voGbIVn5uicNajlepsze komentarze:

AutoCen... Wszystkie filmy o tym modelu - https://www.AutoCentrum.pl/filmy/
Taki ni... Lepsze niż Leaf?
Tomasz ... Chyba nowe o Nokii 3110. Lata 98-99 I czarno biały ekran :)
CeSa? K... Zahar, ta Toyota CH-R co stoi z tyłu w kilku Twoich filmach to Twoja? :p
zwiadow... Nie wiem jak z tymi obliczeniami, ale 1 Kwh kosztuje 60 groszy. Przy zużyciu 14,1 Kwh wychodzi 8,46 zł co daje niecałe 1,9 litra.
Adrian ... teraz wszystko fajnie , pomijając fakt pól godzinnego ładowania 3 razy w tygodniu lub w dalekiej trasie robic jakies bezsensowne postoje co godzine -1.5.. Za jakiś czas gdy co 5-10 auto będzie na elektrykę cena prądu podskoczy zapewne tak ze koszt przejechania 100 km bedzie wynosil ponad 20 zl . Kolejnym problemem według mnie jest fakt ze to jest auto na 10 lat . watpie ze gdy zywot akumulatora dobiegnie końca ktos zdecyduje sie do 10-11 letniej budy ktora jest warta kilkanascie tys i ktora zaczyna juz ja łapać korozja kupić nowa baterie za 30 tys zl . Mozna jak ktoś wspomniał "leasingować" akumulator ale 250-300 zl miesięcznie za leasing + koszty prądu już nie wyglądają tak atrakcyjnie .
jazdan2... Fajne autko, jeździłem. W Norwegii gdzie zyje te auto kosztuje 20% mniej. Sprawdza sie na dlugich trasach, dzieki sieci szybkich ladowarek co 2 ..2,5h przerwa na kawke uzapelnia energię na dalsza drogę. Systemy utrzymania pasa i aktywny tempomat bez zastrzeżeń. Miejsca sporo, bagażnik moze za plaski ale to nie karawan :-)
Norbert... Kiedy test hybrydowego Ioniq?
Marek K... Samochody elektryczne nie mają żadnej, ale to absolutnie żadnej przyszłości. Już teraz występują blackouty, a wyobraźcie sobie, że cały Londyn, Paryż czy Nowy York to tylko samochody elektryczne. A to ogromne miasta, tętniące życiem 24h na dobę, więc w nocy zużycie prądu wcale nie jest o wiele niższe, niż w dzień. I teraz kilkanaście milionów samochodów w nocy ma się ładować. Drugie pytanie - skąd wziąć tyle ładowarek? Jak ktoś mieszka w domu to nie ma problemu, ale jak ktoś mieszka w bloku - to co wówczas? Powstanie w mieście kilkanaście milionów ładowarek? Gdzie? Jestem pewien na 100% że samochody elektryczne nie osiągną sukcesu. Bardziej wodorowe lub inne źródła energii. Już bardziej jestem w stanie uwierzyć, że za kilkadziesiąt lat będą napędy atomowe aniżeli samochody będą elektryczne.
Marek K... Zachar - ponieważ kierowca ma trzymać obydwiema rękoma kierownicę, dlatego podłokietnik z przodu w większości samochodów jest twardzy i mniej wygody, niż z tyłu. Przecież powinieneś to wiedzieć, skoro zawsze ustawiasz fotel i kierownicę ze sztuką. A niestety niedługo, to każe się przywiązywać ręce do kierownicy - zakaz jedzenia, picia, drapania się po plecach..........
Jakub J... tak do tesli...yhhmm
Konrad ... Porównanie ze smartfonami idealne. Ale na dzień dzisiejszy to nie dla mnie
rafal p... Kolejne auto bez koła zapasowego ???....Nie rozumiem...Moja pierwsza jazda do Holandii..Golf IV, ładnych pare lat temu i kapeć na autobanie w niemczech...10 min i juz w drodze bo miałem zapas ..wiec jak takim samochodem ryzykowac jade na autostradzie ?
bart le... Panowie jaki Hyundai IONIQ !!?? koszt ok 150 000 tys pln !!?? Po co !? TESLA Model 3 cena 36 tys $ dol. - można zamawiać przez stronę Tesli !! lub w Niemczech przez autoryzowanych dealerów Tesla, Nieporównywalne osiągi po każdym względem, zasięg, przyśpieszenie podstawowa wersja 0-100 5,9 s wypas 2.8 s 4x4, prędkość max grubo ponad 200km/h. technologia, autopilot, supercharging 15000 stacji na całym świecie w Niemczech sieć ma około 120 szybkich ładowarek, w Polsce ma być docelowo 15,!? na szczęście można ładować na innych wykorzystując przejściówki, itp, Za te 150 000 tys można jednak mieć znacznie , znacznie więcej. Pierwsze egzemplarze Tesli Model 3 trafią do klientów już w 2018 r. Pzdr
Piotr S... Kupiłem dwa dni temu
Micha? ... Zachar, duża prośba o test Elantry :)
Krzyszt... Zacharze !
W 1993, lub 1994 roku najtańszy Eriksson, w Erze, kosztował 9 milionów !!!. Wyświetlacz miał 8 pozycji. Mam go do dzisiaj. Leży w biurku, a najdziwniejsze, że dalej działa .
Piotrek... Bardzo ciekawy film. Czy będzie kiedyś test Nissana Leaf'a?
Tedefio... o mój boze. A gdzie omówienie zużycia energii, zasięg jest niż wspomniane 200km! odsyłam do filmików na YT - to nawet 350km na jednym ladowaniu. są filmiki bjorna z Norwegii gdzie są porównania do tesla s3 np i tak dalej. pan prowadzący widać laik straszny jeśli chodzi o samochody elektryczne ale rozumiem że nie na wszystkim trzeba się znać ? czas ładowania, napięcie ładowania, do czego Ioniq jest już dostosowany i na jakie upgrade'y gotowy?! A co z systemami bezpieczeństwa które są na wyposażeniu w standardzie?
Zainteresowanych odsyłam niestety do filmików anglojęzycznych.
peace
moa lab... jezu, ale przepalony obraz? czym to kręcone, smartfonem? i jeszcze to ciągłe kołysanie. :/
MisterCe ciekawostki

MisterCe ciekawostki

Historia kanału MisterCe zaczyna się w dniu 2011-04-29 21:08:34.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 1162 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 17127146 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 120000 użytkowników.