Spróbujmy się usłyszeć | o. Maciej Biskup OP Maskacjusz TV


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=0A03mx96ZVoNajlepsze komentarze:

aloe ve... ✞❤️
Ines Je... Dziękuję za wspaniałe słowa!
pogodne... Dziękuję, potrzebowałam tych słów ❤️
Ma?gorz... Głos ojca mądry i potrzebny, ale... w moim odczuciu niepełny. Młode, piękne dziewczyny i kobiety, fajnie ubrane, umalowane - język chamski, wulgarny, chuligański. Hasła, które czyta się z rumieńcem wstydu. Zachowanie, którego nie tłumaczą żadne idee i wzniosłe cele ! Tak ojcze?
Sylwia ... Zastanawiające, że ludzie, którzy walczą o życie nienarodzonych, obrażają już tych, którzy żyją i są blisko nich.
Asia D?... Trudne czasy i trudne sprawy nas dotykają. Jednak powinniśmy pamiętać że Bóg zawsze pozostawiał człowiekowi wolny wybór.
Skritek... Znaleźliśmy się w sytuacji, w której:
- za "Obrazę uczuć religijnych" można wylądować w więzieniu, za to biskupom za najpodlejsze słowa piuska z głowy nie spada
- Kościół ma pełne wsparcie całego aparatu opresji, od prokuratury po policję, plus bojówki "Rycerzy Maryi", Młodzieży Wszechpolskiej, ONRu, a my mamy tylko swoją wściekłość
- Funkcjonariusze Kościoła mogą dokonywać zbrodni - z gwałceniem dzieci włącznie - i są traktowani z skrajną łagodnością. Wobec lewicowych aktywistów wyciągane są nieadekwatnie ostre konsekwencje
- Kościół dostaje miliardy z naszych podatków, z których sam zostaje zwolniony, pozostaje największym właścicielem ziemskim, dostaje kolejne hektary w bardzo szemranych okolicznościach. Wsparcie dla rodziców wychowujących głęboko niepełnosprawne dzieci wynosi koło 2000 złotych, bez możliwości zarobku

Tak więc doceniam Pana głos. Cieszę się że słyszę początki refleksji ze strony przedstawiciela Kościoła. Jednak ludzie nie protestują tylko z powodu bestialskiego prawa przegłosowanego za wielkim wsparciem Pana przełożonych, ale też z powodu długich lat skrajnej niesprawiedliwości i uprzywilejowania Pana instytucji. Tak więc Pana słowa są może i miłe i przesiąknięte głębokim humanizmem, ale zdecydowanie niewystarczające żeby zasypać podziały.

Być może, gdyby biskupi pokazali, że widzą swoje winy i przywilej, zrezygnowali z niego, wydali gwałcicieli organom ścigania, przeprosili, oddali "ziemski majątek" potrzebującym rodakom, konflikt byłby do zażegnania. Ale oboje wiemy, że to się nie stanie.

Przykro mi. Chciałbym, żeby było inaczej. Ale - proszę to usłyszeć, jako przedstawiciel Kościoła - Kościół ciężko zapracował żeby znaleźć się w tym miejscu, gdzie dialog można uprawiać tylko za pomocą wulgaryzmów i farby na murach.

To nie jest atak na Kościół - to rozpaczliwa przed nim samoobrona.
Ewa Gwa... Od rana potrzebowałam takiego komentarza. Wielkie Bóg zapłać. Właśnie tak to czułam z jednej strony jestem przeciw aborcji rękami i nogami, a z drugiej strony widzę Mamę, Tatę, siostry i braci którzy muszą stanąć oko w oko z taką decyzją. To nie o jedno życie tu chodzi. Także jest mi ciężko, jak widzę to co robią z Kościołem. Wspieram i dziękuję.
Aga 118... Mądre i piękne słowa. Módlmy się o zgodę.
maria G... ?❤️?
Barbara... Dzięki za mądre, ewangeliczne słowa. Szczęść Boże
Ewa Ple... To za ileset lat zakaz aborcji??? Bo przecież najpierw długie dyskusje, przekonywanie ? Czemmu mnie to nie dziwi - dominikanie? Dialogowanie zamiast chrześcijaństwa ?
Urszula... Mogę napisać tylko DZIĘKUJĘ.
Wzruszenie nie pozwala na więcej
El?biet... Czy człowiek mały czy duży każdy ma prawo życia
Paulina... Dziękujemy za ten głos mądrości o. Macieju! Potrzeba nam takiej właśnie odwagi w kościele
Lillax... Mądre słowa. Każde życie jest święte, nie tylko to które jest wygodne w danym momencie politycznym. A nam ludziom, nie wolno nikogo osądzać za Boga. To on wszystkich oceni, również tych co tak krzyczą w obronie życia. A co naprawdę mają w sercu?
Marta Z... Dziękuję
hbradec... Dziękuję za ten komentarz, bardzo potrzebny w tym czasie. Mimo wszystko nie dajmy się Szatanowi zastraszyć. Będę się modlić, aby Bóg otworzył ludziom serca.
Teresa ... We współczesnym człowieku jest coraz mniej człowieczenstwa.
Kasia M... Bardzo dziękuję za to ?
Maskacjusz TV ciekawostki

Maskacjusz TV ciekawostki

Historia kanału Maskacjusz TV zaczyna się w dniu 2010-10-20 17:24:11.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 16318 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 67374804 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 84500 użytkowników.