Dlaczego musimy dbać o Ziemię? – globalne ocieplenie, zagrożone gatunki – Być jak Ignacy: EKOLOGIA NaukowoTV


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=81MvkztpAbgNajlepsze komentarze:

TaOstat... Chciałam coś ciekawego obejrzeć, a tu proszę, nowy odcinek od Krzysztofa :D
PaMalSk... Chciałbym zobaczyć kontynuacje tego tematu z innej perspektywy - chodzi mi o zestawienie gospodarstw domowych z "przemysłem". Jeszcze jedno, czy tylko ja mam takie wrażenie, że głównie gnębi się motoryzacje, mam na myśli samochody osobowe, ciągniki itp. ? Nie słyszałem aby ktoś tak głośno krzyczał o transporcie morskim czy lotniczym. Domyślam się, że jest to trochę "trudniejszy" temat.
Krzyszt... Dziękuję za film.
Dla mnie, jako wolontariusza Extinction Rebellion popularyzacja tego tematu jest szczególnie ważna.
Pozdrawiam.
Leithen... W jaki sposób pomoże zrobienie łąki kwietnej?
Skorwin... w sumie przez nastepne 7 lat (2077) wam sie uda
Maciej ... A co jeśli każdy ( a przynajmniej większość osób) miał w domu system odzyskiwania wody, podobny do tego na międzynarodowej stacji kosmicznej? Osoba z takim systemem dostawałaby powiedzmy 50 litrów wody, taki zapas wody by się wymieniało co kilka lat, chociaż nie wiem czy to konieczne
L bloxt... Panie Krzysztofie nagra pan odcinek o wymarłych płazach?
dave22... Ludzkość sama się zachowuje tak jakby miała zniknąć z areny Wszechświata raz na zawsze.
Adrian ... Czasem się nie myje i oszczędzam wodę
Karol S... Wszystko ładnie, pięknie. Ale jest jedno ale. Z jednej strony wmawia nam się abyśmy byli eko i dbali a środowisko, a z drugiej zaś od najmłodszych lat uczy się nas konsumpcjonizmu, tj kupowania coraz to nowszych modeli telefonów, coraz to nowszych par obuwia, bo jeśli np będziesz trzymał w ręku telefon sprzed kilku lat, możesz być wyśmianym przez rówieśników w szkole. Największymi trucicielami ziemi są globalne korporacje. Z jednej strony wmawiają nam bądź eko a z drugiej wpychają nam nowy model swojego telefonu. Pozdrawiam i sam piszę ten komentarz z telefonu który "odziedziczyłem" po żonie, gdyż nie bawi mnie zabawa w nowinki. ?
Jakub K... Zrób kolejny odcinek powrót dinozaurów w 2050 roku bo na kanale jasna strona oglądnij powrót dinozaurów w 2050
Wojciec... Pozdrawiam wszystkich ???
Piotr... W takich dniach jak dzisiaj chciałoby się globalnego ocieplenia. :D
Aimi Na... 09:50 Jaj moje miasto po raz kolejny w filmie o pustynnieniu Polski XD I powiem że sytuacja biła okropna. Niby u mnie najgorsze potrwało ze 2-3 dni ale u nie, ale same cysterny z wodą to dobry tydzień pojawiały się w niektórych miejscach. Na szczęście jak pisałam wcześniej w większości problem rozwiązał się po ok. 2-3 dniach a później było słabe ciśnienie wody szczególnie w blokach (mieszkam na 4 piętrze). Najgorsze że to było w chyba sobota (na pewno coś koło weekendu) popołudnie i ludzie rzucili się na sklepy po wodę, do wieczora było ciężko znaleźć więcej niż 2-3 butelki 1,5L wody a na 4 osobową rodzinę to mało. Musieliśmy się myć w misce z niewielką ilością wody by dla każdego starczyło i by mieć ją a następny dzień. Nie polecam sytuacji, brak wody jest bardziej denerwujący niż brak prądu czy gazu. Bo prąd ok lodówka rozmarznie itp. ale możesz zrobić obiad na spokojnie jak masz kuchenkę na gaz, umyć się bez problemu czy nawet do ubikacji iść nie zastanawiając się czy lepiej teraz czy przy kolejnej wizycie spuścić wodę. Gdy braknie wody uderza w to w o wiele więcej codziennych czynności.
Mark St... Lepiej dać ten film do rządu?
Aqua Pl... 11:35 myślałem, że powiesz konwencja waszyngtońska cites
Rados?a... Nadal nie rozumiem, jaka jest korzyść z oszczędzania wody. Znaczy rozumiem kwestię kosztów uzdatniania ale jaka tu oszczędność? Szczególnie w przypadku gdy woda pobierana jest z rzeki. Jak jej nie zużyję to ta woda i tak popłynie dalej i finalnie wpadnie do morza. Nie zostanie w okolicy.
Karol W... Czy naprawdę istnieje globalne ocieplenie? Nie znam żadnych dużych, merytorycznych prac naukowych na ten temat. Istnieje za to proces przebiegunowania, i to dlatego temperatura w europie się podnosi, biegun się przemieszcza i lodowce topią. W arktyce jest odwrotnie, niedawno naukowcy donieśli o zwiększeniu się masy lodowca na islandii bodajże.
Co do ogromnej ilości smogu, dziura ozonowa się powiększa, ale to spowoduje raczej odsłonięcie ziemi na promieniowanie, niż ocieplenie na całej planecie.
Gdyby ktoś miał jakiś artykuł w zanadrzu to będę wdzięczny.
Orze?ek... Nie będę pić wody z kranu, ponieważ zawiera ona żeńskie hormony powodujące u mężczyzn zaburzenia testosteronu, a przez to niewieścienie i ryzyko raka. Nauczcie się oczyszczać wodę komunalną z tych związków, to pogadamy. I pewnie zawiera też masę tych plastików o których mówiłeś, bo woda z kranu bierze się z niskich głębokości, albo nawet rzek!
Piotr P... Apropo śmieci od groma śmieci jest przywożonych do polski z ue i "ekolodzy" nawet sie nie zająkną a powinny być ogromne naciski na rząd by nic nie importował ani eksportował (mowa śmieciach) śmieci powinny zostać poddane utylizacji w krajach w których zostały zużyte. Następne to upowszechnić filtry kominowe oraz lepszej jakości piece nie trzeba budować pierdyliarda wiatraków które są kolejnymi odpadami po ich z użyciu oraz dodatkowo zabudowuje sie nimi środowisko, analogicznie z farmiami fotowoltaicznymi. Po za tym węgiel idzie zgazować podziemnie to można by użyć tej technologi i wykorzystać to w istniejących elektrowniach. Dobrym pomysłem jest przywrócenie wykonywania kar śmierci dla skazańców brutalnych przestępstw które skutkują kara dożywocia ( nie potrzebnie utrzymywanie takiego jego mościa tworzy śmieci i marnuje zasoby). Kolejny rzecz to naciski na korporacje i firmy które robią tanie szybko psujace sie towary które nie dość że marnują surowce to jeszcze generują śmieci..jJest wiele więcej do wypisania ale jak sobie o tym pomyśle to mnie cholera bierze. Nie jestem ekologiem ale uważam że należy dbać o środowisko oraz żeby to szło w parze z rozwojem gospodarczym i technicznym.
NaukowoTV ciekawostki

NaukowoTV ciekawostki

Historia kanału NaukowoTV zaczyna się w dniu 2013-08-08 15:50:04.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 253 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 24512545 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 146000 użytkowników.