Call of the Sea PL 3 | Co się stało z Lady Shannon? D: Staszek iGRAszkowski


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=etTFEc05bysNajlepsze komentarze:

Pawe? P... Czy C. D. Ward ma jakieś szanse na bycie panem "C. W." ??
Danio... Staszku, taki protip jak będziesz chciał ograć grę do końca i zobaczyć dwa endingi to zrób sobie zapis przy "gwiazdach na niebie" ponieważ po przejściu gry i wybraniu kontynuuj zablokujesz się z jednym zakończeniem :)

Tak przy okazji w obozie obok studni pominąłeś jedno miejsce do obejrzenia.
Urszula... Czy to wam nie przypomina coraz bardziej Someday You'll Return? Znowu kogoś poszukujemy, nie w lesie ale na plaży. Są jakieś dziwne stworzenia, czarna maź. BARDZO podobał mi sie SYR więc mam nadzieję, że Call of the Sea będzie równie świetne albo lepsze.
Jan ?wi... Nawiązania do "Mitologii" Lovecrafta są w tej grze obłędne. Sam tytuł "Call of The Sea", pasuje do nazwy opowiadania "Call of Cthullhu". "Sny"/wizje głównej bohaterki idealnie odpowiadają wizją, postaci z opowiadania "Widmo nad Innsmouht", zaś sama czarna maź, ma chyba naśladować zarazę z opowiadania "Kolor z innego świata". Mimo iż gra od początku odrzuciła mnie, swoją "bajeczną" oprawą wizualną, tak teraz bardzo zaimponowała sposobem przedstawienia "mitologi" Lovecrafta w całkiem odświeżający sposób w porównaniu do gier typu Horror-RPG, takich jak "The Dark Comet", czy wydane niedawno "Call of Cthullhu".
Count S... 5:50 nie jestem ekspertem, ale to wygląda jakby czerwone krwinki zostały zaatakowane przez jakiegoś pasożyta
Micha? ... 4:25 Kartka podpisana jest "Slaap kindje, slaap". Z tego co wygooglowałem, jest to tytuł holenderskiej kołysanki, który można przetłumaczyć jako "Śpij, dziecko, śpij". Wydaje mi się, że to właśnie tą piosenkę słyszał autor notki - możliwe, ze był Holendrem?
10:25 Jeżeli zaczynasz rysować szepty to nie jest dobrze (czyżby synestezja?)
11:40 Nie znam się na kulturze/sztuce polinezyjskiej, ale mnie te malowidła kojarzą się raczej z Indianami (Aztekowie, Majowie, Inkowie, te sprawy...)
41:02 Nan Madol istnieje naprawdę. Co ciekawe, Wikipedia twierdzi, że Nan Madol było niegdyś uważane przez badaczy za pozostałości jednego z "zaginionych kontynentów" - Lemurii lub Mu.
https://en.wikipedia.org/wiki/Nan_Madol
Nawiązań do opowiadań Lovecrafta jest w tej grze całe mnóstwo - niektóre w formie takich śmiechowych easter-eggów. Z pomocą Google udało mi się wyłapać:
- Płytę Ericha Zanna (nawiązanie do opowiadania "Muzyka Ericha Zanna")
- Konserwę "Innsmouth Fishermen" (nawiązanie do opowiadania "Innsmouth Fishmen")
- University of Miskatonic (fikcyjny uniwersytet, pojawiający się w wielu opowiadaniach Lovecrafta)
Może ktoś coś jeszcze wyłapał? Jakby co, to nie jestem specem od Lovecrafta, posiłkowałem się głównie Wikipedią.
ultron ... Dobra rada: Zagraj w Evil Genius. Tak możesz zobaczyć czy warto zastanowić się nad kupnem nadchodzącego sequela.
Indie: Tak
Gatunek: RTS
Cena: 35 Złotych
Znane: Niezbyt.
Szymon ... obudzili jakieś mroczne stefany Xd
Szymon ... jejjjjjjjjjjjjj uwielbiam Call of the Sea u Staszka
Dominik... Ta gra jest lepsza gdy w nią grasz Staszek
Kasia K... Jedna z lepszych gier pod kątem fabuły i grafiki z końcówki tego roku. Oglądam z czystą przyjemnością :)
zimrozo... 31 czerwiec??? Mam nadzieję, że to nie błąd tylko wynik zaburzeń czasu XD
Andariu... Może ta maś Magnetyt
Kapitan... 31:17 chyba chodzi o to że tego samego dnia kiedy otworzyli właz do studni coś zaatakowało statek
lorde... Ale ta gra jest klimatyczna, ten dziennik prowadzony przez Norę <3
Magiczn... Malutkie sprostowanie, które może się dalej przydać. Cthulu jest jednym z Przedwiecznych, najpopularniejszym bóstwem z mitologii Lovecrafta. Akurat "ryboludzie" są powiązani z innym Przedwiecznym - Dagonem. Taki inny morski potworek. Akurat w tym odcinku to dominowały rzeczy właśnie z nim związane ;D
Al3x Bl... Jak czytać lovecraftowskie nazwy? Proste! Nie da się poprawnie tego przeczytać, ponieważ nie jest to język możliwy do wymówienia przez człowieka, więc o ile będzie się trzymać jednej wersji będzie to poprawne. :DD
Spotkałem się już z trzema wymowami "Cthulhu": katulu jest po angielsku (zarówno po brytyjsku i amerykańsku brzmi podobnie), ktulu jest nazwą niemiecką i francuską, trzecia forma z jaką się spotkałem to kutulu, ale jej pochodzenia nie udało mi się ustalić.
"Ryboludzie" mogą być albo Istotami z głębin (ang. Deep Ones, bardzo oryginalna nazwa panie Lovecraft) albo ich hybrydą z człowiekiem.
Co do oczu, jeden z przedwiecznych Gla'aki jest czymś co można by przyrównać do ślimaka z trzema czułkami, ale może to już za bardzo doszukiwanie się przedwiecznych we wszystkim.
30:42 jedno z opowiadań Lovecrafta nosi tytuł "The Music of Erich Zann".
33:56 Innsmouth to jedno z miast tak zwanego Lovecraft Country czyli fikcyjnego regionu Nowej Anglii. Najbardziej znane jest z utworu "Widmo nad Innsmouth".
40:57 w rogu kartki można dostrzec pieczątkę Uniwersytetu Miskatonic. Znajduje się on w kolejnym lovecraftowskim mieście - Arkham, a nazwę zawdzięcza fikcyjnej rzece Miskatonic. Znany jest z szerokich zbiorów o tematyce okultystycznej, więc pasuje do wspomnianej w notatce czarnej magii.
Staszek iGRAszkowski ciekawostki

Staszek iGRAszkowski ciekawostki

Historia kanału Staszek iGRAszkowski zaczyna się w dniu 2014-05-20 18:42:20.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 4003 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 43311202 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 108000 użytkowników.