IKE i IKZE: dlaczego warto wykorzystać limity roczne / Nic za darmo 13 DoradcaTV


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=vk3IhHjRC0sNajlepsze komentarze:

Doradca... Drobne problemy techniczne sprawiły, że odcinek wjechał na youtube z jednodniowym opóźnieniem, ale... nadal jest czas żeby wykorzystać te wiedzę i pomyśleć o IKE albo IKZE w ostatnich dniach roku :)
Kamil F... Tomku, podstawowe pytanie - czy w razie corocznych wpłat na ike na poziomie 10.000pln i średnim zysku 5% rocznie, jak zdecyduje się wypłacić po 5 latach zgromadzone środki, to podatek od zysków kapitałowych zapłacę od całej kwoty czy tylko od różnicy którą zarobiłem?
Leonsjo... Siemka, może stworzysz jakiś kalkulator IKZE/IKe?Jakaś symlacja itd to jeszcze bardziej zachęci do odkładania :)
Defland... 3:44 twórcy po drodze zrobili coś źle? Wyliczmy.
OFE zostały zdjęte arbitralną decyzją polityków (zaklepaną przez TK). Nie wchodzę w zasadność.
Mateusz Morawiecki chlapnal żeby wpisać ochronę emerytur do konstytucji, przyznając pośrednio, że nie są one bezpieczne.
PiS nakłada nowe podatki. Kwestia czasu kiedy polasi się na emerytury przy takim rozdawnictwie.
To tak na szybko. Jak ktoś ma więcej, to niech pisze.
Ale i tak, sumując, zagram w te rosyjską ruletkę z politykami. Mam ILE, IKZE, PPK. Może zostanę frajerem a może będę mieć znośną emeryturę.
Archeri... Na początku byłem prawie przekonany, żeby wejść w IKE ale po cyrkach, które robi obecny nierząd zrezygnowałem z tego pomysłu. Stwierdziłem, że będę trzymał swoje pieniądze jak najdalej od ich lepkich łap.
Jarosla... lapa