Projekt PiS: Zniesienie prawa do odmowy mandatu. Jeden z Wielu


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=hVio78aXXPINajlepsze komentarze:

K KASZT... Pis - "zjednoczona partia totalitarna" lepiej brzmi!
Wili Wi... Może po prostu wyjmą za pomocą ustawy wszystkich obywateli (poza tymi którzy są z nimi) z pod prawa i tych co się buntują powsadzają do obozów koncentracyjnych które nam się zostały po wizycie niemców. Myślę że mogli by wtedy już w spokoju wprowadzać swój ład
Love Fr... Haha, przecież to jest najlepszy cyrk jakie moje oczy widziały w życiu.
Unitra ... Wszyscy przedsiębiorcy powinni pokazać środkowy palec tym idiotom z "rządu" i otworzyć wszystkie swoje działalności na raz, sądy by przez 10 lat wszystkiego nie rozpatrzyły
Thomas ... To nie jest prawowity rząd. To jest mafia u władzy. Tyle, że mafia się nie kryje z tym kim są i co robią. Oni wszyscy powinni stanąć przed trybunałem stanu.
Przemek... Fala w komentarzach oburzenia każdy protestuje i się produkuje palcem po ekranie w bujanym fotelu Tak jeszcze nikt nie obronił niczego a już na pewno wolności
P Sx... odebrali nam prawo do obrony koniecznej, prawo do swobody poruszania sie, prawo o niepoddawaniu sie przymusowym eksperymentom medycznym, teraz odbieraja prawo domniemania niewinnosci. panstwo totalitarne. gdzie ci słynni obroncy konstytucji????
Micha? ... Kiedy będzie posiedzenie sejmu z głosowaniem nad tą ustawą?
Antoni ... Jesteście aż tak żałośni, że aż was nie szkoda.
Który z was ściągnie tą szmatę z mordy i się do Stolicy przejedzie. Nawet w gębie nie jesteście silni. Na co k... czekacie, aż zaczną do was strzelać, bo nawet się nie zorientowaliście, że was internowali. Tak głupia p... do ciebie piszę. I nie hejtuj mnie bo ja możesz nie wierzyć ale coś robię. Ale coraz częściej się zastanawiam dla kogo i po co. Dla tych miękkich faj co czasem nawet po POLSKU pisać nie potrafią. Może Górale coś zrobią tylko kto ich poprze.
Kamil53... Policja łapie Kowalskiego bo zaparkował na zakazie. Kowalski ma przekorną naturę i pomimo świadomości, że popełnił wykroczenie odmawia przyjęcia mandatu. Dostaje pouczenie i wezwanie. Całość materiałów trafia do wykroczeniowców. To ich zadaniem jest skompletowanie materiałów (przesłuchanie świadków, przesłuchanie sprawcy, pozyskanie monitoringu itp.). Sprawca cwaniak nie stawia się na wezwania. Wymyśla wymówki. Bezkarnie uprawia totalną obstrukcję. W końcu przyłazi na komisariat (najcześciej z adwokatem) i jedyne co mówi do protokołu przesłuchania to formułka: nie przyznaję się, odmawiam składania wyjaśnień.

Całość materiałów przesyłana jest do Sądu. Powtarza się cały cyrk. Wszyscy ponownie wzywani, przesłuchiwani.

Przy sprawie pracował policjant w patrolu, policjant wykroczeniowiec, sekretarz w sądzie, sędzia.

Wyrok po wielu miesiącach 100 zł grzywny + 130 zł kosztów sądowych.

No i pojawia się światełko w tunelu. Projekt zmian w kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia. Zgodnie ze zmianami jeśli odmówisz przyjęcia/podpisania mandatu to sprawa jest automatycznie przekazywana do Sądu. Policjant robi notatkę, załącza mandat i poooszło. Masz 7 dni na odwołanie się i wówczas Sąd w ciągu 3 dni zwraca się do Policji o komplet materiałów.

Jeśli się nie odwołasz mandat staje się prawomocny i trzeba go zapłacić.

To jest zmiana kolosalnie upraszczająca procedurę. Wykroczeniowcy są zawaleni tomami akt ludzi, którzy odmówili przyjęcia mandatu... bo tak.

Tygodniami kiszą się z materiałami, które i tak pójdą do sądu i które będą ponownie wałkowane. Podwójna zbyteczna robota.

Te zmiany oczywiście nie oznaczają, że oto "zomogestapowski reżim" może nałożyć na ciebie grzywnę a ty masz bulić. No właśnie nie! W dalszym ciągu masz prawo się bronić i wnosić o uwalenie mandatu. Tyle, że to będzie teraz wymagało twojego aktywnego uczestnictwa. Przed Sądem. Bez marnowania twoich podatków (uwielbiam to określenie) na zbędne czynności policjantów.

Chcesz bawić się w kotka i myszkę? Spoko. Teraz fikaj do sędziego. Policja zajmie się innymi sprawami.

Jestem przekonany, że ta zmiana znacząco obniży ilość odmów przyjęcia mandatów. Oczywiście w dalszym ciągu jeśli ktoś kto czuje się niewinny będzie mógł odmówić i będzie walczył o swoje.

Te zmiany uderzą w cwaniaków wykorzystujących obecne niedoskonałe przepisy.

Skończą się głupie gadki podczas interwencji i na pytanie: dlaczego odmawia pan/pani przyjęcia mandatu? nie padnie już: bo tak.
Mateusz... To prawie tak, jakby wybrano do rządu niekompetentnych imbecyli. Szok i niedowierzanie, że zachowują się jak niekompetentni imbecyle. A już śmiechem kompletnym jest to, że oni się zwą prawicą i krzyczą "precz komuchom" podczas gdy sami są uosobieniem komunizmu.
Jakub J... To jest projekt, który może uruchomić Projekt Emigracja u osób, które w ogóle nawet tego nie rozważały. Naprawdę, bardziej chorego i bezczelnego prawa dawno w Polsce nie było.
Mike Bo... Udowadniać w sądzie prawa konstytucyjne kazdego czlowieka???
Czytac konstytucje policjantowi?
Pojebalo?
Mateusz... Czy ktokolwiek z Was ma jeszcze choc cien zludzen, ze demokracja chroni wolnosc?
Przemys... Dziadki chciały PiS? Mają PiS. Chciały za nic 500 plus? Oddadzą teraz 500 plus. Żenada. Nje jeśli chodzi o film, bo film spoko. Z tygodnia na tydzień uświadamiam sobie, że musze wypiepszac z tego chorego państwa.
TALGY... Coś ty taki elegencki byczku?
Krzyszt... I co kur...a...teraz zrobimy?narodzie ciebie sie pytam...za chwile trzeba bedzie patrzyc na chodnik jak idziesz...jezeli idziesz...ja bylem zawsze z dala od jakichkolwiek przewrotow...ale zaraz bede nawolywal...i tak sie wlasnie rodzi podzial...nie panstwa...ludzi..nas
LisekDo... Jak ja szanuje ten kanał, proszę o więcej tego typu materiałów
msu7777... A jeśli np. policjant po prostu wpisze do swojej bazy mandat wyciągając dane z bazy pesel, to nawet nie będę wiedział, że taki mandat dostałem :)
Niecier... Przecież to jest jawne bezprawie