Tuning samochodu, a OC tego nie wiesz! nawet najmniejsze zmiany Moto Doradca


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=jfRcQkYcFEMNajlepsze komentarze:

Moto Do... Zapraszam : https://mubi.pl/motodoradca

A przy okazji, mieliście już podobną sytuację, że ubezpieczyciel robił problem przy wypłacie z OC względem zmian w aucie?
PS. Spokojnej niedzieli życzy Waldemar :)
Marcin ... W Irlandii już się nauczyli i modyfikowanie auta dosyć mocno wyszło z mody z prostego powodu: nikt tego potem nie ubezpieczy. Nawet chip tuning wspomniany ubezpieczycielowi skutkuje rzuceniem słuchawką
Martyn ... Dzięki za pomoc. Mam na lato kupić do swojego Merca C220 CDi W204 oryginalne koła AMG 18 cali, to zrobię zdjęcia i wezmę rachunek żeby ubezpieczyciel mi uwzględnił to w kosztorysie ,,tfu tfu,, przy kolizji. Pozdro i miłej niedzieli
Marcin ... Nagraj o tym, jak działa jeżdżenie własnym autem bez odpowiedniego ubezpieczenia w godzinach pracy.
zyg... Istnieje ktoś kto zgłosił chip tuning do leasingu? ?
Enduro ... A jak to jest z zaspawanym dyfrem tzw szpera 100%?
micha? ... Trochę tego nie rozumie. Dlaczego ubezpieczyciel ma wypłacać ubezpieczenie za coś co nie zostało zgłoszone do ubezpieczenia? To jakby ktoś kupił poniemiecką rudere ubezpieczył za 10zł miesięcznie. Poczym wybóżył i postawił wille wartą 15 mln i płacił dalej 10zł.
Sebasti... Witam, jeżeli w swoim samochodzie wymieniam skrzynię na inną, wał, półosie, dodaje turbo do silnika to jak to działa pod względem ubezpieczenia, mogę to zarejestrować i normalnie poruszać się po polskich drogach?
Daniel ... Świetny materiał!
Tuninguję wszystkie trzy zagadnienia.
Ale z umiarem, bo kasy brak.
Może wtedy autko będzie miało
lepszy smak...?
Pozdrawiam!
meteorz... I może jakiś film z rzeczoznawcą ubezpieczeniowym i jego przypadkach w których odmówił wypłaty OC ?
meteorz... Mam dwa pytania :
1.Zawieszenie gwintowane które można kupić w normalnym sklepie jest dopuszczone do ruchu ?
2. Ta sama średnica i szerokość felg ale inne ET ale nadal mieści się w nadkolu bez problemu to też będzie duży problem ?

Mowa o OC i kolizji z naszej winy , czy może być tak żę przez to będziemy musieli pokryć naprawę uszkodzonego samochodu ?
Rafa? O... Jeśli już mowa o tuningu to chyba każdy się ze mną zgodzi, że tuningujemy auta na lepsze, a nie w drugą stronę. To, że ktoś włoży mocniejszy silnik i gdzieś nie wyhamuje nie znaczy też, że za szybko w danym momencie jechał. Patrząc na polskie realia auta po tuningu są sprawniejsze niż większość na naszych drogach, w których szwagier na przeglądzie po znajomości podbił dowód, a przez podłogę nogi wystaja :p
Mateov ... padł mi bas czy z wideo cos nie tak?
Jacek... Dzisiaj wyczytałem że planują nowelizacje ustawy i tam ma być zawarty punkt który likwiduje prawo do odmowy mandatu.Jeżeli to przejdzie to wtedy każdy kierowca będzie musiał sam się bujać po sądach i zakładać sprawy.
Sini Wi... A jak z wypłatą z OC za zakuty silnik i stage 3 (inne turbo, IC, wydechy doloty itd) jeśli nie mamy rachunków, a kupiliśmy już takie auto i jest warte np 15tys więcej niż seryjne?
TXPer... oc to overclocking, czyli podkrecanie zegara procesora w komputerze auta zeby szybciej jechał
Dawid R... Witaj,
Ciekawy reportaż jednak czy mógłby prosić o podobny na temat samochodów terenowych z naciskiem na wyprawy, modyfikacje są tam spore, od niezbędnego wzmocnienia auta (w tym orurowanie) po dokładanie oświetlenia, zabudowy, bagażników i rórznego rodzaju instalacji jak elektryczne, wodne itp. Jak prawnie to zalegalizować na przeglądach i u ubezpieczyciela.
El Nino... materiał o tuningu silnika a zmiana w dowodzie ? chętnie zobaczę materiał Waldku , pozdrawiam :)
AdrianA... Właśnie pytanie mam o felgi. Przykładowo honda Civic VIII type r może założyć 19 a zwykle 1.8 bodajże 17, czy jak zaloze do zwykłego 1.8 19 cali bądź 18 to mogę mieć problem ?
Adalo22... Ja osobiście uważam, że ubezpieczenie OC powinno być przypisane do kierowcy a nie do samochodu, za wyjątkiem samochodów służbowych, które są narzędziem do pracy. Wtedy polisa powinna dotyczyć samochodu. Każdy by odpowiadał za swoje szkody, a mając więcej niż jeden samochód i tak wszystkimi na raz nie wyjedziemy.