Czy planszowe gry historyczne to dobre gry? GameTrollTV Gry Planszowe


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=a_yeXXUmNSwNajlepsze komentarze:

Witold ... 27 zł? To prawie kradzież!
Myślę, że przede wszystkim każda gra już z samego faktu, że jest grą, niesie ze sobą element edukacyjny. Mój syn ćwiczy tabliczkę mnożenia na minecrafcie albo grając w Azul. Ćwiczy pamięć i koncentrację grając w szachy. O czytaniu nie wspomnę. Do tego sam zaczyna konstruować gry odkrywając czym jest logika. Jakby przy okazji zapoznał się z prawdopodobieństwem itd. Nie chcę się chwalić dzieckiem (chociaż jako ojciec mam nie tylko prawo, ale i obowiązek) ale chcę pokazać, że gry rozwijają w sposób niewymuszony.
Natomiast to o czym Piotrze mówisz w filmiku jest wartością dodaną. Najpierw mechanika. Do dobrej mechaniki już można dorobić co się chce. Zobacz, czy Zakazane Gwiazdy w wersji wojen kolonialnych nie były by super? Ilu ludzi zaciekawiło kim są dwie strony walczące w Sztuce Wojny (bardzo niedocenianej grze). A pomyśl jak ciekawa była by gra w budowaniu stronnictw podczas sejmików szlacheckich zamiast dajmy na to Wampira Maskarady niedawno przez ciebie omawianego. Najpierw mechanika. To moje zdanie :)
Pan Nik... up
Pawel G... Kiedyś się grało w ARDENY :).Nadal posiadam.
Jakub S... Kurczę lubię takie materiały z przemyśleniami. Wincyj :)
ash ash... Przede wszystkim gra musi być dobra. Do takich gier świetnie nadają się gry karciane bo na nich można dodawać fluff i zdjęcia związane np. w tym wypadku właśnie z bitwą Warszawską. Fajnie gdy w instrukcji nie ma ściany tekstu o podłożu historycznym, a te informacje przekazuje się kilkukrotnie w mniejszych dawkach. Dla kogoś kto jest zrażony do historii np.(a powiem wam, że u mnie akurat większość nauczycieli skutecznie wypłukiwała jakiekolwiek zainteresowanie nią) będzie to łatwiejsze do przyswojenia i być może atakowany nienachalnie zacznie sam czytać.
W Polsce ogółem mamy problem z przedstawianiem inaczej historii. Już nie wspomnę o smutnych lekcjach, ale właśnie w innych mediach jak chociażby planszówki, gry fabularne, komputerowe czy kinematografia. Szkoda bo mimo wszystko nasza historia jest bardzo ciekawa i zróżnicowana
MrTomah... Oprawa wizualna też jest ważna, a większość osób na widok starej szarej mapy dostaje paniki
xilk... Widzę znaczek IPN i już wiem, że będzie to klapa...
dude233... Zimna Wojna jest udaną grą z tej kategorii. Mi się wydaje, że w większości odstrasza ludzi zła/słaba/nudna mechanika, do tego dodajmy brzydkie grafiki i (nie)sukces mamy gwarantowany. Może gdyby zlecić taki temat osobom, które na prawdę znają się na projektowaniu gier, to coś by z tego wyszło.
Przemys... A ja bym chętnie pograł w jakieś fajne historyczne gry. Może polecicie jeszcze jakieś?
Adam ?w... Piotrek chyba stęsknił się za szkolnymi korytarzami :D Co do gier historycznych to masz rację, na początku można się zniechęcić ale warto dać szansę. Ja tak miałem z Freedom: The Underground Railroad. Graliśmy jeszcze na uczelni na kierunku Amerykanistyka. Bardzo ciekawa mechanika i wplecione postacie historyczne. Polecam.
JUNAK T... co sądzicie o grze kooperacyjnej, historycznej MAGNACI ?
Kapelus... TiS dobrze łączy historię wojen z rozgrywką :)
BojowyB... Może zrobiłbyś topke najlepszych planszowych adaptacji gier książek filmów?
Przemys... Po takim wstępie liczyłem, że pokażesz coś zupełnie innego niż opisana przez Ciebie gra, a to wygląda dokładnie tak jak powinna wyglądać gra odstraszajaca :)
uvjack ... Gry historyczne te dotyczące konfliktów zbrojnych mają dla jednych zaletę ale i wadę. Wojna, konflikt nie jest miłym tematem dla wszystkich. To samo dotyczy polityki... Też niestety się źle kojarzy.
?ukasz ... Na Pax'y nie narzekam ???
Marcin ... Hm bitwa warszawska mi się nieco kojarzy z taką małą gierką 303 lub dywizjon 303 (nie pamiętam dokładnie) tylko kości zastąpiono kartami co wiele zmienia na + moim zdaniem i tutaj się po prostu tłuczemy a nie mamy zbombardować Londyn :)
Frogiel... czy ktoś wie gdzie tą grę można znaleźć za taką cenę ?
Jarosla... Obecnie w gry historyczne nie grywam, ale 30 lat temugrałem sporo w Grunwald, Kreta, Ardeny czy Waterloo. Szachy też są proste, a ile w nich kombinowania :-)
JediPrz... U mnie był ten problem, że nie bardzo miałem z kim grać w gry historyczne, więc takie 7 dni Westerplatte np poszło pod młotek... Problemem też jest, że są też gry zrobione na siłę i takie First to Fight pomimo świetnego pomysłu okazało się niedopracowanym tytułem... Oprawa wizualna też robi swoje i koniec końców okazuje się, że do takich gier zasiadają tylko historyczni zapaleńcy...
GameTrollTV Gry Planszowe ciekawostki

GameTrollTV Gry Planszowe ciekawostki

Historia kanału GameTrollTV Gry Planszowe zaczyna się w dniu 2010-08-08 07:01:10.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 1057 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 8615085 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 35600 użytkowników.