Mężczyzna codziennie spotykał nad jeziorem przyjaciela, który czekał na niego niezależnie od pogody Root


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=xIt5cRScm0UNajlepsze komentarze:

Nina Z... Wzruszająca opowieść
B Miel... Piękna historia. Pozdrawiam serdecznie. Bożena z Pomorza
Mateusz... Bardzo ciekawe (:
Krystia... Mega fajny film zostaw łapkę gurę
Geralt ... Kościół katolicki usunął drugie przykazanie a czwarte zmienił, a żeby liczba przykazań się zgadzała ostatnie podzielił na dwa, drugie przykazanie zakazuje kłaniać się obrazom i figurom, a czwarte mówi o tym że dniem świętym jest Sobota (Sabat, Szabat, Szabas) czyli siódmy dzień tygodnia, nie niedziela (sunday, dzień słońca, dies solis, Sol Invictus -25 grudnia, ). Potwierdzeniem że Sobota jest siódmym dniem tyg. jest numeracja dni w amerykańskim kalendarzu, albo słowa księdza w kościele tzn. ,,pierwszy dzień tyg.'' w odniesieniu do niedzieli. Sabat(Sobota) to dzień Pański, a Jezus w ewangelii Marka roz.2 wers 28 powiedział ,,Zatem Syn(po aramejsku ,,bar'') Człowieczy jest Panem i Sabatu (dosł. ,,Pan Soboty (odpoczynku)'')''. Sabat(Sobota) jest pamiątką stworzenia świata...Ciekawostką jest że afrykańscy chrześcijanie z Etiopii (np. Etiopski Kościół Ortodoksyjny) do dzisiaj za dzień święty uważają Sabat(Sobotę) izolacja od ,,odstępczego kościoła katolickiego'' wyszła im na dobre ;)

Polecam bar Sabat obok galerii Słonecznej z szóstką w logo w której pełno galerianek, podobieństwo do nieroztropnych panien z przypowieści, Kościoły i obrazy katolickie są naszpikowane symboliką słońca (aureole, monstrancje), katolicyzm to tak naprawdę zakamuflowany kult słońca(solarny) czyli krótko pisząc to jedna Wielka Galeria Słoneczna z obrazami, ale obrazów jest tam mniej niż galerianek w galerii Słonecznej z szóstką w logo ;)). Gdy łamiemy przykazania zdradzamy Boga tzn. cudzołożymy(grzeszymy) w sensie duchowym, ciekawostką jest to że niewiasta(oblubienica, nierządnica) w Biblii symbolizuje Izrael, lud Boży, a Bóg albo Jezus symbolizuje małżonka, oblubieńca. Pytanie za 100 punktów, co powinno spotkać sekretarkę która zmieni korespondencje szefa bez jego zgody?

Zaznaczam że nie należę do żadnej denominacji(bezpartyjny) więc proszę mnie nie szufladkować jako np. świadka Jehowy z którymi nie zgadzam się głównie co do natury Jezusa i w kwestii obchodzenia Sabatu(soboty) świadkowie Jehowy twierdzą że 4 przykazanie o sabacie nie obowiązuje a ja twierdze że obowiązuje. Zapraszam na mój kanał(ten z którego piszę) w zakładkę ,,społeczność'' tam pełniejsze opisy,
Anony 8... Ciekawy ten odcinek
Zdzis?a... Bardzo pouczający film.
Oliwia ... Hejka?
kajtek... Fajna historyjka
Oliwia ... ????
Uejjd K... nikogo nie obchodzi kto był pierwszy
Alan Sz... elo
wolfy... Pierwszy łapka!
Iwona S... ?
Micha? ... pierwszy
Cuda Świata ciekawostki

Cuda Świata ciekawostki

Historia kanału Cuda Świata zaczyna się w dniu 2012-08-07 21:14:56.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 78 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 60394865 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 218000 użytkowników.