Włącz Filmy na pełnym ekranie

W Polsce walka z pandemią. O co walczą na Białorusi? | Salonik Polityczny odc. 359 2/3 Telewizja Republika


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=dF3FaS1WbeMNajlepsze komentarze:

B. C.... Ja jestem już po covidzie, którego przechodziłem bardzo ostro, 4 tygodnie kaszlu i gorączki po prostu odbija się do dzisiaj na zdrowiu! Tak w okolicach 3 tygodnia postanowiłem, że jak wyjdę z tego to nakopię do dupy - pierwszemu napotkanemu chinolowi- za ewentualny udział laboratoriów chińskich w tej zarazie, - oraz przedstawicielowi konfederatów korwina to za brednie, które rozsiewają o pandemii.
Suse Je... Więcej ludzi trzeba upychać w kościołach i koniecznie zamykać drzwi a msza powinna trwać minimum dwie godziny ???????
Wanda L... Panie Ziemkiewicz nikt już do Pana nie chce przychodzić tylko te dwa bę........
Krystia... Panie Gierej, życie bez maski to sen wariata? Zapraszam do Szwecji, to co Pan mówi to krzyk wariata...
Daniel ... Wypierdolcie tego Giereja, bo słuchać się tego nie da.
Jozef K... GIEREJ WIOSNA OPOZYCJA, NIE WYPROWADZALA LUDZI, NA ULICE, A JESIENIA, JAK WYPROWADZILI, TO WZROSLO Z 3 TYS. DO 25 TYS. ZARARZEN. GIEREJ PRZESTAN SIE PULTAC
Jozef K... GIEREJ ZAPOMNIAL, JAK GRZMIAL OTIERAC HOTELE STOKI KNAJPY, A DZISIAJ RZNIE DURNIA
MiszkaM... 8 kwietnia o 16 :15 aktualna fala Covid-u osiągnie szczyt. Dopuszczalna tolerancja: +/- 5 minut. I za kilka miesięcy osiągnie kolejny szczyt, a potem jeszcze jeden i jeszcze jeden, i tak już po wsze czasy. A w kolejnych szczytach do szpitali trafiać będzie coraz więcej ludzi, którzy z powodu lockdown-u podupadli na zdrowiu, bo np. zwyczajnie się spaśli przez brak aktywności fizycznej i nudę. I tak z czasem pozbędziemy się starych, chorych, a nawet tych leniwych i pozbawionych dyscypliny i silnej woli. Po co się męczyć i tworzyć szczepionkę, wynajdywać leki, mobilizować służbę zdrowia, angażować do pomocy studentów medycyny lub sprowadzać personel medyczny z Ukrainy? Za jakiś czas zlikwidują papierowe pieniądze, wszczepią nam wszystkim elektroniczne chip-y, dadzą każdemu identyczną pidżamę, wirtualne kieszonkowe, a może nawet dziuplę, i voila - jesteśmy w przyszłości!
Bowash ... Uwielbiam wypowiedzi pana Janeckiego. Głównym źródłem zakażeń są duże zagraniczne przedsiębiorstwa (które wiadomo drenują dobre polskie patriotyczne społeczeństwo - wskazanie wroga wewnętrznego - piąta kolumna można by rzec) fakty, że te przedsiębiorstwa w większości nie miały większych przestojów w ostatnim roku pandemii zupełnie pomija. Wywód odnośnie chęci ratowania się przed falą ulicy, skupieniu na wrogu wewnętrznym, oszukanie części społeczeństwa (bez odpowiedniej swobody do informacji) które przyjmuje tę wersję (kreowaną przez decydentów) uważam za paradne. Ciekawe czy wyborcy pewnej partii widzą podobieństwa w Polsce ?
Sinneth... P. Gierej jest dziwny. Dlaczego nie mam założyć maski, gdy wchodzę do sklepu z ulicy, na której w Anglii, gdzie mieszkam, nie ma zalecenia wkładania jej? Nie widze problemu ani u siebie ani u immych ludzi z tym. Wchodze do sklepu zkaładam, wychodzę, to zdejmuję _ tak jest logicznie, rozsądnie i ludzie to stosują - bo takie właśnie jest -LOGICZNE (czy skuteczne nie wiem, ale logiczne na pewno). Ludzie niechętnie, lub wcale nie będą się stosować do głupich, nielogicznych obostrzeń. Wystarczy, że władza nie traktuje ludzi jak skończyonych idiotów (patrz Szwecja) to ludzie bardzo karnie się podporzadkowują.
Osamu W... Interesujace jak noszenie masek oznacza dla Herr Ziemkiewicza azjatycki totalitaryzm I lepiej umrzec za wolnosc bezmaseczkowa anizeli przezyc noszac maseczki. Herr Ziemkiewicz awansowal tym samym do tytulu naczelnego vicedurnia covidowego. Palme pierwszenstwa niestrudzenie I dumnie dzierzy oczywiscie  Herr Warzecha. Zdumiewa jak niepopularne sa glosy rozsadku jak chociazby Mariusz Gierej. Poki co glos durniow dominuje w przekonaniu ze  Polske stac na kolejne fale covida.
ludrin... Panie Gierej... proszę nie udawać idioty bo wiem, że jest Pan inteligentnym człowiekiem. Maseczki na świeżym powietrzu są BEZSENSEM. Mało tego, jak ktoś w tym kagańcu zapieprza pare godzin to lepiej żeby to cholerstwo ściągnął i odetchnął... O Pańskich "psychologizacjach" .... Jakie ma Pan kwalifikacje w tym zakresie? Jak Pan chce to pogadajmy: Jakie psychologiczne skutki będzie miało to, że dzieciaki, zamiast uczyć się ekspresji emocjonalnej i jej czytania, widzą ludzi w maskach? ( Wytłumaczenie dla Pana Giereja - nie mogą się nauczyć bo nie widzą twarzy). Jakie psychologiczne skutki będzie miało długotrwałe zamknięcie ludzi w domach? No? Coś ten? Nie? to zamknij mordę rozczochrany czubie!

A Pan Janecki to już w ogóle... wie po której stronie chleb jest posmarowany... szkoda gadać... Niby Fizyk/Matematyk...
Christo... Aerozol w powietrzu na ulicy przez 2 minuty? Co za bzdury. Nikt nie zaraża się koronawirusem na ulicy (o ile ktoś chory nie kichnie nam prosto w twarz) - to przecież mówią wszystkie badania i wszyscy naukowcy. Dajcie spokój z tego typu szurią, bo niedługo nie będzie się dało was słychać, tak jak nie da się już słuchać rządu.
alauda ... "Organoleptycznie udowodnili ,że to działa" oraz "jak chodzi o" - to dwa cytaty z gierejszczyzny stosowanej.A wszystko poparte błyskotliwym rozumowaniem.
Patryk ... Pan z liczydłem umie niestety tylko tworzyć tabelki i wyliczać średnie. Politycy są kompletnie oderwani od życia tego jak funkcjonuję społeczeństwo. Od ściany do ściany. Myślenie życzeniowe. Nikt nic nie tłumaczy a ludzie myślą że skoro ich to nie dotyka to jest ok. Pozdrawiam
Kot Fol... Gierej i Janecki - takiej wazeliny w stosunku do władzy, to dawno nie widziałem ???
W stary... ostateczne zaoranie Mariusza Giereja - Panie Rafale, zakończ to - wstydu oszczędź
Zbignie... Panowie te pomysły ,źeby wprowadzać do polskiej opieki zdrowotnej obcych ,szkolonych w innych realiach i kulturze mentalnej,moralnei,etyce,psychice,jeszcze nieznających języka polskiego na poziomie dialektów ,kultur np gatki śląskiej było i jest chore z urojenia.Mówiąc prościej mieliśmy walke z znachorami a teraz chcemy wprowadzić do zawodu ludzi jak konowałów do ochrony zdrowia. Panowie ,czy panowie wiedzą do czego wymyślono te maseczki tak ochoczo nam lansowane przez ministra a produkowane wszyscy wiemy przez kogo.Maseczkichirurgiczne były i są stosowane przez personel operujący nad otwartą raną operowanego aby niepluć z wydychanego powietrza na wnętrze otwartej rany.Po około 15minutach muszą być bezwzględnie zmieniane na nowe bo przesiąkają.Cała prawda o maseczkach i kaźdy lekarz a nawet pielęgniarka itd wie o tym a panowie jak nie wiedzieli to prosze się nie wypowiadać w temacie maseczek bo macie blade pojęcie lub wcale go nie macie. Pisze to osoba,która miała przydział do wojskowego szpitala oddział chirurgiczny .Pozdrawiam panów serdecznie i prosze więcej rzetelności lub zgłębienia tematu inaczej to wychodzi ble ble ble.
mil3k... Rozmawiałem z kolegą pracującym dla Hainz'a w UK i przez rok na 3500 pracujących tam osób było 16 pozytywnych chorych z czego 5 ciężko.