Włącz Filmy na pełnym ekranie

Projekt windy kosmicznej, pierwsza noc Ingenuity bez ochrony łazika Kosmiczne Wiadomości 30 AstroHobby


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=yJUwhW4fyrkNajlepsze komentarze:

Niewier... A czy nie można by tak zrobić tej liny żeby była zrobiona z bąbelków wypełnionych gazem lżejszym od powietrza? W ten sposób byłaby lżejsza i nie musiała by być aż tak bardzo wytrzymała. A jak jeszcze przy tym byłaby dosyć mocno elastyczna to i naprężenia nie miałyby większego znaczenia.
PolishP... CZANDRA, NIE CHANDRA ! XD
PolishP... 11 kwietnia w moje 25 urki jak miło... masakra.. ja 2012 rok (koniec gimnazjum) pamiętam jakby to było wczoraj... a dziś taka technika..
Mirek B... Ludzie gadają o tej windzie, że fajne, że spoko, tylko trzeba zrobić odpowiednio wytrzymałą linę... Załóżmy, że taki materiał powstanie. To czy ktoś się zastanawiał nad tym jak taką linę wyciągniesz w kosmos? Przecież będzie ważyła jakieś chore miliony ton!
Albert ... Ważne by helikopter nie startował 10 go kwietnia bo to data pechowa.
Krzyszt... Co do windy. Prędkość ciała na orbicie geo jest inna niż prędkość ciała na orbicie Leo. Różnica jest znaczna. Mam więc pytanie: skoro 2 końce windy będą na dwóch różnych orbitach, czy nie będzie to powodować naprężeń?
ZIEMBA2... Dajcie znać jaki tytuł nosi utwór który leci w tle bo słysze go już nie pierwszy raz a wyjątkowo wpada w ucho. Dzięki z góry. Co do filmu jak zwykle super odcinek.
Dariusz... A ja jak zwykle dziękuję za dodatkową wiedzę nie zwalniaj tempa i poziomu to mój ulubiony kanał pozdrawiam
piter c... Chyba Czandra,prawda?
I Screa... Brachu, muszę to napisać, bo chandry to ja dostaję, kiedy słyszę w jaki sposób wymawiasz nazwy w swoich filmach. Rzecz jasna to nie żaden hejt, tylko sugestia, aby Twoje filmi stały się jeszcze lepsze. Wiem, że i tak wkładasz w przygotowanie materiałów wiele pracy, ale poświęć dodatkową minutę na sprawdzenie wymowy nazw, takich jak "CZandra" (od skróconej wersji nazwiska Subrahmanyana Chandrasekhara [w tym - jako gra słów - Chandry, czyli personifikacji Księżyca]).
Poza tym - dobry i ciekawy odcinek! Powodzenia w rozwijaniu kanału! : ]
P.S.: łapka w górę, jak zwykle.