"Pomiędzy" Paweł Radziszewski | KONKURS | dla fanów prozy Jakuba Małeckiego! Wielki Buk


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=XEgx12LJLpINajlepsze komentarze:

Pastusz... Nieźle, na okładce poleca i Bator i Orbitowski...
Sylwia ... "Bezgwiezdne morze" Erin Morgenstern. Historia niejednoznaczna, magiczna, pełna tajemnic, baśni, opowieści. To powieść jakich mało. Polecam.
edytafi... Realizm magiczny najmocniejszy moim zdaniem w książkach Tokarczuk. "Prawiek i inne czasy" czytałam wieki temu i do tej pory jestem pod jej wrażeniem..
Tomasz ... Sporo tego. Trudno jest mi wybrać coś konkretnego, ale opowieści zawarte w książce Czarne miasto Marty Knopik do dzisiaj utkwiły mi w pamięci. Na dniach mam zamiar zacząć przygodę z Rokiem zaćmienia. Egzemplarz już czeka na półce i mam nadzieję, że kontynuacja będzie równie dobra. Jest i Zafón, i Małecki i wielu, wielu wspaniałych pisarzy, ale trudno być tu sprawiedliwym w tak zacnym gronie :)
Happy A... Zdecydowanie „Ludzie na drzewach” Myśle ze długo nic nie zastąpi mi tylu refleksji i bólu który podarowaliśmy światu jako istoty ziemskie. Ta książka jest jak kotwica która ściąga z błędnego poczucia że to MY jesteśmy jedynymi istotnymi elementami tego Świata. Pozdrawiam Cię Olga ciepło znowu zamawiam????☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️??????????????????????????????
Sylwia ... Dla mnie taką książka jest (raczej nieznana większe gornu) "Jak sen" Łukasza Szozdy. Magiczna - dwoje ludzi na codzień żyjących po prostu z godziny na godzinę, pragnących od życia więcej, w jakiś niewytłumaczalny sposób jest w stanie spotkać się we śnie, w całkiem innej codzienności.... W pewnym momencie będą chcieli, aby sny się spełniły, ale nie jest to takie łatwe...
Pozdrawiam WielkiegoBuka?
crazy d... "Wichrowe wzgórza". Może nie jest to typowy realizm magiczny ale na pewno jest tam i magia i tajemnica. Ta powieść ma poprostu niesamowity klimat, jest to powieś gotycką, najlepiej czyta się ją pod naciągniętym na uszy kocem i z kubkiem gorącej herbaty gdyż jest tak wietrzna że od samego czytania może człowieka przewiać (tak jak "Terror" zamrozić). Niby jak na dzisiejsze czasy nie jest straszna a jednak strach że coś zastuka w parapet.
Pigetto... Debiuty to zawsze wyjątkowa sprawa!
Monika ... "Chmurka pod stołem" Z. Domolewskiego najbardziej mi się podobała jeśli chodzi o tajemnicę i magię. Jest to opowieść o polskiej wsi, w której zaraz po uporządkowaniu poniemieckiego cmentarza zaczęły się dziać dziwne, tajemnicze rzeczy na granicy absurdu. A może to nie zmarli burzą spokój, tylko ktoś ma w tym interes? Podobała mi się postać chłopaka, niemowy i do tego najprzystojniejszego we wsi, którego nikt poważnie nie traktował. Jest też w tej powieści pewien kontrast pomiędzy milczącym Krzysiem a gadulstwem sąsiadów. Fajna książka i polecam
Kamila ... Warto powalczyć o tę książkę. Ja już po lekturze. Uważam, że to świetny, mocny debiut. Czekam na kolejne książki Pawła Radziszewskiego.
Lady M.... Zdecydowanie "Marina" Zafona. Jakże jest mi przykro, że ten niesamowity autor nie stworzy już kolejnych dzieł magicznych... ?
Misza K... Dziękuję za recenzję, zainteresowała mnie trochę ta książka.
Dziwna powieść, z recenzji za bardzo nie wiem gdzie ją zaszufladkować.

Jeżeli chodzi o konkurs to może nie baśniowania, ale jeżeli miała by to być powieść tajemnicza i mroczna, z jedynym niepowtarzalnym klimatem to wskazałbym na "Dunkel" Jakuba Bielawskiego, którego dodatkowym plusem jest ten niepowtarzalny język, którym autor opowiada nam historię naszych bohaterów.