Pracownik DPS u miał wykorzystać 30 letnią pensjonariuszkę. Ofiar było więcej? UWAGA! TVN Uwaga! TVN


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=U_tFzPSdthYNajlepsze komentarze:

italian... Obrzydliwe ! Resztę slow przemilczę
Michael... Kościół katolicki usunął drugie przykazanie a czwarte zmienił, a żeby liczba przykazań się zgadzała ostatnie podzielił na dwa, drugie przykazanie zakazuje kłaniać się obrazom i figurom, a czwarte mówi o tym że dniem świętym jest Sobota (Sabat, Szabat, Szabas) czyli siódmy dzień tygodnia, nie niedziela (sunday, dzień słońca, dies solis, sonntag ). Potwierdzeniem że Sobota jest siódmym dniem tyg. jest numeracja dni w amerykańskim kalendarzu, albo słowa księdza w kościele tzn. ,,pierwszy dzień tyg.'' w odniesieniu do niedzieli. Sabat(Sobota) to dzień Pański, a Jezus w ewangelii Marka roz.2 wers 28 powiedział ,,Zatem Syn(po aramejsku ,,bar'') Człowieczy jest Panem i Sabatu (dosł. ,,Pan(władca) odpoczynku)'')''. Sabat(Sobota) jest pamiątką stworzenia świata...Ciekawostką jest że afrykańscy chrześcijanie z Etiopii (np. Etiopski Kościół Ortodoksyjny) do dzisiaj za dzień święty uważają Sabat(Sobotę) izolacja od ,,odstępczego kościoła katolickiego'' wyszła im na dobre ;)Polecam bar Sabat obok galerii Słonecznej z szóstką w logo w której pełno galerianek ;) bar spełnia swoją rolę choć nie jest tak wypasiony jak np. bar Lux z serialu Lucyfer [z łac. – niosący światło; lucem biernik od Lux (Światło(np. słoneczne;)) + ferre (nieść)].Kościoły i obrazy katolickie są naszpikowane symboliką słońca (aureole, monstrancje), katolicyzm to tak naprawdę zakamuflowany kult słońca(solarny) czyli krótko pisząc to jedna Wielka Galeria Słoneczna z obrazami, ale obrazów jest tam mniej niż galerianek w galerii Słonecznej z szóstką w logo ;)(analogia do głupich panien z przypowieści). Gdy łamiemy przykazania zdradzamy Boga tzn. cudzołożymy(grzeszymy) w sensie duchowym, ciekawostką jest to że niewiasta(oblubienica, nierządnica) w Biblii symbolizuje Izrael, lud Boży, a Bóg albo Jezus symbolizuje małżonka, oblubieńca. Pytanie za 100 punktów, co powinno spotkać sekretarkę która zmieni korespondencje szefa bez jego zgody?Zaznaczam że nie należę do żadnej denominacji(bezpartyjny) więc proszę mnie nie szufladkować jako np. świadka Jehowy z którymi nie zgadzam się głównie co do natury Jezusa i w kwestii obchodzenia Sabatu(soboty) świadkowie Jehowy twierdzą że 4 przykazanie o sabacie nie obowiązuje a ja twierdze że obowiązuje. Zapraszam na mój kanał(ten z którego piszę) w zakładkę ,,dyskusje'' tam pełniejsze opisy jak również linki do memów o tematyce którą tu poruszam.A ty którą znasz wersje dziesięciu przykazań, wykastrowaną katolicką czy pełną Biblijną? Jak umiesz czytać ze zrozumieniem i jesteś wystarczająco bystry(a), znajdź różnice między obiema wersjami.Poniżej pełny Biblijny Dekalog z księgi Wyjścia(EXODUS) rozdział 20

1. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!

2. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

3 Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.

4. Pamiętaj o dniu sabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest sabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz w tym dniu wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służebnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień sabatu i uznał go za święty.

5. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.

6. Nie będziesz mordował.

7. Nie będziesz cudzołożył.

8. Nie będziesz kradł.

9. Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.

10. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego».Poniżej katolicka wersja, powszechnie znana i nauczana wśród katolików.

1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.

2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno.

3. Pamiętaj , abyś dzień święty święcił.

4. Czcij ojca swego i matkę swoją.

5. Nie zabijaj.

6. Nie cudzołóż.

7. Nie kradnij.

8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.

10. Ani żadnej rzeczy , która jego jest.

Pytanie za 100 punktów. Jak przestrzegać dziesiąte przykazanie według podziału katolickiego które brzmi ,,Ani żadnej rzeczy , która jego jest. ''? Albo gdy pomieszamy kolejność przykazań, np. wstawiając dziesiąte jako pierwsze? Bądź czytając przykazania od ostatniego, czyli od dziesiątego do pierwszego?

..
MrMulle... Siostry, normalnie wszystko pobozemu. Najgorsze jest to ich kłamanie, udawanie że nic się nie dzieje.
j g... "Miał" Kto mu kazał?
loco lo... Zboki wszędzie są nie tylko w kościele
Zenia M... Czemu kobieta nie zgłosiła od razu na policję
Anna... To już nie pierwsze miejsce, gdzie takie rzeczy się dzieją, a pieczę mają zakonnice. To osoba świecka zgłosiła ten fakt. Ciekawe czy ta kobieta nadal tam pracuje?
Anna... Jak mogły go przyjąć z powrotem do tej pracy. Za "krzywy uśmiech" ludzi zwalniają, a zboczeńca trzymają. O co tu chodzi?
Robert ... Te siostry zakonne niech się uderzą w pierś...i powiedzą komu służą...Bogu...czy Diabłu...bo takim postępowaniem...to dla mnie Diabłu...???
Frankli... I po raz kolejny siostry miłosierdzia...
Magdale... Prawo zmienić, kary podwyższyć i nie cackać się mówiąc, że ma problemy psychiczne. Dosyć już tego!!! Hańba!!!
Lukas L... Pracowałam w domu samotnej jako wolontariusz w Lublinie ten dom też jest utrzymywany przez siostry zakonne i tam dziewczyny z upośledzeniem rodzą dzieci i te dzieci są odrazu oddawane do adopcji a taka dziewczyna puzniej wraca do domu opieki po rozmowie z nimi oni nie wiedzą kto jest ojciec dziecka , to powiedzcie szczerze kto ich tam pilnuje żeby nie dochodziło do takich sytuacji
Na sygn... Dps, dom samotnej matki też źle zachowują ludzie, którzy tam pracują. Powinni siedzieć do końca życia ???
Maria M... Żygać śię chce nie przerwane zło piętrzy następne zło jak mogły śiostry ten problem włożyć w nawias ??? ???.
Marta K... Tragedia ?siostry zakonne jakie zaklamane !!!
Zero empatii !!!!!
Jaga Ro... Takich sytuacji jest więcej, tylko często nie wychodzą takie sprawy na światło dzienne ..
Norbert... Fajnie zostało powiedziane "nie przyznał się do czynu więc dostał dozór" a jakby się przyznał, miałby odsiadkę. Teraz zastanowimy się dlaczego ludzie się nie przyznają, bo nawet jak są na to jakieś dowody, ale się nie przyznasz, to dostajesz mniejsza karę
La Rose... Takie osoby łatwo wykorzystać bo zazwyczaj nie wie, że coś się stało złego.