Czego nie robić podczas spotkania z Wilkiem i Dzikiem! Cuda Świata


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=jBW5aZbhuJoNajlepsze komentarze:

Gosia G... Ja z mamą i z psem stałam obok młodych dzików i na szczęście były spokojne, ponieważ byłam przecież z psem, który warczał. A niebyło schronienia. Był to olsztyn więc nic dziwnego.
Alicja ... Witam serdecznie przy oglądaniu akurat materiału w moim klimacie, bo mieszkam w domku w lesie. Dzięki męża pracy znam obyczaje dzikich zwierząt i wiem że dziki będą atakować w obronie małych a pojedyncze osobniki nie są groźne jak również wilk unika spotkań z człowiekiem a jeśli już dojdzie do takiego spotkania nie należy uciekać tylko powoli wycofać się machając rękoma i robiąc hałas. Najbardziej może być niebezpieczny wilk hybryda bo ma skłonności do ataków na ludzi i zwierzęta w zagrodach, więc takich co nie uciekają i podchodzą należy się obawiać. Sorki za wykład ale już poznałam leśnych przyjemniaczkow. Życzę wszystkim udanego reszty dnia ?
kalomen... Spotkałem kiedyś wilki które mnie okrążyły zaczęła się zbliżać lecz zaatakowała je kije i uciekła
Kon Oli... Kiedyś uciekałem przed psem i mnie ugryzł, teraz już wiem, że był to błąd. A tak w ogóle to super filmik. ❤?
Mors... ♥️⛲ ?? Aniu ,Ty nie byłaś czerwonym kapturkiem ,a wilk był syty i już byś mu się nie zmieściłam w jego brzuszku ,,
Michael... Kościół katolicki usunął drugie przykazanie a czwarte zmienił, a żeby liczba przykazań się zgadzała ostatnie podzielił na dwa, drugie przykazanie zakazuje kłaniać się obrazom i figurom, a czwarte mówi o tym że dniem świętym jest Sobota (Sabat, Szabat, Szabas) czyli siódmy dzień tygodnia, nie niedziela (sunday, dzień słońca, dies solis, sonntag ). Potwierdzeniem że Sobota jest siódmym dniem tyg. jest numeracja dni w amerykańskim kalendarzu, albo słowa księdza w kościele tzn. ,,pierwszy dzień tyg.'' w odniesieniu do niedzieli. Sabat(Sobota) to dzień Pański, a Jezus w ewangelii Marka roz.2 wers 28 powiedział ,,Zatem Syn(po aramejsku ,,bar'') Człowieczy jest Panem i Sabatu (dosł. ,,Pan(władca) odpoczynku)'')''. Sabat(Sobota) jest pamiątką stworzenia świata...Ciekawostką jest że afrykańscy chrześcijanie z Etiopii (np. Etiopski Kościół Ortodoksyjny) do dzisiaj za dzień święty uważają Sabat(Sobotę) izolacja od ,,odstępczego kościoła katolickiego'' wyszła im na dobre ;)Polecam bar Sabat obok galerii Słonecznej z szóstką w logo w której pełno galerianek ;) bar spełnia swoją rolę choć nie jest tak wypasiony jak np. bar Lux z serialu Lucyfer [z łac. – niosący światło; lucem biernik od Lux (Światło(np. słoneczne;)) + ferre (nieść)].Kościoły i obrazy katolickie są naszpikowane symboliką słońca (aureole, monstrancje), katolicyzm to tak naprawdę zakamuflowany kult słońca(solarny) czyli krótko pisząc to jedna Wielka Galeria Słoneczna z obrazami, ale obrazów jest tam mniej niż galerianek w galerii Słonecznej z szóstką w logo ;)(analogia do głupich panien z przypowieści). Gdy łamiemy przykazania zdradzamy Boga tzn. cudzołożymy(grzeszymy) w sensie duchowym, ciekawostką jest to że niewiasta(oblubienica, nierządnica) w Biblii symbolizuje Izrael, lud Boży, a Bóg albo Jezus symbolizuje małżonka, oblubieńca. Pytanie za 100 punktów, co powinno spotkać sekretarkę która zmieni korespondencje szefa bez jego zgody?Zaznaczam że nie należę do żadnej denominacji(bezpartyjny) więc proszę mnie nie szufladkować jako np. świadka Jehowy z którymi nie zgadzam się głównie co do natury Jezusa i w kwestii obchodzenia Sabatu(soboty) świadkowie Jehowy twierdzą że 4 przykazanie o sabacie nie obowiązuje a ja twierdze że obowiązuje. Zapraszam na mój kanał(ten z którego piszę) w zakładkę ,,dyskusje'' tam pełniejsze opisy jak również linki do memów o tematyce którą tu poruszam.A ty którą znasz wersje dziesięciu przykazań, wykastrowaną katolicką czy pełną Biblijną? Jak umiesz czytać ze zrozumieniem i jesteś wystarczająco bystry(a), znajdź różnice między obiema wersjami.Poniżej pełny Biblijny Dekalog z księgi Wyjścia(EXODUS) rozdział 20

1. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!

2. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

3 Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.

4. Pamiętaj o dniu sabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest sabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz w tym dniu wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służebnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień sabatu i uznał go za święty.

5. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.

6. Nie będziesz mordował.

7. Nie będziesz cudzołożył.

8. Nie będziesz kradł.

9. Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.

10. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego».Poniżej katolicka wersja, powszechnie znana i nauczana wśród katolików.

1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.

2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno.

3. Pamiętaj , abyś dzień święty święcił.

4. Czcij ojca swego i matkę swoją.

5. Nie zabijaj.

6. Nie cudzołóż.

7. Nie kradnij.

8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.

10. Ani żadnej rzeczy , która jego jest.

Pytanie za 100 punktów. Jak przestrzegać dziesiąte przykazanie według podziału katolickiego które brzmi ,,Ani żadnej rzeczy , która jego jest. ''? Albo gdy pomieszamy kolejność przykazań, np. wstawiając dziesiąte jako pierwsze? Bądź czytając przykazania od ostatniego, czyli od dziesiątego do pierwszego?
Kinga D... ciekawy film
Julia M... Nieraz znalazłem wilka chociaż chociaż na mnie chciał skoczyć to po prostu odeszłam bo on też była
Jacek 2... Ludzie są gorsi.
Ernee... Wataha nie gryzie, wataha pożera
Zuzanna... ja spotkałam dzikie zwierze ale sie go nie bałambo to była wiewiórka
Krzysie... Witam
Robert ... Jest drapirznikiem choć dość powolny atakują na wprost bez doświadczenia zawodowego stawiam na dziką szczególnie te owojone znając człowieka mają przewagę
Micha? ... dzik dzik jest zły dzik ma ostre kły
dinoza?... ZIEMIA TO KRYJÓWKA I GNIAZDO ZMIENNOKSZTALTNYCH REPTYLIAN

UKRYWAJA SIE TU PRZED MIEDZYGALAKTYCZNYM IMPERIUM
Koniare... ja widzałam łosia z młodymi ale były daleko więc powoli się wycofałąm
Wojtek ... 1:52 miesiąc temu był w telewizji ten film król lew i go oglądałem ten sam.
Gregor7... Zakompleksieni chłopcy podsycają panikę i tworzą mity rodem z bajki o Czerwonym Kapturku. I jestem jak najdalszy od bambinizmu, ale ich kocopołów nie da się słuchać.
turek... Zbierać grzybów
Pjoter ... Jeżeli ktoś nie wie to w Poznaniu można spotkać pełno dzików nad wartą lub wartostradą
jak to mówią;
"Poznań miasto doznań"