NV414 Miłość to dwa serca, a nie dwie połówki Langusta na palmie


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=PigKtJe6NMcNajlepsze komentarze:

Marcin ... Adaś,zostań mężem i pożyj z kimś np.30lat i później komentuj a nie gadaj te swoje dyrdymały,co Ty możesz wiedzieć o życiu w związku, małżenństwie i takie tam. Ładnie mówisz,i lubię Cię bardzo,ale życie wygląda trochę inaczej niż te gadania sukienkowych,dużo dobra Ci życzę I błogosławieństwa Bożego. Pozdrawiam ciepło
anna m... Jakiś czas temu zastanawiałam się, po co Pan Bóg wymyślił instytucję małżeństwa, pomijając już oczywisty cel prokreacji, czy wzajemnej pomocy w drodze przez życie, musiało chodzić o coś więcej, coś bardziej duchowego, aż nagle mnie olśniło, nic tak nie oczyszcza człowieka, nie wymaga takiego samozaparcia jak wieloletni związek z druga osobą, z którą mieszkasz, jesteś na co dzień i po prostu musisz znosić jej/jego wady, ułomności czy zwyczajnie złą wolę, nie możesz tak po prostu uciec, zostawić, zapomnieć, bo wiążą was dzieci i Sakrament Małżeństwa, nie umniejszając roli przyjaźni, jednak od przyjaciela możesz odejść, gdy nie widzisz już możliwości porozumienia, możesz znaleźć innego, z mężem tego nie możesz zrobić. Niejedno małżeństwo przechodzi prawdziwy czyściec na ziemi, a mimo to trwa, dla mnie to jest dowód istnienia i działania Pana Boga.
Andrzej... jeszcze go nie skasowali ten upadly zakon nie majacy nic wspolnego z dominikanami won z tym o szust-akiem fuj
Lukrezi... 9:50 całe sedno.
Lukrezi... Nowy znaczek langustowy! Fajny. A moze by tak T- shirt lub torby płócienne z nowym logo? Chetnie bym sie zaopatrzyla.
Anna Ci... Po śmierci mojego przyjaciela księdza została ogromna pustka, której nikt i nic tak do końca nigdy nie wypełni. Któregoś dnia przeglądając neta, nie wiem dlaczego i w jaki sposób wyświetliło mi się jedno z Ojca gadanek (mój przyjaciel zawsze powtarzał że w wierze nie ma przypadków ? ). Dziękuję za Ojca słowa.
Alicja ... Szukam przyjaciela który rękę poda jak tego potrzebuję.Pozdrawiam .?❤️
Maya K... Jak dobrze, że Bóg posłał do nas Ojca Adama właśnie z takim przesłaniem. Wielkie dzięki za ten odcinek, duże wrażenie ??
Bogusia... Jak najbardziej się zgadzam ?
Aleksan... A co jak ktoś poczuł w sercu powołanie duchowe to uczucie jakby serce się odrodziło na nowo powstało z marwych... Piękne uczucie i ma się je tylko raz, i ma się kolegę , który się "zakochał" i mówi, że jest ze mną i nigdy mnie nie opuści,a niedawno oświadczał się innej dziewczynie... Co ksiądz na to powie?
Katarzy... Amen - ❤❤❤?????????
Kasia... „Miłość to przyjaźń, która się zapaliła. To ciche zrozumienie, wzajemne zaufanie, dzielenie się i wybaczanie. To lojalność w dobrych i złych czasach. Miłość nie jest doskonała. Uwzględnia ludzkie słabości.”
Zuza Ha... A może odcinek jak budować przyjaźnie, jak ich szukać i co to tak naprawdę jest? Mnie się wydaje, że mam przyjaciół, ale mam wrażenie że bardziej zależy mnie niż nim. No nie wiem.
Gosia B... „Ktoś budujący na co dzień relację z Bogiem nieustannie czuje się jak oblubienica kochana przez swojego oblubieńca”- to Twoje słowa Ojcze Adamie z książki „Jestem nikim” ? I jakże ja się z tym zgadzam ❤️ Codzienna poranna Eucharystia, słuchanie Biblii, odmawianie różańca i koronki a ostatnio ukochanej litanii do Świetego Józefa sprawiły, że prawdziwie po raz pierwszy w życiu poczułam co znaczy być wypełnioną po brzegi miłością. Miłością, która nie nakazuje mi przeglądać się w oczach innych osób, miłością która jest Najpiękniejsza, Najczystsza i Najsilniejsza. To miłość, która z jednej strony buzuje we mnie a z drugiej daje spokój i zaufanie ? To miłość, dzięki której poczułam się tak jak śpiewa Aga Musiał „wolna, ocalona i uzdrowiona”.. To niesamowite, że właśnie budując relację z Bogiem nie czuję osamotnienia, smutku, odrzucenia ?❤️ To jest TA właściwa droga na której spotykam pięknych duchem ludzi. I nie czekam aż oni wypełnią coś we mnie. Coraz mniej odczuwam braki ?‍♀️? To ja chcę dzielić się swoim sercem ❤️ Dziękuję za dzisiejsze słowo ? Pięknie Podsumował Ojciec właśnie to co od jakiegoś czasu odczuwam ?
Tomek K... Nic mądrego nie napiszę ,mądrego to przyjemnie słuchać !
Asia S... ?
ASMRaph... Przepięknie powiedziane! :) Teraz oby tylko znaleźć to swoje drugie serce i wspólnie iść przez życie! :)
Kurczak... Jeny, ja nie wiem, co mają autorzy książek do tych wątków miłosnych człowiek-wampir, człowiek-anioł, człowiek-inne wsio-zombi z bagien. Przypomina mi to historię z Rdz 7 (kobiety-synowie Boży, cokolwiek autor natchniony miał na myśli), w którym ludzie wiecznie szukali tego, czym nie są. Ja wiem wiem, fantasy itp., ale nawet w fantasy - co jest nie tak z ludźmi?! Autorzy, ludzie są całkiem w dechę. Poważnie.
Bo?ena ... Dziękuję piękne przemyślenia Bóg zapłać
Teresa ... Przyjaźń - największe szczęście w życiu!!! Najprawdziwsza prawda! Dzięki Ojcze Adasiu