O wolności i innych dzielących nas tematach: Q&A 49 na żywo Domowy Survival


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=JM_tDbAlct4Najlepsze komentarze:

Maksymi... 59:40 Warto oddac ziemi chocby czesc tego, co od niej sie bierze, a nie dodatkowo jeszcze ja na koniec zanieczyszczac (proces spalenia). IMHO lepiej sie pochowac.
Aleksan... Myslisz sie z tym rasizmem polacy nie sa tacy poprostu lata cierpien I wojen wymusily na nas to by byc ostroznymi I podejrzliwymi ludzimi. Pozatym znam mnostwo azjatow w polsce kturzy dobrze sie tu czuja nawet murzynow ale potrzeba wielu lat zeby stworzyc dobre warunki dla obcych ale to sie kluci z ideom tworzenia polski jednolitej z 20wieku. Jesli mamy przyjmowac inne mniejszosci etniczne I narody to ja chce odzyskac to co polskie.
Mr.A... Podoba mi się zdrowe i logiczne podejście Krzyśka do życia pozdrawiam ??
Elmer T... Dlaczego Krzysiek jest łysy? Bo na mądrej głowie włosy nie rosną. :)
Leceroy... To jeszcze ja chciałbym włożyć "kij w mrowisko", tak jak to lubi pan Krzysiek . :D Zachęcam do merytorycznej dyskusji bez obrażania się wzajemnie.

Panie Krzyśku, jaki jest wg pana sens szczepienia, jeśli wystosowuje pan pomysł izolowania osób zaszczepionych od nie zaszczepionych? Czyżby miał pan wątpliwości co działania wspomagającego odporność szczepionek, ale nie zdawał sobie z tego jak działają szczepionki? (taki żarcik). Prawdą jest, że są przypadki, kiedy pomimo zaszczepienia choroba może wystąpić z mniejszymi lub większymi objawami. Ale u ilu osób takie sytuacje pojawiają? Zdaję sobie sprawę, że gdzieś mogło mi coś umknąć, ale wydaje mi się, że osoba zaszczepiona powinna czuć się bezpiecznie przed chorobą, na którą została zaszczepiona. NIE JESTEM ANTYSZCZEPIONKOWCEM! I chętnie się zaszczepię gdzieś w 2024 roku kiedy miał pewność, że szczepionka w dłuższym okresie czasu nie szkodzi. Moje wątpliwości budzi czas, w jakim koncerny bigpharmy zdołały stworzyć te szczepionki. Czy stworzenie takiej szczepionki jest tak proste dla takich koncernów, czy po prostu te koncerny były wcześniej przygotowane? Na to nie mam odpowiedzi.

Ale teraz najlepsze: segregowanie ludzi wedle zaszczepienia. Czy to coś nam nie przypomina?
Podam tylko kilka scenariuszy, które mogłyby powstać, w takim otoczeniu:

1) Czy osoby zaszczepione mogłyby korzystać z usług gdzie są obsługiwane t-y-l-k-o osoby nie zaszczepione?
2) Czy korzystanie z usług i produktów firm, które zostały zaszczepione, będą dostępne tylko dla tych, którzy mają komplet wszystkich szczepień (koroniak, wszystkie odmiany grypy, SARS I MERS itp). Będziemy zbierali to jak naklejki na świeżaki? A kogo będzie stać, aby taki zestaw szczepień uzyskać? Wszystko iniekcje będą darmowe?
3) Czy w takim otoczeniu osoby niezaszczepione będą marginalizowane w sprawach wyborczych? Dokładane ideologie o inteligencji (lub jej braku) jednego lub drugiego obozu? Dalsza polaryzacja społeczeństwa.

Jestem przekonany, że paszporty szczepienne będą, bo już są (np. w podróży do środkowej, południowej Afryki w celach zawodowo-turystycznych). I nawet gdybyśmy mieli rząd, który potrafiłby się sztrabnąć przed UE, to nic byśmy nie wskórali, bo presja jest tak duża, że w ostateczności groziłaby nam izolacja państwa w Europie tak, jak przed ostatnie lata wyglądała Białoruś. A to doprowadziłoby do zapaści naszej gospodarki, ze względu na to, że nasza gospodarka jest silnie eksportowa.
LNT i w... Kamper fajna sprawa, a jeszcze fajniejszy CamperVAN, który nie rzuca się w oczy... :)
niko069... Krzysztof stawiający chochoła z obłędem w oczach - paradne.
Leceroy... Tematy poruszone w tym Q & A:
6:00 Wykształcenie gospodarza
9:43 "Największe" zagrożenia XXI wieku.
16:00 Ogólnoświatowy 'spisek' vs. zagrożenie atomowe
21:52 Kwestia materiału na temat o mieszkaniu na trudne czasy
24:30 Pytania z czatu (m.in. Czy Polska dąży do państwa wyznaniowego?)
1:14:23 Czy szczepionki spowodują apokalipsę?
1:15:52 Aplikacja do lokalizowania rodziny
1:17:42 Przygotowania do szczepienia i paszportów medycznych.
1:37:27 Obrona państwa, w trakcie jego upadku
1:43:50 Pytania z czatu
ce taw... Udane te dzisiejsze Q&A. Obejrzałem nawet 2 razy. Bogate w tematy i przemyślenia. Ciekawe, czy osoba mówiąca, że kiedyś było lepiej, pamięta tamte czasy z własnego doświadczenia...Bo moja pamięć mówi mi coś innego...
Rafa?... Dzisiejszy odcinek był w swoim rodzaju atakiem na autora. Ja mam wy... e na sekty, maryjki, święte lilijki, itd. Mówię to otwarcie i nie pozwolę sobie narzucać czyiś świąt, tradycji oraz ideologii. Najgorszym okropieństwem są jakiekolwiek wydarzenia sekciarskie z okazji świąt, wtedy w telewizji nic innego nie ma jak bałwochwalstwo i pokazywanie pustych modłów do gipsowych figurek. Poza tym złe kometny do mnie olewam ciepłym moczem, dlatego proponuję nie reagować na fanatyzm, bo jest to jedynie niekończące tłumaczenie się do stada niemyślących owiec. Gdyby każdy katolik przeczytał Biblię, na pewno mielibyśmy kraj protestancki, a tak ludzie walczą o coś czego w ogóle nie znają. Katolicy nawet nie wiedzą ile dzieci miała Ewa, ilu ludzi było na Arce Noego, a także co dźwigał Jezus. Katolicy to analfabeci religijni, więc nie warto z nimi dyskutować.
Montez2... Mam bardzo ważne pytanie jak wytłumaczyć się w np w szkole że ma się przy sobie EDC jak by się ktoś przyczepił o to
diament... Też jestem Eco i temu jak już maseczki zaśmiecają oceany to po co śmiecić swoim 0Rh- inne systemy
noHuman... to dobrze że KK niema praktycznego problemu z tymi szczepionkami na liniach, tym bardziej nie ma też problemu żeby osoby niezrzeszone jadały mięsa w piątek jadły. to tak formalnie/dogmatycznie pomijając nawet politykę kościelną . doszedłem do połowy nagrania więc może coś dopiszę.

2. chyba parafie mają jakąś umowę(może to wynika z konkordatu) i nie ma takich problemów ile wiem (mogę nie wiedzieć) ew. ksiądz może nie odprawić obrządku swojego ale to chyba nie problem.
3. KK faktycznie ma jakiś problem z rozsypywaniem prochów gdzie popadnie ale nie wiem czy ogólnie czy to "przepis wewnątrzuszny" ale nie ma problemu z kremacją i trzymaniem urny w katakumbach ile wiem.... znaczy nie powinno być ile nie trafi się na niedokształconego Ks marudę :P
4. a Ja właśnie wierze 1:0:20 a ja właśnie wierzę w taki sond nad niewierzącymi :)

PS: Analogia do wychowania w weganizmie i w religii całkiem dobra :) i pisze to jako katolik.
PPS: łapka oczywiście w górę
Janusz ... Mam nadzieje że będzie kryzys pastwo sie rozpadnie i nie będzie polityki wiec zajmiemy się tym co trzeba. Bardzo dużo musiałem przewijać w tym odcinku, szkoda....

nie interesują mnie geje, lesbijki, kościół, święty Mikołaj ani podwodne cywilizacje, oglądam ten kanał bo chce zadbać o siebie i swoją rodzinę a na koniec doleje oliwy do ognia jestem Ewangelikiem. Żeby mi nie zarzucono, że.. TY KATOLU!...