WSTĘPNE PREDYKCJE I RANKING POSTACI DanganRonpa: IT&039;S SHOWTIME PL 02.5 DODATKOWY MrBobru


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=ARgPFcPKAIsNajlepsze komentarze:

Chori Z... Ja mam urodziny 12 listopada
axela... Patrząc na wzrost większości postaci odnoszę wrażenie, że ta Ronpa to jakaś edycja dla karłów XD Bo jako osoba z automatycznym przelicznikiem mogę zagwarantować, że Twoje przeliczenia są dobre.

Ciężko było, ale w końcu ustawiłam postacie w rankingu i wytypowałam poszczególne ofiary/morderców (robię to zawsze od czasów drugiej Ronpy i o dziwo czasami mi się nawet udawało wytypować coś trafnie). W nawiasach talenty, bo same imiona większości nic nie mówią:

1. Isaac (Florysta) - kiedy emo Oliver jest twoim ulubieńcem XD Taki z lekka w klimatach Korekiyo, ale nie sądzę, że zamorduje. Piękny design jest, nutka tajemniczości jest, idealnie <3 Chciałabym, żeby przetrwał, więc co mi tam, wytypuję go na ocalałego :D Z drugiej strony... może to dziwne, ale to on ze wszystkich postaci daje mi największego vibe'a zdrajcy. A wątpię, że ewentualny zdrajca to przetrwa.

2. Oscar (Skrzypek) - "Likes: Himself" - najlepsza rzecz, jaką dzisiaj widziałam XDDD Taki Gundham + Kaede + Kokichi z wyglądu, z charakteru zajeżdża mi bardziej Togamim. Mocna energia antaga i jak normalnie takie postacie są u mnie na pierwszym miejscu, tak tutaj coś mi nie leży, nawet nie wiem do końca, co. Nie powiedziałabym, że to wina "bycia dupkiem i tyle", bo pewna postać z H20 zaczynała identycznie i tam od razu chwyciło. Drugie miejsce jest, ale trochę na siłę. W każdym razie mąciciel procesowy, jak mąciciel, to pewnie filar, jak filar, to dotrwa do minimum piątego rozdziału. Dam go na mordercę, bo antaga jako mordercy jeszcze nie było.

3. Connor (Foliarz) - niech twórca go tylko próbuje zwalić... Już gdzieś o tym pisałam, że taki talent jest po prostu ZA-JE-BI-STY do zabójczej gry, z niego trzeba czerpać pełnymi garściami. Chciałabym, żeby to był filar, ale średnio się na to zapowiada. Mimo to uważam, że powinien mieć dużą rolę i tym samym widzę go dożywającego do piątego rozdziału. Ale nie dłużej. Skoro wytypowałam już Oscara na mordercę, to jego muszę dać na ofiarę.

4. Hawke (Osobowość Internetowa) - wszyscy w nim widzą Nagito/Kokichiego 2.0, a mi jakoś nie pasuje do tej roli. Bardziej wydaje mi się, że może być postacią typu Ibuki - takim typem, który buduje nastrój w grupie. Ogólnie nie porwał mnie aż tak, jakbym się spodziewała po tego typu postaci. I idąc skojarzeniem z Ibuki wytypuję go na ofiarę trzeciego procesu, no nie widzę tego potencjału na 5/6 rozdział.

5. Bethany (Dominatrix) - leję z tego "talentu", ale przynajmniej laska jest jakaś, o co w tej grze wybitnie trudno. Liczę na grube akcje z jej udziałem i dobre poprowadzenie jej postaci - nie chciałabym, aby przez całą grę była chodzącym żartem, a zboczone postacie zawsze mają ku temu skłonności, trzeba je umieć "ogarnąć". Mając tak wysokie nadzieje, daję jej rolę czwartego mordercy - oni zazwyczaj mają poruszający motyw i wzbudzają sympatię, a ona teoretycznie mi na taką nie wygląda. Chcę po prostu zobaczyć jej ludzką stronę. A przy okazji jej egzekucję, może być niezła :P

6. Jupiter (Astronom) - przyznam się szczerze, jedyny powód, dla którego dałam go tak wysoko, to blond włosy (moja słabość u facetów <3) i sprawianie wrażenia dość ogarniętego (w przeciwieństwie do ziemniaczanego kolekcjonera). Zauważyłam pewien schemat, który osobom niezawieszającym wzroku na blondynach mógł umknąć - w oficjalnych grach zawsze jakiś blondyn dożywał do szóstego rozdziału. Niestety jednak obawiam się, że ten zaszczyt przypadnie kolekcjonerowi, więc raczej typowałabym Jupitera na ofiarę, może w drugim rozdziale? Widzę tutaj potencjał na geniusza, ale tę rolę przypisałam już komuś poniżej.

7. Nicolas (Pielęgniarz) - nie widzę tutaj bomby, a to z tego powodu, że już jedną pielęgniarkę w roli bomby mieliśmy. Jak słaby by ten fangame nie był, to nie sądzę, że pójdzie aż tak oczywistą drogą. Mimo to wciąż widzę w nim zabójcę, a może nawet totalnego psychola, ale nie trzeciego rozdziału i nie o charakterze Mikan. Bardziej zimnego, bezlitosnego psychopatę. Pasowałby mi na drugiego mordercę.

8. Shae (Magik) - protag jak protag, tyłka nie urywa. Szkoda, że mamy protagonistę z bardzo specyficznym talentem - żadnych szczęściarzy, ???, czy innych tego typu - a mimo to nie czujemy, że gramy osobą z realnym talentem - żadnego nawiązywania do talentu w dialogach, żadnych rozmów o dotychczasowej karierze... I żadnych wewnętrznych przemyśleń, ja nie wiem, co się dzieje w głowie tego typa. Pewnie przetrwa.

9. Lauren (Kolekcjoner) - powiedziałabym, że taki po prostu ziemniak, sprawia wrażenie pociesznej sieroty, która jakimś cudem dotrwa do końca. Ale... jest jedna rzecz - jego data urodzin to 4 marca, czyli "Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry" (wiem to stąd, że sama wybrałam tę datę urodzin dla jednej z moich postaci, która w pewnym momencie udawała masterminda i pomyślałam, że sobie do tego nawiążę :P). Może to nie jest solidny dowód, może to będzie coś takiego jak w moim przypadku, gdzie nie jest to prawdziwy geniusz, ale nie mogę obok tego faktu przejść obojętnie.

10. Dorris (Cukiernik) - z jednej strony ma ciekawszy ubiór niż większość postaci tutaj, z drugiej przez ten właśnie ubiór widzę w niej wyłącznie Umbridge 2.0. Mam przez to totalny dysonans, gdy widzę jej przesłodzony (hehe) charakterek. Ale z drugiej strony to ona mi najbardziej pasuje na bombę, więc jeszcze jej nie skreślam. A jako że bomba, to trzeci morderca (chcę egzekucji cukiernika btw).

11. Hazel (Wypychaczka) - w historii kompletnie nieistniejąca postać, gdyby nie ten art na karcie to byłaby ze dwa miejsca niżej (tak, jest tak biednie, jeśli chodzi o materiał do oceny XD). Zaintrygowało mnie pytanie o wypychanie ludzi, ale raczej to by było zbyt mocne (i oczywiste), gdyby dopuściła się tego. Za to już jako jej egzekucja... zwyrolskie klimaty, lubię to ;P Jako że liczę na taką egzekucję i mam już zajęte pozostałe cztery miejsca dla morderców, to stawiam ją jako pierwszą morderczynię, ale wątpię, by tak się stało.

12. Clarissa (Tatuażystka) - nieistniejąca postać v2, ale przynajmniej jej design się najbardziej wybija spośród "postaci nieistniejących". Jakby tak jeszcze... miała jakieś tatuaże? W sensie wiem, że nie każdy tatuażysta musi mieć tatuaże, ale tutaj jestem pewna, że to po prostu lenistwo twórcy. Wydaje mi się, że może przeżyć, chociaż pasuje równie dobrze na ofiarę, mordercę... może nawet zdrajcę.

13. Maria (Weterynarz) - postać istniejąca, ale przy tym nudna jak flaki z olejem. Towarzyszyła nam cały prolog i nic, kompletnie nic o niej nie wiemy. Jest wobec nas miła, to tyle. No może mogłabym wspomnieć o tym, że dużo o wszystkim wiedziała, ale że to niby ma być kolejna edycja jakiegoś show, to pewnie dlatego, żadnej głębi raczej tu nie będzie. Mam nadzieję, że twórca pójdzie najbardziej oczywistą ścieżką i pozbędzie się jej jako pierwszej. Jeśli nie, to typuję ją na zdrajcę.

14. Ruth (Łucznik) - a więc uważasz Bobru, że łucznik = pierwszy zabójca? To ciekawa jestem, co byś obstawił, jakbyś zobaczył mojego łucznika, który jest jednocześnie "mięśniakiem" grupy (czyli wedle ronpowych zasad śmierć w rozdziale czwartym)? Dlaczego cię o to pytam, zamiast napisać coś o tej postaci? Niech pomyślę... może to dlatego, że o tym typie nie da się nic napisać? Daję go jako ocalałego, ale to tylko dlatego, że każdy inny rozdział już obsadziłam postaciami XD

15. Ethan (Stripti... Model) - przez tego gościa mam wrażenie, że ten fangame to jakaś parodia - nic nie robi, nic nie mówi, tylko stoi z tą gołą klatą wywaloną na pół ekranu. Za samą tę pozę na karcie postaci powinien zginąć jako pierwszy, ale że jedyny tutaj nie jest krasnoludkiem, to bardziej go typuję na czwarty rozdział, na ofiarę tak konkretniej.

16. Polly (Shiperka) - talent z rzędu "totalnie na siłę" (oryginalne talenty są spoko, ale to już wykracza poza granice "talentu", zresztą shipowanie prawdziwych ludzi przekracza granicę dobrego smaku), design okropnie nudny, a z charakteru mnie doprowadza do szału. Obawiam się, że przewidywania Bobra mogą okazać się trafne, ale widzę w niej również zapychadło, które mogłoby odpaść jako jedna z ofiar w trzecim procesie - i przy tym obstaję.

PS: Zauważyłam, że lubiane/nielubiane rzeczy u wielu postaci się powtarzają - tak trudno wymyślić dla każdego coś innego? Dużo jest tam też rzeczy typu gwiazdy, słońce itp. Czyżby jakaś głębsza symbolika? Może warto to jednak zapamiętać?
Kajako ... 12:45 No no dość sporo nas łączy hah
Kajako ... 6:49 Urodziny moich kuzynów no nieźle hah
Kajako ... Przepraszam za takie spuźnienie ale byłam na zbiórce i nie miałam jak obejrzeć odcinek
? TsuBa... Ogólnie to mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to znaczy dominatrix?
lincia ... Jak zazywaczj najbardziej lubie tych "antagonistów". To teraz o dziwa najbardziej przypadł mi do gustu (który jest dość wybredny) Isaac Richard The Ultimatr Flarist.
? TsuBa... 9:51 Myślałam że będzie mieć około 170 cm–
Btw ma najbliżej mnie urodziny z tego fangame'u jak narazie
14:02 jest mojego wzrostu :0
I ma taką samą grupę krwi jak ja
? TsuBa... Ethan mi daje vibe zdrajcy tak samo jak Jupiter
To moje typy na zdrajcę
Ola Iwa... ja poproszę ranking/ predykcje shipów, jakie postacie mogłyby mieć chemię miedzy sobą. np oscar i jupietr albo nasz protagonista z kwiaciarzem. co ty na to? taki komentarz w czasie grania może
4-hand ... 27:19 oooooo to najbliżej do mnie urodziny
X Anzu ... 16. Dorris - taka typowa postać, która będzie spędzać 99% czasu na robieniu jedzenia dla innych
15. Clarissa - albo będzie ulimate waifu albo umrze szybko.. odstawiam te 2
14. Bethany - pewnie będzie filarem procesowym
13. Ethan - dead dead deaddeaddeaddeaddeaddeaddeaddeaddeaddeaddeaddeaddead XDD
12. Polly - jest wkurzająca, mam nadzieję, że szybko umrze/zabije, ale pewnie przeżyje do końca
11. Lauren - myślę, że będzie taki nieogarnięty i niezdarny, ale przeżyje do końca
10. Hawke - Kokichi-Nagito, ale na razie taki średni
9. Ruth - wydaje się całkiem spoko (w sumie to powiedział chyba jedno zdanie, ale trudno xdd), ale pewnie szybko umrze/zabije
8. Connor - ultimate foliarz ^-^
7. Oscar - pewnie będzie zdrajcą, albo przynajmniej będzie jakoś z tym wszystkim związany
6. Shae - mógłby być zdrajcą, ale jest protagiem, więc raczej nie będzie
5. Marie - zdrajca, pewnie zabije w 5 procesie i będzie jakoś zmanipulowana/zmuszona do tego
4. Jupiter - obstawiam, że będzie ocalałym i może zdrajcą
3. Nicolas - na 99999% mu odjebie
2. Issac - mastermind, albo ewentualnie ofiara 3 procesu
1. Hazel - Ultimate waifu ^-^ i ocalała shipuję ją z Marią, bo jest wypychaczką, a Maria weterynarzem, więc... xDDDD

Kolejność morderstw:
1. ofiara Ethan, morderca Ruth, lub odwrotnie
2. ofiara Clarissa, morderca Lauren albo Polly
3. ofiary Connor i Dorris, morderca Nicolas
4. ofiara Oscar, morderca Bethany
5. ofiara Hawke, morderca Maria
Ocalali: Lauren lub Polly, Hazel, Issac, Shae, Jupiter

Filary: Bethany, Nicolas, Clarissa
Przeszkadzacze: Hawke, Oscar, Jupiter
i myślę, że Hazel może na początku być przeszkadzaczem, a później stać się filarem

Zdrajcy: Lauren, Oscar, Maria, Bethany myślę, że będzie 2 zdrajców
Mastermind: Issac, Polly, Oscar
Mosuki!... Bobru się cieszy że Ethan ma urodziny blisko jego, a ja w tym samym czasie płaczę dzieląc dzień urodzin z Haiji'm z DRAE ;___;

+Kiedy powrót SDRA2? Z tego co widziałam to wyszedły już napisy do drugiego rozdziału (jeśli się mylę to przepraszam :c)
Magda... Patrzę na Ruth to mój brat ma tego samego dnia urodziny co on.
serek ;... Mój ranging:
16. Bethany
15.Clarissa
14.Ethan
13.Dorris
12.Lauren
11.Connor
10.Jupiter
9.Polly
8.Ruth
7.Maria
6.Nicholas
5.Hazel
4.Shae
3.Hawke
2.Oscar
1Isaac

Osobiście mam nadzieję że będzie wyjaśnione czemu się zgłosili a są jednocześnie lekko spanikowani.
Myślę że dobrym pomysłem byłoby zrobić jednej postaci klaustrofobię, takiej postaci co się odłączyła od grupy przez co od razu się o tym nie dowiemy, zwłaszcza że Shae też jest lekko odizolowany od reszty.

Ale to boli jak widzę że najbliżej mnie ma urodziny ogólnie z danganronpy K1-B0 bo żadnej postaci nie zrobią z początku listopada?
Karolin... Aż bym narysowała crossover z Hawke'm i Kokichim. Nawet ten typek ma podobną do niego fryzurkę
rutytrh... nie żeby mi to przeszkadzało... ale czemu oni są tacy niscy, co jest?
Anetyst... Ethan z wyglądu strasznie przypomina mi pewną postać z sdra2 i z talentu z DrH2O. Jeszcze na dodatek jest buffem więc trochę się martwię o jego czas ekranowy
Kalisti... Isaac daję mi silny vibe Peko I Kirumi, przeczuwam mordercę drugiego rozdziału (mówię to z doswiadczenia, bo moje ulubione postaci są przeważnie mordercami w tym rozdziale :D )
I szczerze wierzę, że cukierniczka będzie bombą w 3 rozdziale, chciałbym w końcu zobaczyć motyw z zatruciem, ale z podrobioną śmiercią np. Ktoś został otruty, ale znajdują tą osobę powieszoną albo z nożem w plecach i nwm czemu, ale widzę jak cukierniczka robi to, uważam że jest w niej duży potencjał
Anetyst... 7:55
A tutaj już powiem że w pewnym fangamie(dra) jest postać z November 13 i powiem jedno:
Jest to postać jak dla mnie bardzo ciekawa, jednak no heh.. ciężka do polubienia