459 Najważniejszy zabieg w pszenicy! Ochrona/ Regulacja/ Odżywianie czy to już faza 1 kolanka ? Słomek_mówi


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=B07IiJR9l1MNajlepsze komentarze:

Filip K... Część ja robiłem t1 i r1 i po godzinie przyszedł deszcz i nie wiem czy zabieg będzie skuteczny czy do poprawki?
Kula... No panie, ekstra pszeniczka :)
Kamil g... ??? super to wygląda
Pawe? W... ???
Jackob ... Siemanko słomek:)
Mam pytanie
chcę zastosować na pszenicę ktora jest w fazie strzelania w źdźbło 2 kg dr green zboża i 2 kg dr green universal 20/20/20. Wiem że można stosować z siarczanem magnezu ale nie wiem w jakim największym dopuszczalnym stężeniu, czyli ile kg siarczanu na 100l wody. Na stronie dr green jest że można dodać siarczan w roztworze 2,5% , a na worku na siarczanie jest Że można 5kg na 100 l wody i nie wiem czy to nie zaszkodzi jakoś roślinom lub ciecz jakoś się zważy. Dodam że ilość cieczy na kektar to 300l.
Dlatego 15 kg siarczanu A 7,5 kg siarczanu na 300l to jednak jest różnica.
I do tego chciałbym dodać mocznik ale nwm w jakiej ilości czy może 5kg na 100l wody czy może 5 kg na 300 l
Czy lepiej wgl nie dwać.
Ogólnie nic o stosowaniu mocznika z dr green i siarczanem nie znalazłem i nie wiem dokładnie jak to jest. Byłbym wdzięczny za udzielenie odpowiedzi.
Pozdrawiam
jan mie... co lepiej zaisac na polu klasy 3b/4a pszenice czy pszenżyto? (chodzi o zboże ozime)
Damian ... Takie pytanko były ostatnio przymrozki 5 dni temu i przyłapało pszenicę ozima a była ładna zielona czym najlepiej zasilić ?
Ptaku T... Co zrobić jak po mrozach pszenica jest przypalona po grzybówce i regulacji? Można to jeszcze spróbować naprawić?
Sebasti... pszenice masz super słomek na tym polu
kasinta... Mam pytanie czy możliwe jest że po zastosowaniu środka huzar actiw pszenżyto zaczęło żółknąć wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją i nie było przymrozków po oprysku. Jaką odżywkę byś polecił?
FajnaFa... ja chyba za wcześnie z antywylegaczem wjechałem i nic to nie dało+- ok 14 kwietnia jechałem z regulacją
jasiek ... Siemka szybkie pytanko, robiłem poprawkę na chwasty w pszenicy teraz w czwartek. Kiedy mogę wjechać z fungicydem+odżywka?
xyz xyz... To w tym roku 13 ton z hektara :-)
Jan Wal... Ale ten zestaw się prezentuje ??
krysteq... wchodzę na yt a tu słomek 2 min temu odc wjebał :P
Rolnicy... Niestety jak była pogoda siałem kukurydzę dziś miałem pryskać to popadało przed południem i rośliny mokre :( a rdza na pszenicy z kws-u szaleje
Maciek ... Lux materiał
B?a?ej ... Siemanko