Księga Rodzaju || Rozdział 04 Langusta na palmie


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=mWwGKvKYGjINajlepsze komentarze:

Zofia S... Naprawdę dziękuję ;)
Maya Bi... Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
❤️❤️?❤️❤️
Bajka C... C,y dajemy Panu Bogu to,
co najcenniejsze..?
Dobrej nocy i Błogosławionej niedzieli życzę Wam kochani
???????
Ula Zul... Dziękuję, że mogę tu być z Wami i słuchać Słowa Bożego. Szczęść Boże Wszystkim, pięknej niedzieli. ??
Grazyna... Szczesc Boze wszystkim?????
Janina ... Szczęść Boże... Dziękuję..Ojcze Adasiu Błogosławionej niedzieli wszystkim życzę♥️?
Anna Zi... ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Alicja ... ????️
Magdale... Duchu Sw.oswiec moj rozum, abym slowa Twoje rozpoznawala i byly one dla mnie pomoca w drodze do Twojego krolestwa??Kain i Abel

1 Mężczyzna zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: Otrzymałam mężczyznę od Pana. 2 A potem urodziła jeszcze Abla, jego brata.
Abel był pasterzem trzód, a Kain uprawiał rolę. 3 Gdy po niejakim czasie Kain składał dla Pana w ofierze płody roli, 4 zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę; 5 na Kaina zaś i na jego ofiarę nie chciał patrzeć. Smuciło to Kaina bardzo i chodził z ponurą twarzą. 6 Pan zapytał Kaina: Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura? 7 Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować.
8 Rzekł Kain do Abla, brata swego: Chodźmy na pole. A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go. 9 Wtedy Bóg zapytał Kaina: Gdzie jest brat twój, Abel? On odpowiedział: Nie wiem. Czyż jestem stróżem brata mego? 10 Rzekł Bóg: Cóżeś uczynił? Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi! 11 Bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie. 12 Gdy rolę tę będziesz uprawiał, nie da ci już ona więcej plonu. Tułaczem i zbiegiem będziesz na ziemi! 13 Kain rzekł do Pana: Zbyt wielka jest kara moja, abym mógł ją znieść. 14 Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić! 15 Ale Pan mu powiedział: O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie! Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka.
16 Po czym Kain odszedł od Pana i zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu.

Potomkowie Kaina
17 Kain zbliżył się do swej żony, a ona poczęła i urodziła Henocha. Gdy Kain zbudował miasto, nazwał je imieniem swego syna: Henoch.
18 Henoch był ojcem Irada, Irad ojcem Mechujaela, a Mechujael ojcem Metuszaela, Metuszael zaś Lameka.
19 Lamek wziął sobie dwie żony. Imię jednej było Ada, a drugiej - Silla. 20 Ada urodziła Jabala; on to był praojcem mieszkających pod namiotami i pasterzy. 21 Brat jego nazywał się Jubal; od niego to pochodzą wszyscy grający na cytrze i na flecie. 22 Silla - ona też urodziła Tubal-Kaina; był on kowalem, sporządzającym wszelkie narzędzia z brązu i z żelaza. Siostrą Tubal-Kaina była Naama.
23 Lamek rzekł do swych żon, Ady i Silli:
Słuchajcie, co wam powiem, żony Lameka.
Nastawcie ucha na moje słowa:
Gotów jestem zabić człowieka dorosłego, jeśli on mnie zrani,
i dziecko - jeśli mi zrobi siniec!
24 Jeżeli Kain miał być pomszczony siedmiokrotnie,
to Lamek siedemdziesiąt siedem razy!

Set i jego potomstwo
25 Adam raz jeszcze zbliżył się do swej żony i ta urodziła mu syna, któremu dała imię Set, gdyż - jak mówiła - dał mi Bóg potomka innego w zamian za Abla, którego zabił Kain. 26 Setowi również urodził się syn; Set dał mu imię Enosz.
Wtedy zaczęto wzywać imienia Pana.
Hanna K... Pożywiona słowem Bożym składam głowę do poduszki. Spokojnej nocy kochani❤?
Niuff K... To byl super pomysl z czytaniem biblii. Dziękuję
Kurczak... Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że nikt w tej historii nie przejmował się Ablem. ?
The Fir... Polecam interpretacje psychologiczna historii Kaina i Abla prezentowana przez Dr. Jordana Petersona na youtube
agni. k... Dlaczego pierworodne jest najbardziej drogocenne?
Krystyn... Szczęść Boże ???
Panie Boże, czy jesteś zadowolony z mojego postępowania, bo ja do końca nie wiem ?????
Życzę wszystkim ciepłej majowej, błogosławionej niedzieli☀️???☀️?pa a a
Margare... Szczęść Boże.
Lucyna ... Dziękuję ?szczęść Boże
Urszula... ?❤??⛪
Kor Di... ?
Anita W... Dzięki Ojcze za kolejny rozdział Słowa Bożego. Ktoś, kiedyś już to napisał, ale powtórzę: te grafiki są przepiękne.