Borsucze kule, drzewa bez głowy i żywe kopuły czyli leśne odkrycia o Lesie 43 Piotr Horzela - Opowiada


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=yCPlxAAG0g0Najlepsze komentarze:

Forestm... Można tak Cię słuchać godzinami :)
TekMar1... Panie Piotrze! Mam pytanie.
Czy zrobi pan kiedyś film np. o jeżu lub bobrze?
Gummy B... Superprodukcja:-) Swego czasu wiele się snułem po Szczecineckiej okolicy i spotykałem tam żywe jeszcze mumie. Były to istoty przypominające ludzi, ale w stanie niekomunikatywnym. Zamieszkiwali opuszczone budynki w leśnych osadach, bez prądu, wody i zwykle bez okien. W większości byli w stanie chodzić na dwóch kończynach, ale nie było to regułą. Dziś te leśne osady mają już nowych mieszkańców i domostwa są wyremontowane (takie np. Kucharowo k. Radacza). Tamte stwory się zmumifikowały do końca.
-
A propos niewchodzenia na drzewa z żółtym paskiem w kolcach - może zrobisz materiał na temat niepozyskiwania soku z brzozy? Pojawiły się ostatnio ostrzeżenia o tym, że jest to karalne, ale żadnego wytłumaczenia przyczyny oczywiście nie ma. Jak bardzo wykańcza brzozę pozyskiwanie soku i czy można to robić w sposób kontrolowany (poza ALP), czyli zamontować kranik i zatamować ranę po pozyskaniu określonej ilości?
Speedy ... Jak zawsze rewelacja, fantastycznie mi się to ogląda i słucha, wspaniała wiedza, ciekawostki ?? W jakiej przeglądarce na kompie otwierasz tę mapę mBDL? Mam z nią problemy, a na Androidzie to już muli strasznie i nie ma możliwości tego co pokazujesz wyszukać ?
Jakub M... Po twoim ostatnim filmie miałem pierwszy od wielu lat koszmar;p własnie o martwych zwierzętach w lesie ;}
The Blu... uwielbiam twój kanał :D jako dziecko spędzałem wiele czasu wędrując po lasach. Ten instynkt pozostał do dzisiaj :D A teraz zdaję sobie sprawę o ile bardziej fascynujące to może być gdy ma się trochę więcej wiedzy o tym co człowieka otacza.
artur m... Wspanialy film
Agatha ... Pozdrawiam, świetny kanał, kawał dobrej roboty !!!!
MarkLex... w jakim programie montowane są filmy?
Tomek z... kolejny fajny film, kocham las ... staram się tam być codziennie choćby na godzinę czy półtorej (a limitem jest tylko brak czasu) - więc łatwo się mnie nie pozbędziesz ;-)
Atlas U... Jakim sprzętem nagrywasz zwierzęta?
Ko?em S... Fajna miniaturka! Będzie tutorial jak zrobić wychodek w lesie? xD
Rafa? z... Super film jak zwykle - gratuluję . Pytanie mnie jedno nurtuje - czy posiada pan wiedzę o drzewach owocowych - o sadach - czy to już inna para kapci ? I związany z tym temat - drzewa owocowe w lesie . Ostatnią kwestią jaką chciałbym poruszyć to tzw - przeszczepianie drzew nieowocowych - jest takie coś możliwe ?
To takie moje sugestie na może odcinek z tym tematem .
Pozdrawiam Serdecznie ?
Andrzej... Witam serdecznie ,dobrze Cię słyszeć i widzieć.
Bernade... Jak zawsze bardzo ciekawe, jak zawsze już czekam na kolejny odcinek ? pozdrowiam ?
Hunter... Bardzo przyjemnie się słucha :)
Ewa L... Super pozytywny filmik dziekujemy ❤?
zigidig... Takie podglądactwo zaczyna iść w złą stronę; najpierw borsuki, potem włochatki..., a skończy się na ''włochatce'' sąsiadki! ;)
ABLI... W mojej okolicy jodły dominują + zdarzają się jesiony, jawory i buki. Sosen bardzo mało
Ewa L... Pozdrawiamy serdecznie ❤?