Twierdza Modlin IrytujacyHistoryk


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=fxaa21VffhsNajlepsze komentarze:

Sbk... Pamiętam jak cała nasza szkoła obowiązkowo poszła na pogrzeb żołnierza, którego szczątki odnaleziono właśnie w wspomnianym przez Ciebie miejscu. Co do samej Twierdzy to jest przeogromna, jeszcze w latach przed 2010 praktycznie każdy bunkier, budynek, tunel (oprócz koszarowca) był dostępny i można było po nich chodzić jak się chciało i znało się szlaki jak własną kieszeń, co kto sprytny to i nawet na teren koszarowca wchodził nawet na ,,Białą Wieżę". Dokładnie tak jak mówisz, Twierdza zmienia się na lepsze, to co było 10/20 lat temu, a to co jest teraz to niebo, a ziemia, miejsce niezwykłe, które skrywa w sobie tysiące różnych historii, ciekawostek, nieodnalezionych ciał żołnierzy, zagubionych dusz, które straszą (potwierdzone info :) ) itd, itp.
?ukasz ... I jedna próśba, czy mógłbyś nakręcić jakieś materiał o 12 Pułku Ułanów Podolskich, gdyż prawdopodobnie służył mój tam dziadek. Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam serdecznie
ViRoo... Może tym razem coś o Twierdzy Osowiec? Moim zdaniem to bardzo ciekawa forteca z bardzo ciekawą historią
?ukasz ... Co Ty masz chłopie wiedzę, to wielki szacunek dla Ciebie
Blaugra... Mogłeś wspomnieć o wystawie historycznej cobi
Konrad ... Ojca tam na zetę wysłali, wspomina dobrze
Wojciec... Modlin to jest stacja kolejowa a Twierdza to się Nowogieorgiewsk nazywa
a i zapomniałeś o twierdzy Zegrze tworzącej tak zwaną Trójtwierdzę.
Overlor... Cztery lata zleciały jak jeden dzień
Andrzej... Mozna by bylo w twierdzy otworzyc centrum naukowe,
Mario... Państwo zamiast łożyć na Toruń i tą sektę powinno bardziej przyłożyć się do ochrony dziedzictwa narodowego. Nawet byłbym za tym aby dotowało takie przedsięwzięcia. Szacun dla tego dewelopera, robi kawał dobrej roboty!
Tomasz ... Na ch....te łapki w dół?!!!!!!!
Roman M... Dzięki za polecenie, zwiedzimy przy okazji.
Jacket... Warto dodać że tereny Twierdzy Modlin są gęsto zasiane trupami będącymi skutkiem wojny gangów toczącej się wokół Nowego Dworu Mazowieckiego w latach 90 i na początku 2000
Adam Wa... Wg. dość śmiałej teorii Waldemara Łysiaka Napoleon nie tylko kazał wybudować twierdzę, ale dał też jako wyprzedzający swoją epokę w kwestiach fortyfikacji swój wkład. Twierdza Modlin to miał być zespół bodaj 3 będących się w stanie bronić osobno obiektów. Ciężko powiedzieć jak wiele Napoleon wniósł bezpośrednio, ale są przesłanki że projekty i planowany sposób budowy był identyczny z tymi o których wiadomo że on zaprojektował.
Jak pisze Łysiak w "Napoleonie fortyfikatorze", projekty Napoleona był niezrozumiane i niedocenione przez jemu współczesnych inżynierów, aby zaprojektować fortyfikacje konkretnie w tym miejscu zwykłe przeniesienie "od szablonu" by nie wystarczyło, ktoś musiał to umieć pod dany teren zaadoptować i w tym wypadku miałby to nie być nikt inny niż sam Napoleon.
Rafa? ?... Moje dzienstwo w twierdzy. Ach wspomnienia. I lotnisko za starych czasów, kiedy pobodka była o 4, może 5 rano jak migi latały. Znam te bloki imury. Znam modlin na pamięć.
Jack Sw... Zawsze jest tak, ze prywatne przedsiebiorstwo jest w stanie zarzadzac czymkolwiek lepiej niz panstwo... gdyby bylo inaczej, to nie mielibysmy teraz takich problemow za korporacjami, ktore czesto sa wielokrotnie bogadsze niz niejedne kraje.
Macx PL... Ale o obronie twierdzy Osowiec to bym z twoich ust chętnie usłyszał.
Piotr W... i ogladamy
Daniel ... C k dezeretzy, w moich oczach jest Pan nędznym gadem omyłkowo nazywanym człowiekiem panie obrerloitnat von nogai, niech Pan z tąd idzie nie mogę na Pana patrzę bydlaku" jeden z nailepszych testkstów.
kubakns... Czekałem na ten odcinek! Brawo i szacun za podjęcie tematu. Bywam w cytadeli, zawsze robi na mnie ogromne wrażenie :)