Czarna strona rynku pracy Osób Niepełnosprawnych | Magdalena Augustynowicz Magdalena Augustynowicz


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=k8CHbeZDAvQNajlepsze komentarze:

Magdale... Zniknął pierwszy pozytywny komentarz pod filmem, na który nawet odpowiedziałam. Napisała go osoba o nicku Nikt Ważny. Postaram się go odzyskać. Wolę uprzedzić że znów dzieje się coś z komentarzami ?
Ewa Maj... Najgorsze jest to że wszystkich się wkłada do jednego worka a nie poodchodzi się indywidualnie do każdego człowieka, czy zdrowy czy chory jeden umie mniej drugi umie więcej, jedni z wykształceniem nic nie umieją a inni robili tyle już w życiu że mają doświadczenie. I to mówię z własnego doświadczenia bo spotkałam się w życiu z wieloma historiami tego typu....
Alice I... To wszystko o czym mówisz tyczy się WSZYSTKICH OSÓB na rynku pracy. W kapitalistycznym systemie nie ma stałości i pewności zatrudnienia panuje wszechobecny wyzysk klasy pracującej. Wielu ludzi pracuje poniżej swoich kwalifikacji za średnią krajową aby tylko przeżyć. Znam ludzi po doktoracie, którzy pracują na magazynach, bez szans na jakikolwiek rozwój swojej wiedzy przedmiotowej czy zdolności praktycznych wyciągniętych ze studiow, ponieważ obcena sytuacja ich do tego zmusiła bądź jest brak ofert pracy zgodnych z ich wykształceniem ponieważ system kapitalistyczny nie kontroluje szkolnictwa wyższego i produkuje się tysiące absolwentów na kierunkach bez szans na zatrudnienie (chyba ze ma się znajomości). Znam masę psychologów (5 letnie studia plus liczne bardzo drogie kursy itp.) pracujących w państwowych instytucjach za najniższa krajowa to norma. Wielu również ludzi wybiera świadczenia socjalne na rzecz pracy nie tylko osoby z niepełnosprawnością. O mechanizmie zbyt duzych bądź zbyt malych wymagan wzgledem pracownika można pisac wiele i tyczy się to wszystkich ludzi. Adaś na tym samym stanowisku jest głaskany po główce i traktowany z pobłażaniem a Krzyś przychodząca na drugą zmiane już nie wręcz przeciwnie. Poruszyłaś bardzo szeroki temat rynku pracy w obecnym systemie i zachowań ludzkich kształtowanych mocno przez owy system. Bez zmiany systemu nie będzie rowności nie będzie miejsc pracy nie będzie godnej pensji Będą bogacić się tylko nieliczne dobrze usytuowane jednostki. Niestety w obecnych warunkach nie mamy silnej alternatywy mozemy mieć tylko nadzieje iz w przyszlosci nastaną czasy zmiany władzy oraz ustroju. Koniec ekspoze. Dziekuje.
Natalia... Grunt to się nie poddawać i walczyć o swoje prawa jakie przysługują nam w kodeksie pracy fajny filmik ?