"Druga żona" Sheryl Browne | KONKURS | dobry domestic thriller nie jest zły! Wielki Buk


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=lpj6cVt8dEENajlepsze komentarze:

zaanuss... Moim zdaniem Sue Watson jest mistrzynią tego gatunku. Do tej pory przetłumaczono na polski chyba tylko dwie pozycje: Nasze małe kłamstwa i Idealna randka. Ale niesamowite są również Sister in law, Empty nest, Woman next door. Wszystkie te pozycje budują powoli napięcie, wśród kochających, z pozoru życzliwych ludzi zazwyczaj wyłania się zaskakujący oprawca.
Monika ... O rany, Olga ale mnie zaciekawilas i książkowo znokałtowałaś i leżę na deskach ☺️ no ale.. już wstaję rewanżuję się i serwuję "Żywicę" Ane Riel. To jest tak mocna historia i tak piękna, że zawsze będę o niej pamiętać i opowiadać. Live ma dziewięć lat i wraz z rodzicami, bratem i babcią żyje na wyspie Głowa. Pierwsze zaskoczenie jest na samym początku kiedy ojciec Liv zabija swoją matkę w Wigilię, a dziewczynka wraz z bratem wszystko widzi. Potem losy tej rodziny śledzimy wyłącznie z zapartym tchem. Akcja jest tak poprowadzona, że przeszłość przeplata się z teraźniejszością, a relacja Live jest niezwykle wstrząsająca. Dziewczynka jest lojalną córką, wykonującą wszystko to co uczy ją ojciec np wykradanie jedzenia czy pozyskanie żywicy i zastosowanie jej w strasznym celu. Matka Liv jest uwięziona w swoim ciele, ale to ona ujawnia pewne tajemnice w listach do córki. Porządny, solidny domestic thriller o cierpiącej rodzinie. ♥️
Edyta -... Moja propozycja: Musso Guillaume: „ Ponieważ Cię kocham”

Ponieważ Cię kocham to moja pierwsza książka Guillaume Musso, ale myślę, że nie ostatnia. Nie wiedziałam, czego mam się spodziewać i jestem pozytywnie zaskoczona.

Jest małżeństwo psycholog i skrzypaczka. Mają małą córeczkę (dziewczynka jest biologiczną córką tylko matki), która znika i policja nie może ustalić, co się z nią stało. Ta sytuacja prowadzi do serii wypadków.

Nie chcę zdradzać całej treści napiszę tylko, że psychologia jest bardzo ważna w tej książce. Mnie też interesuje. Na studiach miałam z psychologii piątkę. Ta książka jak i moje doświadczenie, choćby w kontaktach z chorymi psychicznie pokazują jak niezwykłym instrumentem jest ludzki umysł i ile pokładów można z niego wydobyć. W tym właśnie pomaga psychologia, jeżeli nie psychiatria.

Musso poleciła mi siostra cioteczna, która mieszka w Stanach Zjednoczonych. Ja nie wiem jak jest w innych książkach autora, ale w tej czuć wyraźnie Amerykę i to jest ciekawe, a jednocześnie nie zawsze piękne. Warto na tą amerykańskość zwrócić uwagę.

Chętnie bym znowu przeczytała jakąś powieść, w której psychologia i psycholodzy odgrywają ważną rolę.
Monika ... W piątek odebrana z paczkomatu czeka na przeczytanie ;-)
Pastusz... Zdecydowanie nie jest zły! :)