Pierwsza konfiguracja komputera | PORADNIK - moreleTV


Subskrybuj moreleTV ➡️ Cena laptopa ➡️ Produkty: Lenovo Ideapad Gaming 3 ➡️ ⚠️ A tu znajdziecie najnowsze promocje na Morele ➡️ Pierwsza konfiguracja komputera | PORADNIK W dzisiejszym materiale pokażę jak skonfigurować laptopa po zakupie i jakie
Najlepsze komentarze do filmu "Pierwsza konfiguracja komputera | PORADNIK":

Albert Ocenzurowany: O&O ShutUp10 - oneclickowe wyłączanie telemetrii
Windows10Debloater (github)- skrypt PS wyłącza pozostały szajs oraz usuwa aplikacje które są zablokowane przed usunięciem (Xbox, Cortana etc.)
SSDFresh - Oneclickowe ogarnięcie ustawień pod SSD
ThrottleStop - Undervolting + ustawienie profili SpeedShift (Natywnie system często nie ogarnia i ogranicza nam proca przykładowo przy zipowaniu albo jakiś skryptach Pythonowych)
MixIN: zrób konfiguracje z Linuxem
Dawid Kalinowski: Ja osobiście lubię ninite - zaznaczam co chcę i już. I do update'ów później tych aplikacji również jest spoko
?ukasz Stach: Total Commander
Grzegorz: Towar się kupuje W sklepie nie NA sklepie.
Sprzęt przychodzi DO testów. NA testy można pójść lub się na nie zapisać.
I co to takiego te "moje personalne urządzenia". Twoje personalne, to mogą być dane w dowodzie osobistym.
Wytrzymałem półtorej minuty i więcej nie dam rady słuchać tych łamańców językowych. Ukraińcy znają polski lepiej od Ciebie.
Artorias: Jeszcze powiedz jak zablokować automatyczne wgrywanie przez system starszego sterownika amd niż najnowszy. Bo najpierw wgrywasz stary przez update, potem nowszy ręcznie, a następnego dnia 10 znowu wgrywa starszy i co gorsza amd control center nie chce się uruchomić bo nie pasuje mu starsza wersja. Trzeba to blokować rejestrem. A te programy od producentów po aktualizacji sterowników polecam usunąć, albo wgrać sterowniki ręcznie. Ostatnio była np. afera, że dell support umożliwiał zdalny włam do komputera /news/pre-installed-supportassist-tool-on-dell-pcs-vulnerable-to-bug P. S. po co komu podgląd przez zewnętrzną aplikację jak można we właściwościach eksploratora kliknąć widok-> okienko podglądu ?
XLash Gamer: brakowało mi zmasla, xD
Kinowskyy: Ja od siebie dodam, że do szybkiej instalacji programów mogę polecić Chocolatey, to nic innego jak repozytoria tylko na windowsa. Program działa w Powershell i aby zainstować dany program szukamy go na stronie chocolatey a następnie wpisujemy choco install nazwa np. Choco install chrome. Wszystkie programy zainstalowane z repo można jednocześnie zaktualizować za pomocą choco update all
Kamil Walczak: Narzędzie wycinanie z Windows Store, Putty, Thunderbird, Chrome + FireFox, Skype.
Ts Limonek: Ej a HP jaką ma apke do tego
Emil Angielski: U mnie bardzo podobnie ;-) ale onedrive od razu odinstalowuje.
Piotr: Greenshot- najlepszy programik do robienia screenów, polecam :)
adam1709: Ja tam zawsze zaczynam od formata w przypadku kupna nowego laptopa sobie czy komuś - polecam wszystkim(dokładnie rzecz usnąć wszystko z dysku i postawić na świeżo system pobrany ze strony Microsoft w najnowszej wersji), wyłączam wszelkie niepotrzebne rzeczy typu lokalizacje, reklamy, konto Microsoft itd. następnie sprawdzić właśnie aktualizacje, bo zawsze coś się znajdzie, następnie odinstalować mnóstwo niepotrzebnych dodatków, które tutaj trochę pokazałeś (dysk Microsoft też mogłeś odinstalować zamiast tylko wyłączyć), przejrzeć wszystkie ustawienia, ustawić pasek jak pokazałeś. Szkoda, że nie pokazałeś właśnie nic o telemetrii.
co do HWMonitor, też kiedyś używałem, ale wszyscy piszą, że hwinfo lepsze bo monitor coś przekłamuje niekiedy
adam1709: Szkoda, że nic nie wspomniałeś o antywirusie, w zupełności na Windowsie 10 wystarczy wbudowany Defender (to nie ten sam Defender co był kiedyś), jest dobrze zbudowany i najlepiej zintegrowany z systemem. Do tego warto używać co jakiś czas adwcleaner oraz malwarebytes. Oraz oczywiście z głową korzystać z kompa i internetu bo bez tego nic nie pomoże.
Miko?aj Knapik: Akurat kupiłem tego laptopa tydzień temu ??
Ether: podstawa to powinna byc aktualizacja bios i ustawianie fan curve oraz wymiana pasty n nową/lepszą. Zwłaszcza jezeli kupujemy dowolny kompyter produkowany juz od dluzszego czasu, czasami to lezy na magazynach kilka lat.
Artur D?bkowski: CPUZ,HWINFO,AIMP,GPUZ
Gieborywar: Irfanview, gimp, freecommander
Pawe?: Opera gx polecam
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=tODRw_bQDMs