Księga Wyjścia || Rozdział 39 - Langusta na palmie


Przeczytajmy razem całe Pismo Święte! Od 1 października 2020 czytamy Pismo Święte, codziennie 1 rozdział życiodajnego SŁOWA BOGA. Wykorzystano Najnowszy przekład Pisma Świętego z komentarzem opracowany przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzys
Najlepsze komentarze do filmu "Księga Wyjścia || Rozdział 39":

Krystyna Fedorowicz: Pięknie Ojciec to skomentował ????
Powtarzam, powtarzaj, powtarzaj ....... do znudzenia powtarzaj - to jest właśnie "miłość".
Dobrej, pełnej miłości Bożej nocy życzę wszystkim słuchającym Ojca Adama. Z Panem Bogiem ???
E Oliwa: Witam Szczęść Boże Wszystkim jestem słucham Błogosławionej nocy życzę Amen dziękuję Ojczulku Adamie paaaaaa ???️???
Hanna Kapciak: Ja jestem słucham i kocham❤?
Anita W: Dziękuję Ojcze Adamie?
Margaretha Ljung: Szczerze mowiac stesknilam sie za naszymi Ewangeliami. Amen.
Agata: Agat i diament są tu wymienione jak dwa równe sobie kamienie. Fajnie :)
Captain Hero: Tak się złożyło, że dziś mam urodziny. Koniec tego rozdziału, kiedy Mojżesz zobaczył że wszystko zostało zrobione tak jak Pan nakazał i wtedy pobłogosławił to dzieło które od tylu rozdziałów jest skrzętnie opisywane, jak to tylu ludzi przy nim pracowało, jakie to było ważne dla Boga, to mi przywodzi na myśl dzieło stworzenia. Że Pan Bóg mnie wymyślił bardzo dokładnie i przygotowywał mnie na przyjście na ten świat. I nie tylko mnie ale każdego człowieka. Z miłością powtarzał każde najmniejsze szczegóły, każde pętelki, podstawki i inne elementy każdego człowieka. I kiedy skończył, to Nas pobłogosławił. Pamiętajcie proszę o tym jak On nas umiłował.
Tekla Miss Coffe: Tak to prawda... prawdziwa Miłość cierpliwa jest... warto dla niej żyć ❤
Szczęść Boże wszystkim na nowy tydzień ??⚘❤
S_PHOTO S_PHOTO: Bardzo proszę, każdego kto tylko może o modlitwę w intencji mojej żony oraz nienarodzonego dziecka, którego się spodziewamy na początek września ? Bóg zapłać i niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
Ula Zula: Dziękuję Ojcze Adasiu za ten komentarz. Pozdrawiam Wszystkich ?
Bajka C: A to wszystko z miłości przecież...
Dobrej nocy i dnia pięknego
Wam życzę??????
Magdalena Krzeminska: Duchu Sw.oswiec moj rozum, abym slowa Twoje rozpoznawala i byly one dla mnie pomoca w drodze do Twojego krolestwa.??Wykonanie szat kapłańskich
1 Zrobili też szaty z drogocennej tkaniny do [pełnienia] służby w przybytku z fioletowej i czerwonej purpury oraz z karmazynu. Zrobili również szaty święte dla Aarona, jak to Pan nakazał uczynić Mojżeszowi. 2 Wykonali efod ze złota, z fioletowej i czerwonej purpury, karmazynu oraz z kręconego bisioru. 3 Wykuli przeto cienkie blaszki ze złota i pocięli je na nitki, aby je można wpleść we fioletową i czerwoną purpurę, w karmazyn oraz bisior, sposobem biegłego tkacza. 4 Zrobili również dwa naramienniki spięte ze sobą, a spięte na obu [górnych] końcach. 5 A przepaska efodu, która się na nim znajduje, była wykonana tak samo [z nici] ze złota, z fioletowej i czerwonej purpury, z karmazynu i z kręconego bisioru, jak to nakazał Pan Mojżeszowi. 6 Obrobili też kamienie onyksowe, osadzone w złote oprawy, z wykutymi na nich, na wzór pieczęci, imionami synów Izraela. 7 Umieścili je na obu naramiennikach efodu jako kamienie pamięci o synach Izraela, jak nakazał Pan Mojżeszowi.
8 Uczynili też pektorał, wykonany przez biegłych tkaczy w ten sam sposób jak efod [z nici] ze złota, z fioletowej i czerwonej purpury, z karmazynu i z kręconego bisioru. 9 Pektorał był kwadratowy, a długość jego i szerokość wynosiły jedną piędź. Był on podwójnie złożony. 10 Umieścili na nim cztery rzędy drogich kamieni; w pierwszym rzędzie rubin, topaz i szmaragd; 11 w drugim rzędzie granat, szafir i beryl; 12 w trzecim rzędzie opal, agat, ametyst; 13 wreszcie w czwartym rzędzie chryzolit, onyks i jaspis. Były osadzone w oprawach ze złota w odpowiednich rzędach. 14 Kamienie te otrzymały imiona dwunastu synów Izraela; było ich dwanaście według ich imion; były ryte na wzór pieczęci, każdy z własnym imieniem według dwunastu pokoleń. 15 Wykonali do pektorału dwa łańcuszki skręcone na kształt sznura ze szczerego złota. 16 Wykonali też do pektorału dwie złote oprawy i dwa złote pierścienie, i przymocowano oba te pierścienie na obu końcach pektorału. 17 Dwa złote sznury przewlekli przez oba pierścienie na obu końcach pektorału. 18 Oba zaś drugie końce obydwu sznurów przyszyli do obu opraw i przywiązali je do przedniego naramiennika efodu. 19 Wykonali dwa złote pierścienie i przymocowali je do obu [górnych] końców pektorału. 20 Wreszcie wykonali jeszcze dwa inne złote pierścienie i przyszyli je do obu naramienników efodu na zewnętrznej stronie, w miejscu spięcia efodu z przepaską. 21 Potem związali pierścienie pektorału z pierścieniami efodu sznurem z fioletowej purpury tak, aby pektorał leżał na przepasce efodu i nie mógł się przesunąć ze swego miejsca na efodzie, jak nakazał Pan Mojżeszowi.
22 Zrobili też suknię pod efod całą utkaną z fioletowej purpury. 23 I miała w środku otwór na głowę z obszywką dokoła otworu, jak przy otworze pancerza, aby się nie rozdarła. 24 Na dolnych jej krajach przyszyli jabłka granatu z fioletowej i czerwonej purpury, karmazynu i kręconego . 25 Zrobili także dzwonki ze szczerego złota i przyszyli je między jabłkami granatu wokoło. 26 Dzwonek złoty i jabłko granatu następowały na przemian dokoła [dolnego] kraju sukni, przywdziewanej w czasie pełnienia służby, jak to nakazał Pan Mojżeszowi.
27 Zrobili także tuniki tkane z bisioru dla Aarona i jego synów, 28 oraz tiarę z bisioru, mitry z bisioru i lniane spodnie z bisioru kręconego 29 oraz pas z bisioru kręconego, z fioletowej i czerwonej purpury, z karmazynu, wielobarwnie wyszywany, jak Pan nakazał Mojżeszowi. 30 I zrobili też diadem ze szczerego złota, i wyrzeźbili na nim, jak się rzeźbi na pieczęci: "Poświęcony dla Pana". 31 I przywiązali go sznurem z fioletowej purpury tak, aby był na tiarze i żeby na przedniej stronie tiary był umieszczony, jak Pan nakazał Mojżeszowi.
32 Tak wykonano wszelką robotę około budowy Namiotu Spotkania. Izraelici wykonali zaś wszystko tak, jak to nakazał Pan Mojżeszowi: tak wykonali. 33 I oddali przybytek Mojżeszowi wraz z namiotem i sprzętami, jak kółka, deski, poprzeczki, słupy, podstawy, 34 nakrycia, jedne ze skór baranich barwionych na czerwono, a drugie ze skór delfinów, oraz przykrywającą zasłonę, 35 Arkę Świadectwa z drążkami, przebłagalnię, 36 stół ze wszystkimi należącymi do niego sprzętami i chlebami pokładnymi, 37 i świecznik ze szczerego [złota] z lampami ustawionymi w szeregu oraz ze wszystkimi przyborami należącymi do niego, i olej do oświetlenia, 38 także ołtarz złoty i olej do namaszczania, pachnące kadzidło oraz zasłonę przy wejściu do namiotu, 39 ołtarz z brązu wraz z kratą z brązu i drążkami oraz wszystkie jego przybory, kadź i jej podstawę. 40 Zasłony dziedzińca, słupy i podstawy do nich, zasłony przy wejściu do dziedzińca, powrozy i paliki oraz wszystkie sprzęty potrzebne do służby w przybytku i w Namiocie Spotkania. 41 Szaty z drogocennej tkaniny do posługi w przybytku, szaty święte dla Aarona kapłana i szaty dla jego synów do sprawowania czynności kapłańskich. 42 Jak Pan nakazał Mojżeszowi, tak też wykonali wszystko Izraelici. 43 Gdy zaś ujrzał Mojżesz, że wszystko wykonali, jak nakazał Pan, udzielił im błogosławieństwa.
Rot 178: Miłej nocy! Z Bogiem!
Grazyna Rasmus: Jestem słucham spokojnej nocy ♥️♥️????
Waldemar Tuz: ??
Ewa WU: Piekne Bog zaplac pozdrawiam.
Lucyna Blacha: Dziękuje za tyle milosci ojciec nam daje Pozdrawiam serdecznie wszystkich z Panem Bogiem
Elvira Weiss: Bogu niech będą dzięki ????????????.
Bóg zapłać O.Adamie ????????????✨?.
Lukrezia Skards: ?
Monika Adaszewska: ??️?❤️?
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=LFF7VuymApw