Księga Wyjścia || Rozdział 40 - Langusta na palmie


Przeczytajmy razem całe Pismo Święte! Od 1 października 2020 czytamy Pismo Święte, codziennie 1 rozdział życiodajnego SŁOWA BOGA. Wykorzystano Najnowszy przekład Pisma Świętego z komentarzem opracowany przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzys
Najlepsze komentarze do filmu "Księga Wyjścia || Rozdział 40":

Ewelina Ba?uk: ???
Maciej Muzyka: Amen <3
ewa muc: ???
TESA M: Dobrej nocy i pięknego dnia życzę wszystkim. Szczęść Boże. ❤️??‍♀️
Ewa: ? Dobrej nocy - niech Aniołowie strzegą Waszych snów
...
i niech Bóg nas spotka w namiotach naszych serc ☀️☁️?
Aleksandra Nowak: Dobrej nocki do jutra ludki ?‍♀️?
Beata T.: Witam wszystkich słuchaczy Słowa Bożego , słuchamy ostatniego rozdziału Księgi Wyjścia.
????‍♀️
Żyjmy wg tego jak mówi i poleca Pan Bóg.
Spokojnej nocy i miłego dnia życzę ??☀️?
Greco: Jak się cieszę, że wyszliśmy z księgi. Ostatnie kilka rozdziałow to takie "cośtamcośtam złoto cośtam szafir cośtam wisiorki" + przebudzenie na komentarz OPa.
Margaretha Ljung: Bogu niech beda dzieki za te czytania o. Adamie. Moze mi sie uda rozpoczac poranek po przebudzeniu w lepszy, Bogu milszy sposob niz zwykle. Blogoslawionej nocy wszystkim.
Zofia Sumara: Dziękuję : )
Magda K: Spokojnej nocy?
Bajka C: Żyjmy tak jak Pan polecił,
żeby Bóg chciał
zamieszkać w naszych sercach.
Błogosławionej nocy i dnia życzę Wam kochani????☀️?‍♀️
Marta Juchimiuk: Szczęść Boże! Skąd Ojciec bierze czas na te wszystkie aktywności? Podziwiam i szanuję! Teraz sporo Ojca słucham i wielu innych głoszących Słowo Boże w sieci. Ale przypominam sobie czas, gdy byłam w La Salette na wolontariacie, podczas wakacji w 2013 czy 14 roku, a wraz z grupą znajomych był tam Ojciec przez chwilę. Wszyscy Polscy wolontariusze emocjonowali się tym, a ja Ojca nie znałam i nie rozumiałam tego poruszenia, wychodząc na totalną ignorantkę? nawet chyba moja wspołlokatorka Monika oprowadzała Was po sanktuarium. Generalnie nie mam puenty do tej historii? tak się chciałam podzielić. Może tylko tyle, że czasem mamy blisko coś lub kogoś wartościowego, a nie mamy o tym pojęcia jaki to skarb??
Tekla Miss Coffe: Spraw Panie aby świątynie naszych serc były miłe Tobie ??⚘❤
Niech każdy nasz dzień będzie przepełniony pięknem Bożej miłości ❤
Ula Zula: ?
Lucyna Blacha: Dziekuje z Panem Bogiem Pozdrawiam serdecznie
Terra Vitts: ❤️????️???❤️ BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI. BŁOGOSŁAWIONEGO DNIA WSZYSTKIM ŻYCZĘ .
Krysia Straczynska: Jestem raniutko gotowa do słuchania?❤️?‍♀️???
Magdalena Krzeminska: Duchu Sw.oswiec moj rozum, abym slowa Twoje rozpoznawala i byly one dla mnie pomoca w drodze do Twojego krolestwa.??1 Tak powiedział Pan do Mojżesza: 2 W pierwszym dniu miesiąca pierwszego postawisz przybytek wraz z Namiotem Spotkania. 3 I umieścisz w nim Arkę Świadectwa, i nakryjesz ją zasłoną. 4 Wniesiesz także stół i położysz na nim to, co ma być położone, oraz wniesiesz świecznik i postawisz na nim lampy. 5 Ustawisz również złoty ołtarz do spalania kadzidła przed Arką Świadectwa i zawiesisz zasłonę przy wejściu do przybytku. 6 Ołtarz zaś całopalenia postawisz przed wejściem do wnętrza Namiotu Spotkania. 7 Kadź zaś umieścisz między Namiotem Spotkania a ołtarzem i napełnisz ją wodą. 8 Urządzisz też dziedziniec dokoła, a przy bramie zawiesisz zasłonę. 9 Wtedy weźmiesz olej namaszczenia i namaścisz przybytek i wszystko, co w nim jest; poświęcisz go i wszystkie jego sprzęty, i będzie święty. 10 I namaścisz ołtarz całopalenia ze wszystkimi jego przyborami, i poświęcisz go, i będzie bardzo święty. 11 Namaścisz również kadź i podstawę jej i poświęcisz ją.
12 Wtedy przyprowadzisz Aarona i jego synów przed wejście do Namiotu Spotkania i obmyjesz ich wodą. 13 Następnie ubierzesz Aarona w święte szaty i namaścisz go, i poświęcisz go, aby Mi służył jako kapłan. 14 Każesz także zbliżyć się jego synom i ubierzesz ich w szaty. 15 Potem namaścisz ich, jak namaściłeś ich ojca, aby Mi służyli jako kapłani. Przez to zaś namaszczenie przetrwa kapłaństwo w ich pokoleniach na wieki.
16 Mojżesz wykonał wszystko tak, jak mu to Pan nakazał uczynić. Tak wykonał.
17 Wzniesiono przybytek dnia pierwszego miesiąca pierwszego roku drugiego. 18 Postawił Mojżesz przybytek, założył podstawy, ustawił dach, umieścił poprzeczki oraz ustawił słupy. 19 I rozciągnął namiot nad przybytkiem i nakrył go przykryciem namiotu z góry, jak to Pan nakazał Mojżeszowi. 20 Następnie wziął Świadectwo i położył je w arce, włożył też drążki do pierścieni arki i przykrył ją z wierzchu przebłagalnią. 21 Wniósł następnie arkę do przybytku i zawiesił zasłonę zakrywającą i okrył nią Arkę Świadectwa, jak Pan nakazał Mojżeszowi. 22 Postawił również stół w Namiocie Spotkania po stronie północnej przybytku przed zasłoną, 23 a na nim rozłożył przed obliczem Pana rząd chlebów, jak Pan nakazał Mojżeszowi. 24 Postawił też świecznik w Namiocie Spotkania naprzeciw stołu po stronie południowej przybytku 25 i [na nim] umieścił lampy przed Panem, jak Pan nakazał Mojżeszowi. 26 Postawił również ołtarz złoty w Namiocie Spotkania naprzeciw zasłony 27 i kazał palić na nim wonne kadzidło, jak Pan nakazał Mojżeszowi. 28 Zawiesił zasłonę przy wejściu do przybytku. 29 Ołtarz zaś całopalenia postawił przed wejściem do wnętrza Namiotu Spotkania i ofiarował na nim całopalenie i ofiarę pokarmową, jak Pan nakazał Mojżeszowi. 30 Ustawił także kadź między Namiotem Spotkania a ołtarzem i nalał w nią wody do mycia. 31 I myli w niej ręce i nogi Mojżesz i Aaron oraz jego synowie, 32 przed wchodzeniem do Namiotu Spotkania i przystąpieniem do ołtarza, jak to nakazał Pan Mojżeszowi. 33 Wreszcie urządził dziedziniec dokoła przybytku i ołtarz, a przy wejściu zawiesił zasłonę. W ten sposób Mojżesz dokonał dzieła.
34 Wtedy to obłok okrył Namiot Spotkania, a chwała Pana napełniła przybytek. 35 I nie mógł Mojżesz wejść do Namiotu Spotkania, bo spoczywał na nim obłok i chwała Pana wypełniała przybytek. 36 Ile razy obłok wznosił się nad przybytkiem, Izraelici wyruszali w drogę, 37 a jeśli obłok nie wznosił się, nie ruszali w drogę aż do dnia uniesienia się obłoku. 38 Obłok bowiem Pana za dnia zakrywał przybytek, a w nocy błyszczał jak ogień na oczach całego domu izraelskiego w czasie całej ich wędrówki.
Elvira Weiss: Bogu niech będą dzięki ????????????.
Bóg zapłać O.Adamie ?????????????.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=90kouhn8iLY