„My jesteśmy z Polski heroicznej, a nie skundlonej, która zgina kark” - TVP Info


#wieszwięcej #PowstanieWarszawskie SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ NA YOUTUBE: SPRAWDŹ AKTUALNE WIADOMOŚCI Z KRAJU I ZE ŚWIATA: ODWIEDŹ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU: ŚLEDŹ TVP INFO NA TWITTERZE:
Najlepsze komentarze do filmu "„My jesteśmy z Polski heroicznej, a nie skundlonej, która zgina kark”":

Jacek Bolec: Z tamtego pokolenia można być dumnym, obecnie mamy dużo obywateli skundlonych, łapki do góry, pucować cholewki najeźdźcy, albo szybko biegać i gdzieś uciec. Mamy szczęście, że Nas nikt nie napada, bo zabrakłoby amunicji, aby wystrzelać wszystkich kolaborantów :) CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM.
Alicja Klosowski: My jesteśmy z Tymi co mądrze rządzą i zwyciężają, a nie z tymi co z Polaków mięso armatnie robią, bo wykorzystują ich bohaterstwo .CHWAŁA BOHATEROM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO !!!!
Piotr Hañderek: Malo jest w Polsce przed tem jak i teraz Kundli Smietnikowych Czyscibutow Merkel i Putina takich jak Standartenfurer Lobuz Rudy Judasz Tusk i Jego Lochy i Gefraiterzy z PO KO KC PZPR i reszta calej tej tzw. Lewicy upodlonej podleglej Moskwie i Berlinowi !?
To Bydlo PO - lityczne nie ma nawet prawa chdzic po ulicach po ktorych chodzili Powstancy Warszawscy i Ci wszyscy ktorzy zginelli w Powstaniu Warszawskim !!!!
Micha? N: Ciekawe czy jeżeli generał Władysław Sikorski nie zostałby zamordowany to Tadeusz Komorowski zostałby powieszony czy rozszczekany.
Micha? N: Bohaterowie Powstania Warszawskiego nie walczyli żeby takie kundle jak Tusk, Morawiecki PAd czy Kaczyński teraz ich odwaga i poświęceniem wycierali sobie mordy.
Tomasz Gremba: Czy ten dziad co przemawia jest z Warszawy? Apologetyka tych którzy podjęli decyzję o powstaniu w kontekście wiedzy jaką mamy obecnie jest cokolwiek nie na miejscu panie przestań pan dać w ten złoty róg bo jeszcze pomyślę że w 45 roku Polska wygrała wojnę
KIBIC UT: Bohaterowie naszej wolności teraz wolność pisowskie szuje zabieracie i robicie eksperymenty na obywatelach którzy się szczepią.
KIBIC UT: Powstanie warszawskie największa głupota z kijami na uzbrojona armię ale tak nisko być wszystko zostało zaplanowane przez pewnych ludzi.
Mazurian Warmi?ski: Piękne przemówienie... Chwała bohaterom...
M jak M: Duchu Święty , Boże obudź walecznego ducha polskiego narodu !
Jan Kowalski: Żydzi pracują nad tym, żeby świat myślał, że Powstanie Warszawskie to było to samo, co powstanie w gettcie żydowskim.
WITCHER GERALT OF RIVIA: Oooo, jeb tuba właśnie znikła mój komentarz. Czyżby był niebezpieczny dla gloryfikacji kultu śmierci powstania ?

Oczywiście nie ujmuję chwały i bohaterstwa powstańcom. Natomiast jeżeli chodzi o dowództwo, to już rzecz dyskusyjna.

"Od stanów liczbowych oddziałów AK znacznie odbiegał stan uzbrojenia. W godzinie „W” mogli powstańcy użyć jedynie tysiąca karabinów, 300 pistoletów maszynowych, 60 ręcznych karabinów maszynowych, 7 ciężkich karabinów maszynowych, 35 karabinów przeciwpancernych i PIAT-ów (granatników ppanc), 1700 pistoletów i 25 tys. granatów.
Tylko co dziesiąty powstaniec dysponował 1 sierpnia bronią palną"

Czyżby chodziło o walkę samobójczą na wyniszczenie przyszłej elity polskiej ?
Theodore the cat: Polacy to masochiści? I idioci?

"Czczenie Powstania warszawskiego, jako zwycięstwa, słusznej inicjatywy, jest dewiacją umysłową.1 sierpnia to nie dzień zwycięstwa, ale dzień żałoby. Tymczasem ograniczeni politycy bawią się w mesjanizm.

Czy Polacy to idioci z instynktem samobójczym? Z czego są dumni?! Z wysyłania dzieci bez broni na pewną śmierć? Chcecie to powtórzyć, i znowu wierzyć w masochistyczne brednie, że jesteśmy „Chrystusem świata”? Tłumaczycie to tak sobie – to, że na przestrzenni lat Polacy dawali się podpuszczać swoimi powstaniami w imię cudzych interesów.

Dobrze, że Polacy wywołali Powstanie Wrszawskie, bo dzięki temu ochronili Francję 

I piszą to ludzie, których skądinąd szanuję, a których nazwisk z litości nie wymienię. Ale każdy ma prawo do bycia idiotą. W jakiejś sprawie, nie chodzi o całokształt.

Te i inne kretynizmy można wyciągnąć z bzdur pisanych m.in. przez zwolenników wybuchu tragedii Powstania Warszawskiego"

Jak PiS owska propaganda kłamie nt. Powstania Warszawskiego:

"Kiedyś zabrano nas na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zabraliśmy ze sobą trzech weteranów II wojny światowej, z których jeden jest etnicznym Polakiem, to Konstantin Wikientewicz Izdewski. Po wojnie ożenił się z Rosjanką, do 1956 roku służył w Wojsku Polskim, uczył w szkole łączności, a po zwolnieniu z sił zbrojnych PRL przeniósł się do Kaliningradu (zaproponowała to jego żona), a już tutaj, w Rosji, awansował na szefa łączności w Dywizji Moskiewsko-Mińskiej. Izdewski skrytykował to muzeum, którego cała treść jest skierowana przeciwko Związkowi Radzieckiemu.

Polski weteran przyparł młodego przewodnika do muru, pytając, dlaczego nie powiedział, ile broni i zapasów zrzuciło lotnictwo radzieckie wraz z pilotami Wojska Polskiego? Konstantin Izdewski mówił jako bezpośredni świadek tego, co się działo: „Przecież na jeden samolot brytyjski przypadały 4 nasze samoloty! Byłem w tych dniach na łączności, prawie nie śpiąc, słuchałem tego wszystkiego”. (Według oficjalnych danych podczas Powstania Warszawskiego lotnictwo radzieckie wykonało ponad 5 tysięcy lotów, zrzucając broń, amunicję, środki łączności, żywność i lekarstwa do stolicy Polski, w tym 700 lotów z 1. Dywizji Powietrznej Wojska Polskiego. Brytyjskie siły powietrzne dokonały w sumie tylko 305 lotów ze zrzutami – red.)."

Ogromne straty.

"40 000 żołnierzy, 200 000 ofiar wśród ludności cywilnej i całkowicie zrujnowane miasto przestało przeszkadzać w ocenie Powstania. Znów tragedia stolicy stała się elementem politycznych gier. Zaczęto budować nowy mur kłamstwa o przyczynach i skutkach Powstania, a samych Powstańców stawiać na piedestale jako wzór do naśladowania dla młodych pokoleń na nowo bezkrytycznie gloryfikując szaleńcze i tragiczne dla kraju przegrane powstania narodowe.

Powstanie miało sens, decyzja była słuszna, a nie udało się przez Stalina, który Powstaniu nie pomógł? To dziś obowiązująca kłamliwa narracja. Skutki tego mogą być opłakane, bo rośnie nam już może nowe pokolenie, które w razie potrzeby, gdy padnie taki rozkaz od szalonych polityków, gotowe będzie zniszczyć to miasto ponownie".

"
Wszyscy odpowiedzialni za wybuch Powstania Warszawskiego dowódcy, mają w Warszawie swoje ulice. To tak jakby na warszawskiej Pradze jedną z ulic nazwać imieniem Suworowa, który w 1793 roku dokonał rzezi Pragi. Albo na prawym brzegu Wisły nadać jakiejś ulicy imię Kutschery?

W normalnym kraju nie byłoby żadnych uroczystości upamiętniających Powstanie Warszawskie. Jedyne uroczystości jakie powinny się odbywać to te upamiętniające jego Ofiary. I to bez żadnych powstańczych wesołych piosenek, że mamy na tygrysy visy?... bo ich nie mieliśmy. To powinny być pełne zadumy uroczystości przy dźwiękach marszu Chopina."


"Powstanie nie miało sensu również w świetle wcześniej podjętych działań KG AK! Przecież od 43 roku z Warszawy wywożono broń na wschód dla planowanej z propagandowo wielkim ,,rozmachem'' akcji ,,Burza''. Co z tego wyszło? Ano psinco! AC ruszyła z takim impetem, że poszczególne oddziały które miały w świetle rozkazów KG AK przejmować władzę na wyzwalanych terenach - nie zdążyły wyleźć z chałup i się ustawić w dwuszeregu! Była to akcja typowo propagandowa, dla wojskowych z góry było wiadome, że wszyscy zostaną zaaresztowani co do sztuki. Zasadą jest nie pozostawianie za sobą w trakcie działań uzbrojonych grup nie będących pod własnym dowództwem. To samo mona bzo obserwowac na froncie zachodnim w trakcie wyzwalania Francji kiedy to dowodzący resistance i wolnymi Francuzami De Gaulle ciągle wchodził w konflikty z mianowanymi przez amerykańskich dowódców armii komendantami wojskowymi wyzwalanych miast. Krótko mówiąc cała akcja spaliła na panewce. Równiez w 43 miała miejsce największa wpadka partyzanckiego ,,centrum'' wytwarzania broni, amunicji i środków wybuchowych w Warszawie. Już sama znajomość tych dwóch faktów powinna spowodować refleksję naszych przywódców cywilnych i wojskowych. Nie spowodowała! I w wyniku nieprzemyślanych działań miasto obrócone zostało w perzynę."
jaros?aw bielski: Głębokimi wodami są słowa z ust męża,
pienistym potokiem jest żródło mądrości.
George Bazyliszek: Ale wy jesteście głupi...
Marek siek: Powstanie Warszawskie to świetna chociaż mało ambitna sprawa. Gdyby powstania wybuchły w innych częściach kraju, jeszcze przed koncentracją sił niemieckich przed Warszawą, była szansa na opóźnienie marszu wojsk radzieckich, opanowanie części kraju przez siły podziemia niepodległościowego i wcześniejsze skończenie wojny
Marek siek: Oczywiście inna byłaby historia Polski ??
C C: Powinni zapamiętać Niemcy na pokolenia co zrobili. Dlatego tak jak szybko zniszczyli Polskę, w takim samym tempie powinni odbudować bez względu jak to odczują i pogrążą się majętnie i gospodarczo. To są winni Polakom, powstańcom których zamordowali bestialski sposób.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=O3IeRADXm1I