Wzmacniacz z "Głośnicą głośnomórczną" Reduktor Szumu 256 - ReduktorSzumu


W tym odcinku kolejny sprzęt ze sklepowej półki, czyli chińsko holenderski wzmacniacz \"lampowy\", Fenton TA60. Recenzja, ocena, pomiary oraz oczywiście odsłuch i podsumowanie, czyli zastanowimy się, czy takie coś warto kupić. Jeśli spodobał Wam się od
Najlepsze komentarze do filmu "Wzmacniacz z "Głośnicą głośnomórczną" Reduktor Szumu 256":

Robertrrteam: Miałem przez jakiś czas wzmacniacz firmowany jako Taga.Taga HTA-25b jest wykonana lepiej, posiada przede wszystkim na pokładzie transformator toroidalny, ma też nieco bogatszy zestaw wyjść z tylnego panelu. Generalnie, sądzę, że prawdopodobnie gra jeszcze lepiej niż ten Fenton. Niewykluczone, że różni się jeszcze innymi detalami konstrukcyjnymi. W każdym razie Taga zaskoczyła mnie pozytywnie brzmieniem. Słychać było, że jest trochę "podkręcone", ale momentami potrafiło być zaskakująco dynamiczne i angażujące. Z czasem dało się wyłapać pewne osuszenie barwy i pewną krzykliwość, jednak w tej cenie jest to do zaakceptowania. Biorąc pod uwagę, że Taga jest znacznie porządniej wykonana. Za te pieniądze można na poważnie rozważyć zakup takiego wzmacniacza, ale już ten Fenton choć tańszy razi trochę tandetą i gorszym wykonaniem. Ja bym raczej nie oszczędzał.
Blazi: Mała uwaga montażowa - dźwięk nie musi być przycinany razem z obrazem. Widać to zwłaszcza w 11:30 - gdyby sama ścieżka audio była poprzycinania aby usunąć (jak się domyślam) pauzy a obraz został bez zmian oglądało by się zdecydowanie przyjemniej. Reszta filmu (merytoryka, format, komentarz, testy) jak zwykle na doskonałym poziomie.
Andrzej Orzel: Powtarzam pytanie .... jak dzieła BMS. dzięki.
Marian Niekonieczny: Okrągły numer odcinka dzisiaj.
jinx55555: Szanowny Panie Reduktorze, ostatnio pojawia się dużo sprzętu firmy Auna. Kilka modeli wzmacniaczy, ciekawe subwoofery, może parę słów o tym producencie?
__
Pozdrawiam
Tolek Banan: Na Allegro ten sprzet,mozna nabyc za 499 zlotych . .
Marcin: Dobra hybryda to Pathos Logos. Cudowna barwa (niestety kosztem szczegolowosci i dynamiki basu). Dla milosnikow oleistego brzmienia Copland 150. No ale to inna polka
K P: Miałem Wzmacniacz lampowy TAGA Harmony HTA-700B v.2. słucham metal rock i piosenki dla dzieci ;) to była tragedia. BT kicha. USB pc dac kicha. Z zewnętrznego b. dobrego daca było już znośnie. Sprzedałem jak najszybciej i wróciłem do tranzystora Rotel.
docent35: Aliexpress zawalony jest taka tandetą ze sterczącymi lampami. Różnią się tylko nazwami.
Pawe? Tkaczuk: Jak zwykle rzeczowa ocena, dodatkowo ?za RNŚ ?
Yoh98: Ten wskaźnik wysterowania zapewne na górze ma skalę dB a na dole procent napięcia maksymalnego (przynajmniej tak wynikałoby z przeliczenia na dB, 50% wypada w okolicach -6dB czyli tak jak przy napięciu), tłumaczyłoby to też słabe działanie tego wskaźnika, zwykle wskaźniki mają zakres do -50dB -60dB a tu tylko -20dB więc, żeby zaczął reagować trzeba wzmacniacz rozkręcić na te 30-40dB więcej. Co do szybkiego opadania to faktycznie słabo wygląda ale można to łatwo poprawić dolutowując równolegle do wskaźnika kondensator o odpowiedniej pojemności, szkoda, że producent wzmacniacza tego nie zrobił.
Tomasz S: A gramofon da się podłączyć?
TheMadmat76: Z daleka wali malizną ....
michals2000: To TA60 wygląda jak TAGO i może ma sugerować właśnie kopię wzmacniacza TAGA;) Pozdrawiam i dzięki za kolejny ciekawy odcinek, zabrakło jedynie kawałka jakiegoś utwory do posłuchania choćby z darmowych baz YT:)
blackwaterpark: Chińczyk płakał, jak sprzedawał... ?
Andrzej Jodziukin: makabryczna tandeta nie warta omawiania
Pawe? Kozinski: Ten odcinek jest dowodem na to że możliwe jest tanio i dobrze ?
Arek: Za 500 zł to jak za darmo. Za 500 zł to ja nie kupię części by zrobić wzmacniacz bez obudowy. Chińczycy się nie szanują. Kondensatory elektrolityczne stają się bardzo drogie.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=zPTGiRDuhFY