Jak Nie Poddać Się Klątwie Wiedzy? - Paweł Rawski


Zapisz się: W nagraniu mówię o pewnej trudności, która wcześniej czy później dotyka każdego z nas, a która zazwyczaj prowadzi do nieporozumień i kłótni. Jak poradzić sobie z tym błędem komunikacyjnym i jak go więcej nie popełniać, tego dowiesz się z mat
Najlepsze komentarze do filmu "Jak Nie Poddać Się Klątwie Wiedzy?":

Dawid Rower Vlog: Mam tak jak opisałeś w filmie. Czuje się fascynatem w mojej grupie zawodowej ale też wiem, że inni wiedzą w tym temacie wiele więcej - autobusy.

Klątwa wiedzy występuje u mnie przy osobach, na których mi zależy np. Brat. Wiem, że on w swojej dziedzinie jest dobry więc próbuje również używać określeń o swoim fachu próbując mu dorównywać.

Przy obcych osobach tak nie mam. Przy osobach z tej samej grupy też nie bo oni znają te pojęcia tak samo dobrze jak ja.
xKaZeTx: Czyli reasumując to w jaki sposób coś tłumaczymy/przekazujemy wiedzę ma duży wpływ na to jak my kogoś możemy odbierać albo ta osoba nas(czy osoba zrozumie czy nie,można zasobnie komuś przekazać wiedzę zarażając te osobę zajawka na to) . Przykładowo miałem tak z dziadkiem że on wie bardzo dużo ale za każdym razem jak coś tłumaczył,próbował nauczyć to strasznie się unosił jak ktoś coś nie rozumiał i później on wyrabiał Sobie przez to zdanie na mój temat krytyczny. Czekam na kolejny materiał. ✌
K Gie: Zawsze zanim zacznę z kimś rozmowę nie o pogodzie to pytam czy np coś się na jakiś temat orientował czy słyszał coś, czy się interesuje. Często też wiem w jaki sposób do kogoś mówić np można łatwiej przedstawić dany temat, albo drugiej osobie powiedzieć coś co może ją zainteresować w danej dziedzinie. Wcześniej pracowałam jako doradca handlowy i np każdemu klientowi trzeba było przekazać ofertę to mimo tego że w kółko mówi się to samo to jednak każdemu inną część trzeba podkreślić bardziej bo jest mniej lub bardziej zrozumiała. A przed każdą rozmową wiadomo badanie potrzeb i chyba to już mi weszło w nawyk bo nawet nie wyobrażam sobie zacząć z kimś rozmawiać np o poezji jeżeli nie będę wiedziała że go to w ogóle może zainteresować. Dlatego chyba warto zapytać: hej lubisz poezję? Niż zrobić wykład o onomatopejach itd?
Jan Nowak: Paweł, super, pozdrawiam Cię serdecznie :)
User: Mój szczery i nie złośliwy feedback do tego że starasz się nie powtarzać jest taki że: od ponad ok roku już nie zagladam na Twoje webinary bo mam wrażenie że "to już było". Z tym że jestem od daty pierwszego wilka. Wiec troche sie tego nazbierało.
(czy to stosuje wiedze nabytą od Ciebie - to inny temat - wiem zwracasz na to uwage przy tego typu uwagach).
Jolanta Ilmak: ??????
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=KfzZzdTBbAE