Jedź bezpiecznie odc. 860 Nowosądecka policja drogowa dyscyplinuje kierowców - Jedź bezpiecznie HD TVP


Najlepsze komentarze do filmu "Jedź bezpiecznie odc. 860 Nowosądecka policja drogowa dyscyplinuje kierowców":

squshiman: Wy debile zkonczcie z tymi pojebanymi prawami dla pieszych bo oni chodza jak swiete krowy to wy france stwazacie dla pieszych a szczegulnie dla kierowcow
Rafa? Antek: Juz tyle oglądam. Najwyższa pora dać suba
squshiman: Jestescie debile ztyminprawami dla kierowcuf
squshiman: Pieszy ma stac az pojazd przejedzie a niebwychodzi na ulice jak swieta krowa
squshiman: Ludzie kto w tej piepszonej polsce ustanawia prawa wracamy do komuny koledzy widze?
Odpowiedzialny Ojciec: Teraz piesi wyskakują na jezdnię nawet poza przejściami dla pieszych. Te przepisy są dobre, ale nie w tak bezmyślnym kraju jak Polska.
Pawel Padewski: Na każdym przejściu dla pieszych powinna być sygnalizacja świetlna a jak nie ma pieniędzy na taki zabieg to połowę przejść polikwidować.
yavaho: I kto jest odpowiedzialny za kalectwa i śmierć pieszych w pierwszej części filmu?

Kierowca wjeżdża na obwodnicę miasta, a tam urzędnik wymyślił sobie że na dwupasmowej obwodnicy będzie przejście dla pieszych. Urzędnik nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności bo inny urzędnik z góry już ustalił winnego.

Jest to bardzo ruchliwe przejście dla pieszych, a "pieszymi" szczególnie są tam rowerzyści, rolkarze, biegacze ludzie z pieskami i rodziny z dziećmi ponieważ jest tam kładka która łączy dwie bardzo popularne ścieżki i miejsca rekreacji.


Na tej obwodnicy kiedyś było 90km/h potem 70 teraz jest 60. Jak urzędnicy rozwiążą ten problem? Ja przypuszczam że wymienią znaki na 40 potem 30.
Dominik Kowalczyk: p. Marek pyta dlaczego nie ogarnął... Nie ogarnął bo gro polskich kierowców zwyczajnie nie ma pojęcia o tym, że taki przepis istnieje. Też wielokrotnie mi się zdarzało, bez mandatu, do momentu, aż zacząłem się interesować samemu przepisami. Nie pamiętałem tego ze szkoły nauki jazdy totalnie. W szkołach skupiamy się na zdaniu egzaminu. Kto na egzaminie wyprzedza samochód na przejściu? Nikt, bo nastawienie jest aby unikać wyprzedzania jak ognia, żeby minimalizować ryzyko niezdania. Potem kierowcy nie potrafią tego robić i mamy to co na filmach.
yavaho: 6:51 o tym wiedzą tylko lokalni kierowcy że jest tam jakaś linia ciągła i są tam dwa pasy. Inni widzą znak ustąp pierwszeństwa. W dodatku pomimo że są tam dwa pasy ruchu oddzielone ciągłą linią to autobus skręcając nie ma szans zmieścić się na swoim pasie i zawsze przekracza linie ciągłą :)
A co w przypadku jak dojdzie tam do kolizji, kto jest winny? No właśnie urzędnik z góry ustalił już winnego stawiając ten znak :)
Kur4n: 9:55 - nie wiem czy właściwe jest umieszczenie na prawym znaku pionowym nakazu skrętu w prawo lub lewo, skoro z pasa prawego można jechać tylko w prawo - oczywiście, są jeszcze znaki poziome, ale co w przypadku kiedy ich nie widać a przyjedzie ktoś "obcy"?
thedzwiedz: znowu ten moralnie wyzszy ton,znowu madrowanie sie,wez sie koles ogarnij
D0 PIECA: Panie władzo, nie czuć pryndkości w tym bolidzie!
Roman Grygorczuk: Ci, którzy jadą lewym pasem, i w większości sytuacji jadą szybciej i do tego ten pas służy, mają zawsze gorzej od tych na prawym. Więc w większości sytuacji jadący prawym pasem z automatu stosują ten przepis nawet nie wiedząc o tym.
Andrzej Rzyczniak: ???
THU31: Dzisiaj ku-ku-kupił auto, ale długo to nim nie po-po-pojeździł. Bardzo dobrze, że prawko zatrzymane, być może to go coś nauczy.
Anton Shchastnyi: Polscy kierowcy najlepsze na świecie. Polska stronk.
MsApacz: To co mnie zawsze dziwi, że nikt nie potrafi się przyznać do swoich błędów i to głupie tłumaczenie...
Warrior: 4:03 nie było czuć prędkości...w Gulfie 4 xD
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=WA1WOxn68z4