Nie interesuj się uchodźcami | KWTW


Obejrzyj do końca zanim skomentujesz. Subskrybuj! Facebook: Instagram: Twitter: Mail do mnie: PCPM zabrał mnie i kilku dziennikarzy do Libanu, na północ, do regionu Akkar, żeby pokazać, jak właściwie wygląda sytuacja w kraju, który przyjął do siebie najwięcej (proporcjonalnie do liczby ludności) uchodźców z Syrii. Spędziliśmy tam kilka dni na rozmowach z ludźmi mieszkającymi w różnych miejscach, mogliśmy słuchać ich historii. To oczywiście sytuacja, której wiele osób nie ma, ale daje background do rozmowy na dwa tematy: uchodźców w Europie, oraz tego jak i czy w ogóle powinniśmy Syryjczykom pomagać. I jak się okazuje jest trzecia opcja pomiędzy przyjmowaniem uchodźców do Polski a zamykaniem granic na amen można dużo taniej budować strefę humanitarną pod polską flagą tam na miejscu. Pomagać syryjczykom bez obaw i w ramach ich sąsiedzkiego kraju.interesuj uchodźcami

Najlepsze komentarze:

Bogdan ...Ten film jest o tym, że na Syrię spadła jakaś plaga, która wyrzuciła Syryjczyków do Libanu. Guzik prawda. Syryjczycy z bronią w ręku przebudowują swój włąsny kraj. Dla niektórych zabrakło broni lub tak bardzo nie obchodzi ich Syria, że nie chce się im po broń sięgnąć. Kiedyś ci, co zostali, zrobią zawieszenie broni a może też przejdą do rywalizacji bez użycia broni. Może sięgną po technologie, które unowocześnią syryjską gospodarkę i los uciekinierów będzie im też obojętny, bo wraz z nowymi technologiami przyjadą fachowcy z Arabii Saudyjskiej, Iranu, Rosji, Chin. Może znajdzie się też miejsce dla Polaków. A uciekinierzy pójdą drogą Arabów z Palestyny z ich narodową tradycją przebywania po 70 lat w obozach dla uchodźców. Smutny jest los Araba i nikt nie może temu zapobiec.
Mohamed...jesteś bezpieczny jeśli oblejesz jego mieszkanie wodą ------ bombardowanie syrii :D
Irena S...Nasza skóra twardnieje kiedy w zamachu straciliśmy kogoś bliskiego albo w szkole tacy mali uchodzcy- migranci bila nasze dziecko, krzywdza nasze córki.Nasza skóra to wtedy taka gruba jak podeszwa.
Wojtek ...Bardzo przykre jest czytanie tych wszystkich komentarzy :'(
Sebasti...dzięki otworzyłeś mi oczy, mam w dupie tych uchodźców
theredn...Telewizor za komuny się wyłączało jak nikt nie oglądał a u nich leci i zżera prąd . Był tylko czarno biały i leciały muminki a tu pełne produkcje Disneya . O czym ty pierdolisz ? bo nie jarze . Stałem w nocy w kolejkach by mieć co jeść będąc dzieckiem ,zimą na mrozie i w lato od wczesnego poranka po kilka godzin ,co oni robią by żyć ? gówno wielkie gówno więc niech spierdalają - wy tego nie znacie a mnie takie ich niby problemy nie zrażają .
Akina M...Ilość łapek w dół i negatywnych komentarzy jest... typowa dla naszego kraju. Najbardziej mnie śmieszy że większość tych negatywnie wypowiadających się osób, w komentarzach nieświadomie pokazuje że nawet nie oglądneły filmu do końca
Akina M...Czytając te wszystkie komentarze dochodzę do jednego wniosku. Na Polske powinno się zrzucić atomówkę, bo jesteśmy rakiem tego świata. Wyprani z uczuć, myślimy tylko o swoich własnych dupach, wydaje nam się że jesteśmy pępkiem świata, nie szanujemy ludzkiego życia, nie wyciągamy wniosków, wolimy nie zagłębiać się w rozważania filozoficzne bo jeszcze się zmęczymy, prosto się nami manipuluje i żadne argumenty do nas nie przemówią. Lubicie myśleć o swojej nadzwyczajności, co? Sarmacka Wielka Polska, przedmurze chrześcijaństwa! Prawda jest taka, że nikt nie zwraca na nas uwagi. Jesteśmy małym, zacofanym krajem Europy wschodniej, gdzie dużo się pije i mało myśli. Niczym więcej. Jeśli kiedyś to do nas przyjdzie wojna, nikt nie będzie się nami przejmować, żaden kraj nie przyjmie waszych rodzin do siebie, a my nie będziemy mieli nawet karty przetargowej, bo przecież nie chcemy integrować się z Europą, konsekwentnie podążać za ustaleniami UE w której jesteśmy. Nie moi drodzy, przecież POLSKA PORADZI SOBIE SAMA!!! Nie potrzebujemy niczyjej pomocy, żadnych sojuszy.
imperia...niemyśl o terrorystach którzy chcą przeniśc wojne do europy, niemyśl o islamistach którzy ukamieniują ci żone i zgwałcą córke dlatego bo były na basenie w "niewłaściwym" stroju a potem poderżną ci gardło, niemyśl o jebanych pasożytach którzy idą do europy po pieniądze i będą nas traktowali jak nic nie warte świnie do wymordowania, najlepiej niemyśl w ogóle o niczym
Jacek K...jo tyż mniemam takich pieniędzy
Panzer ...Ten "pożar" jest w Niemczech, Francji, UK i Szwecji, dlatego że przyjęli uchodźców. Jeżeli problemem jest ogień, należy zwalczać go wodą, jeżeli problemem są ludzie, należy ich odsyłać albo do nich strzelać.
Maciek1...do wszystkich osob w komentarzach co tak branią się przed uchodźcami.
1. Film ogląda się do końca jak się chce to skomentować.
2. Postawcie się na ich miejscu i nie piszcie jak to byście dzielnie walczyli za ojczyznę (w 99% gówno prawna).
alikate...Materiał propagandowy. SYF kolego SYF.
wypunktowałem ci dlaczego pod żadnym pozorem nie powinno być uchodźców w polsce pod innym materiałem, nie chce mi się powtarzać. po prostu znajdź mój komentarz i przeczytaj o ile w ogóle cie interesuje co my widzowie piszemy.
Miałem cię kiedyś za wartościowego człowieka, jak widać pomyliłem się. to ostatnia wizyta na tym kanale.
Maciej ...Chcesz uchodźców?
To zaproś ich do Swojego domu!!!
Maciej ...Jebani Włosi zamiast zapraszać ciapatych do Europy powinni ich odsyłać i niszczyć łodzie.
TEN CO ...PROPAGANDA
Obalmy ...To jest sprawa usraela i rosji oni tam rozwalaja wszystko nie inne kraje
Alakaza...To będzie długi komentarz, więc jak ktoś ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem*, to niech sobie odpuści. Nie jestem profesorem czy nawet licencjatem z socjologii, nie mam dostępu do wszystkich informacji o Bliskim Wschodzie, zwłaszcza takich w 99% pewnych (a kto ma, tak w ogóle?), więc wypowiem się jako zwykły szary człowiek, który nie tylko dba o swoje, ale stara się też zdobyć na współczucie i pomagać (a pamiętajmy, że pomagać trzeba z głową). Parafrazując procesora Barszewskiego, uchodźcom pomagać się nie opłaca, ale warto im pomagać. Tak jak Karol pokazuje, pomaganie im w Libanie czy Turcji jest lepsze (są bliżej swoich krewnych, jest większa szansa, że odnajdą tych zagubionych krewnych, nie są otoczeni wrogimi ludźmi ale takimi, z którymi mają blizej kulturowo i religijnie, ponadto za tą samą sumę co w Polsce można tam pomóc większej liczbie osób). Oczywiście, nie ma mowy o pomaganiu na miejscu w Syrii, gdzie cały czas jest jak na poligonie. Pomaganie na miejscu nie oznacza, że jeśli jacyś UCHODŹCY trafiają do Europy to pomoc nie powinna być im udzielona ( może w Libanie czy Turcji również grozi im niebezpieczeństwo? Lub zwyczajnie szukają funduszy dla rodziny, bo w Libanie już nie ma na to perspektyw?). UCHODŹCY, bo nade wszystko w dyskusji o uchodźcach nie powinniśmy o imigrantach ekonomicznych mówić "uchodźcy", bo to zwyczajnie robi zamieszanie i zostawia przestrzeń na manipulację. Każdy boi się terroryzmu czy zwykłego bandytyzmu, ale w tym strachu nie można samemu się upadlać (pamiętacie komentarze z FB o rozpalaniu piecy w Oświęcimiu i radości z topiących się ludzi?).
* W komentarzach pełno wypowiedzi wygłaszanych z arogancją jakby pochodziły od samych ekspertów od Bliskiego Wschodu, socjologii i religioznawstwa. Szkoda tylko, że większość z komentujących pomimo swojego znawstwa nie potrafi oglądać że zrozumieniem. No, bo po co odnosić się do tego co jest przedstawione w filmie?
Agniesz...Bardzo dobry material! W Niemczech obecnie w obiegu sa portrety osob z tv wspierajace pomysl bezwzglednego ratowania ludzi przyplywajacych do Europy. Troche to jednostronne podejscie bo przeciez tj. mowi Karol celem powinna byc pomoc tym ludziom na miejscu. Bo w Niemczech i tak zostana zamknieci w kontenerach na obrzezach miasta a wiekszosc z nich nie dostanie pracy i skonczy na ulicy. A potem wszyscy beda plakac, ze wzrosla przestepczosc
Mateusz...Moim zdaniem należy odróżnić suchą politykę od poglądów i sumienia ludzi.

Państwo powinno dążyć do poprawy warunków SWOICH obywateli np. poprzez obniżenie podatków. Problemy jednego kraju nie są problemami drugiego kraju i politycznie państwo nie powinno się w to angażować i najlepiej wycofać się z konwencji genewskich, które są sprzeczne z interesem państwa.

Zupełnie inna sprawa to światopogląd ludzi. Ci którzy dostrzegają problemy tych osób, mają serce i chcą pomóc tworzą organizacje i powinni zachęcać do pomocy innych ludzi. Jednak nie powinna to być rola państwa.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCQgYqYoglHez8mkwZtwFYrQ


maxineczka ciekawostki

maxineczka ciekawostki

Historia kanału maxineczka zaczyna się w dniu 2006-12-25 22:49:38.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 716 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 122973699 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 485394 użytkowników.