Polski Kapitan Nemo - Ajgor Ignacy


Fizyka łodzi podwodnych i rzut oka na polskich i nie tylko, pionierów podwodniactwa. Errata: Fulton nie inspirował się nazwą Nautilusa Verne\'a, bo powieść jeszcze nie istniała :) Było na odwrót Verne nadał nazwę po Fultonie. Przykładowe źródła: Pols
Najlepsze komentarze do filmu "Polski Kapitan Nemo":

Franciszek Piwowarski: scifun, czy Hoffman to twój przodek
Piotr Lenarczyk: Wtedy robili dość szczelne tłoki drewniane uszczelniane rzemienieniami - pompa to dość dawny wynalazek.
Mlixer: Jakby co to wtedy 10000zl to dzisiejsze no nwm 500000zl?
RIGUX: 2:35 kolega sie tak nazywa, nie wiedzialem ze jest tak stary
Mam nowy kana? !!!! -PolsihBuster: Oglądałem to kiedy mieliśmy na historii o rozbiorach Polski I Pani ma na nazwisko Hofman xD
Matixon: a dzwony nurkowe?
karol ko?odziej: Zaraz... Pierwszy monarcha...? Podobno Aleksander Wielki, opuścił sie na dno morza, w kryształowej beczce. :-)
Duch_Swiety: Powinieneś być dumny ze swojego pra pra pra pra ... dziadka
cryptaulax: Urządzenie do chodzenia pod wodą prawdopodobnie podobne do tego, którego użył Arciszewski, zostało przedstawione w "Bellifortis" Konrada Kyesera z pocz. XV w., więc sporo wcześniej niż relacja Arciszewskiego.
Marcin Kiras: Nie ma łodzi podwodnych!!!:-#??
Life Users: Bardzo fajny odcinek!
22 22: Jak taka ma być myśl technologiczna ludzi to nigdy nie będą na równi z bogiem. Ludzie są jednak ograniczeni skoro tworzą tak prymitywną technologie. Pisać piszą o przyszłości ale tej przyszłości nie potrafią zrealizować dziś.
zigiel 01: ten hofman to chyba tw krewniak xddd
Czaro_1990: nawet podobny do Ciebie ten Hofman
bilbovader: Ja kiedyś też zbudowałem łódź podwodną. Szkoda że nie wynużała się.
Andrzej Tom: Stefannnn!
NoJo: Francuz Pier Remi Debil ?
Tds Sbl: Ależ kapitan Nemo był właśnie Polakiem, powstańcem styczniowym, uciekającym przed zesłaniem przez służby cara z donosu zydowskiego, są na ten temat nawet reminiscencje w powieści.
REBMIL: Czemu dałeś taką przerażającą muzyke? : /
Christopher Maczynski: Ciekawy filmik. Kilka uwag:
1. Scheveningen wwymawia się [sCHeweninHen], z akcentem na pierwszą sylabę
2. James Cameron dzieciństwo spędził w Chippawa (część kanadyjskiego Niagara Falls). Przy placu Cummington znajduje się kamień z plakietką z brązu informującą o tym.
3. Niejednemu wynalazcy Hoffmann. Oprócz wymienionego tutaj Jakuba (Fryderyka) Hoffmanna inny jego imiennik - Józef, pianista i kompozytor, Polak i Amerykanin dokonał kilkudziesięciu wynalazków, z których najbardziej powszechne w użyciu są wycieraczki szyb i amortyzatory samochodowe oraz zegar elektryczny i spinacz biurowy.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=4FgHddk9h4c