Zero Escape: 999 PL 20 | Ona MUSI być istotna! :o - Staszek iGRAszkowski


Zero Escape: 999 (Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors), The Nonary Games gamay Czołem ludziska! Zapraszam na serię z pierwszej odsłony cyklu Zero Escape o tytule 999 (Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors), która jest częścią pakietu The Nonary Games r
Komentarze:

stary pijany: Staszku, 16:00, Santa podawał 3 konfiguracje w jakich moglibyście pójść. Jedna z nich była ta o której mówiłeś, ale finalnie wybrali inną. c:
Bart?omiej: 31:04 Organ key czy organ-ki?
39:51 H₂O "H to prawdopodobnie Hot a O znaczy Orphans, czyli znaczy to 2 Gorące Sierotki"
Lazar: Fajnie byłoby iść z Sevenem do pokoju z Alice. Also podziwiam jak ze zwykłej historii o porwaniu grupki osób można zrobić historię o różnych szalonych teoriach i faktach historycznych i to jeszcze wszystko ze sobą połączyć by miało sens
Beti 4K: Biorę Organ-key, gram jakąś ładną melodyjkę na wstęp i jedziemy!

W sumie taki wybór ścieżek a nie inny był moim zdaniem bardzo na plus. Teraz przeszliśmy pod rząd przez dwie lokacje, w których dostaliśmy podobne historie i teorie od postaci. Gdyby to była pierwsza droga, to by nam uciekło tyyyle teoretyzowania, że ło ;P

Seven, Seven, Seven. Czemu oni wszyscy tacy konfliktowi? Ostatnio mówiłam, że Lotus się gryzie z kim może. Nasz drogi pan policjant wcale nie lepszy! Jak nie Lotus, to Clover, no ja nie mogę... Ale przynajmniej jest zabawnie xD

Wszystko zaczyna się ze sobą kleić i chociaż uwielbiam snuć teorie, to to również mi się podoba~ Najlepsze historie to te, w których wszystkie elementy łączą się w jedno jak puzzle, aż w końcu powstaje klarowny obraz (chociaż czasem to puzzle 3D, a my jak na złość nie możemy nimi kręcić... zobaczymy, jakie to będą w tym przypadku)

Na koniec jeszcze dorzucę, że cudownie było zobaczyć i usłyszeć Snake'a. Jak zwykle wybrałam sobie najgorszą możliwą postać na ulubieńca, z(a)ginął zdecydowanie za szybko :(((

Jeszcze raz zdrówka, oby chrypka i inne takie minęły jak najszybciej! Pozdrawiam!
Kamlila: Do pokoju 6 (czyli tam gdzie leży najprawdopodobniej Alice) mogą byc kombinacje
7 i 3 lub 4 i 6 lub 8, 7 i 4 lub 8, 7, 3 i 1 lub 8, 6, 4 i 1 (niezależnie od opcji reszta osób szłaby do pokoju 1). Dodatkowo jak wypisują na kartkach kto gdzie chce iść to do:
Pokoju 6 chce 3 i 6
Pokoju 1 chce 1 i 4
Pokoju 2 chce 8 i 7
A że nie ma możliwości żeby 3 i 6 poszli do pokoju 6, więc albo Santa albo June będzie musiał/a zrezygnować. June i Seven wypowiadali się o mumii, jeśli poszlibyśmy z June to z nią szłaby Clover (i może Lotus i Ace), jeśli z Stevenem to z Santą (i może Lotus i Ace)

Ciekawi mnie jakie przetasowanie zaszło by gdybyśmy wybrali pokój 2 podczas wyboru na kartkach, bo jedynie przy tyn pokoju nie ma możliwości by cała druga grupa gdzieś poszła (1+3+4+5+6+7+8=34=7 7-2=5, nie ma tutaj pokoju 5)
Lisz Arezo: Moja teoria do zagadki z tego pomieszczenia.
Trzeba poskładać manekina, ale na tym nie koniec.
To co jest w tych buteleczkach to pewne imitacje płynów ustrojowych (jeden to krew, drugi nie wiem), będzie trzeba zrobić prawidłowo transfuzję aby zgadzała się waga obu manekinów.
Co o tym myślicie?
Tak mi przyszło do głowy - co jeśli oni próbowali ożywić kapłankę? Testy z transferem świadomości do manekinów...w razie sukcesu do niegnijącego ciała kapłanki...brzmi jak przepis na nieśmiertelność.
Mi?osz O.: 52:50
Seven powiedział, że Lord Gorfain kupił Alice. Miała wyglądać jakby spała. A co jeśli Alice była w stanie hibernacji i mordercą z zakończenia z łodzią była właśnie Alice.
6:45
Seven mówi, że powiedział o swojej amnezji grupie kiedy jeszcze nie bylp Junpei. Akane jest zdiwiona niwwiedzą Junpeia, czyli wiedziała o amnezji, co jest dziwne, bo jako ostatnia doszła do grupy. Czyżby wuedziała o amnezji, ponieważ ją spowodoqala albo umie czytac w myślach.
clakierjow1: a gdzie co jeśli? Staszku czytaj kocher jak jest napisane pochodzi od nazwiska twórcy Emil Theodor Kocher
Knick: Ice-9 zamieniać miał całą wodę w ice-9 tak jak pisałem pod ostatnim odcinkiem bo wierzę że jest to nawiązanie do tej powieści
A mumia miała być zamrożona pomimo że było na pustyni zapewne temperatura 48°C czyli temperatura w której ice-9 jest ciałem stałym czyli nie rozmroziłaby się więc może tak powstała klątwa? Mumia miała ice-9 który po kontakcie z wodą zamroził ją i spowodował że statek zatonął a góra lodowa którą uważano za wypadek po prostu "wyrosła" przez kontakt z ice-9 ale jakimś cudem nie doszło do tragedii zamarznięcia całej wody na ziemi
Taka mała teoria
21:30 dlaczego myślę że tam leży Snake?!!
Na szczęście nie ufff
23:37 hmmm Seven raczej sobie nie radzi z dziećmi w sensie strasznie się kłóci z Clover więc dlaczego jako detektyw szukał dzieci? Może było to bardziej tak że stracił dziecko jak był detektywem nie lubi dzieci ale żeby żaden z rodziców nie przeżył tego samego co on to pomaga odnaleźć zaginione dzieci(?)
35:00 dlaczego WSZYSCY oprócz głównego bohatera znają się na chemii, medycynie, paranormalnych zjawiskach itp a główny bohater no cóż nie grzeszy inteligencją? Czy to ma być zagrywka pod to żeby to gracz miał łatwiej i wyjaśniają wszystko jak dla osoby która nigdy nie wiedziała o tym?
37:00 ooooo Seven miał problem z alkoholem? Znaczy tak to wygląda i wszystko się zgadza. Policjant albo detektyw, hazardzista, mógł stracić rodzinę dlatego był bardzo zaangażowany w znalezienie dzieci, teraz widzimy że bardzo go ciągnęło do butelki alkoholu więc może miał też problem z alkoholem? Bardzo stereotypowe myślenie nad "dobrymi glinami" czysto amerykańskie którzy się staczają
43:33 znowu pole morficzne hmmm
47:21 oooooooooooooo teoria z początku komentarza jest prawdą
Ja naprawde nie znam tej gry tylko łącze fakty i jestem zaskoczony że faktycznie ten ice-9 może mieć sens był w mumi i zmienił całą wodę w lód, w ice-9

Allice została sprzedana tak samo jak Gigantic tej samej osobie...
Po co? Jaki jest sens kupowania statku i rzeczy paranormalnych lub uważanych za takie? Coś tu niby się łączy i wgl ale po co?
Chcieli odzyskać wspomnienia Allice po przez połączenie z inną żywą osobą? Po przez pole morficzne?
hanako: 26:00 manekiny medyczne do symulacji mają swoje nazwy zależnie od tego do czego były przystosowane
hanako: 37:10 kto nie ryzykuje ten nie pije szampana
Chochlik: 47:54 - boat w tym kontekście nie będzie to łódź, ale statek. O dziwo tłumacze później dobrze przetłumaczyli. ?
Black170pl: Jak pokazali tą ilustrację Alice w trumnie, to tak jakby przypominała mi ona Lotus. Lotus ma ogólnie nietypowy strój, najbardziej wyróżniający się spośród nich wszystkich, nawet jak na kobietę pracującą za biurkiem i z dziećmi, to trochę dziwne żeby się tak sama ubrała i potem została tak porwana przez Zero. A może została przebrana w ten strój i na przykład jej początkowym pokojem był ten z trumną?
A jak ją nazwał w myślach Junpei kiedy ją zobaczył? Tancerką. Hmm..? Tancerka- kapłanka.
Mimo, że nie ma zbytnio "egipskiego" wyglądu to sądzę, że to jednak nie przypadek, iż prawie półnaga kobieta trafiła na statek do morderczej gry o przetrwanie. Gdyby faktycznie wyglądała egipsko to mogłaby wzbudzać podejrzenia.
Czy w takim razie Lotus jest zwykłą pracującą kobietą, porwaną z tajemniczego powodu, czy może skrywa jakiś większy sekret, jak na przykład bycie dokładnie tą samą Alice, która nie starzała się bo była jeszcze do niedawna zamrożona?
YoruRaven: Teorie + Spoilery


Dziwne, w tej ścieżce Clover jest bardziej... żywa. Poprzednio była straszną dętką, więc dlaczego teraz nie jest? Czy coś się zmieniło poza dwukrotnym wyborem innych drzwi? Wcześniej Junpei poszedł z Akane, Santą i Lotus, teraz idzie z Seven i samą Clover.

Seven ma naprawdę tajemniczą przeszłość.
1. Sprawa porwań, z którą związana jest Lotus oraz być może Santa (trzy rzeczy, których nienawidzi), June (odpowiedni wiek), Snake i Clover (Clover wydaje się być w odpowiednim wieku, tak na oko, chyba jest rówieśnicą Junpei'a i Akane, może 1-3 lata w górę albo w dół, natomiast Snake wydaje się być trochę za stary, żeby być ofiarą porwania, ale Clover pasuje, szczególnie że Clover oznacza Szczęście).
2. Zna się na chemii - przeciętny uczeń raczej z czasem zapomni większość nazw i wzorów.
3. Dobrze się orientuje w historii (Titanic, Gigantic, Allice, EDT, CS Mackay-Bennet, czarny rynek w NY, Lord Dashiell Gordain), w czym trochę jest podobny do Akane.
4. Czy Seven jest kluczem do odkrycia kto stoi za grą i czemu to robi?

Teoria spiskowa: Porwania dzieci

A). Powiązania (skala 1-9):
- Ace 5 (trochę zastanawia mnie jego wypowiedź o braku podobieństw w rodzinie, mógł być ojcem/wujem/dziadkiem któregoś z porwanych lub brać udział w śledztwie jako policjant/prywatny detektyw/lekarz medycyny sądowej/prokurator/dziennikarz)
- Snake 7 (Clover mogła być porwana)
- Santa 6 (Love, Luck, Hope)
- Clover 8 (wiek, zachowanie Clover, Clover Incident)
- Junpei 0 (o ile nie ma amnezji albo sztucznych wspomnień)
- June 5 (mogła być siostrą porwanej/porwanego, może nie być tą Akane, którą znał Junpei, a jej siostrą bliźniaczką trzymaną z jakiś powodów w ukryciu, a jeśli przyjmiemy wariant paranormalny, to możemy mieć do czynienia z homunkulusem, inny sztucznym bytem, opętaniem, nekromancją lub bilokacją albo wersję s-f to: klonowanie, stworzenie człowieka i wszczepienie mu wspomnień porwanego dziecka, pranie mózgu, eksperymenty na ludziach, wszystko w celu osiągnięcia nieśmiertelności, np. ktoś uznał, że Allice stanowi klucz do odkrycia tajemnic nieśmiertelności i doszedł do wniosku, że ma do czynienia z magią/alchemią/mistyką/szamanizmem/nauką nie z tego świata, którą w dawniej uznano za nadprzyrodzoną, więc starał się eksperymentować na dzieciach, które mogły mieć potencjał do korzystania z tego, June była porwana z powodu predyspozycji, zaczęła się szkolić, stąd ta jej okultystyczno-mistyczno-magiczno-paranaturalna wiedza i wiara w nie, po uwolnieniu wykorzystała swoje umiejętności do zmanipulowania pamięci, by wszyscy zapomnieli o jej porwaniu)
- Seven 9 (policjant badający tę sprawę)
- Lotus 9 (matka dwójki ofiar)
- Nine ? (nic o nim nie wiemy, mógł być ojcem, wujem, może dziadkiem porwanej/porwanego)

B). Jeśli uznamy wątek nadnaturalny za prawdziwy oraz powiążemy ze sobą wszystkie fakty, to wychodzi mi, że lord Dashiell Gordain mógł mieć dar, który pozwalał mu widzieć przyszłość/opętywać ludzi/cofać się w czasie/robić wszystkie te rzeczy, oraz interesować zjawiskami paranormalnymi, prowadzić na ten temat badania i eksperymentować. Allice była dla niego ważna, bo była osobliwością. Może uznał ją za nieudaną próbę stworzenia kamienia filozoficznego? Czy Gordain był zafascynowany egipską magią/mistyką/okultyzmem/religią/wiedzą kapłanów? Po jej zaginięciu zdołał ją odzyskać i przebadać, co pozwoliło mu zdobyć sposób na przedłużenie życia oraz odkrył fenomen (ice-9, EDT). Ale sposób był niewystarczający, więc Gordain zaczął porywać dzieci (może uznał je za bardziej podatne na naukę albo doszedł do wniosku, że są bardziej obdarzone?), które badał i na tej podstawie selekcjonował, a następnie szkolił wybranych albo wykorzystywał do rytuałów. Mógł popełnić jakiś błąd (np. uczeń/uczennica stracił/a kontrolę, w efekcie powodując amnestię Sevena i być może uszkadzając też pamięć Gordaina. Potem dzieci wróciły do domów. Być może Gordain współpracował z rządem, agencjami rządowymi, politykami, naukowcami, znawcami i badaczami zjawisk paranormalnych, bogaczami, którzy wspierali go w jego badaniach, bo chcieli jego wyników i dlatego pomogli zatuszować sprawę. Ta gra może być dziełem Gordaina, jego akolity lub akolitów albo oni razem współpracują i w rzeczywistości jest jakimś testem bądź rytuałem? Teraz tak mnie naszło, że być może wszyscy albo część są czymś nafaszerowani albo poddawani działaniom jakiegoś gazowego narkotyku, a Clover była jedną z nich albo była bardziej wrażliwa i dlatego doszło do przelewu krwi.

C). W sumie Gordain mógł być tym zmarłym kapitanem, opuszczonym przez ucznia/uczniów, który/którzy przejęli po nim jego dziedzictwo i zaczęli bawić się magią.

D). Jest też możliwość, że Gordain badał w sposób naukowy wszystko to, co ludzie postrzegali za magię, paranormalne lub nadprzyrodzone, bo doszedł do wniosku, że to może być zwyczajna nauka, której ludzie nie potrafili zrozumieć. Ewentualnie wiedza przekazana przez kosmitów, którzy ówcześni uznali za byty nadprzyrodzone: bogów, tytanów, gigantów, potwory, magiczne stworzenia, etc. Mógł w ten sposób posiąść niezwykłe umiejętności, które wykorzystywał do zdobycia dalszej wiedzy. I tak wszystko potoczyło się mniej więcej tak jak w B).
Seventeen Eleven: nawet minuta nie minęła a ty coś o lodach mówisz? btw najlepszy moment z poprzedniego odcinka to jak june mówiła "jest twardy"
KroiYuukiHime: Kleszczyki Kochera czyta się z "h", nie ma tam sz ;)
Kenaj: 25:36
tak
dla faceta john doe a dla kobiety jane doe
często się tego używa przy sprawach morderstw gdy nie można zidentyfikować ofiary
często też jest tak że nazywa się taką ofiarę po czymś charakterystycznym
powiedzmy że jest takie właśnie ciało kobiety która jest całkowicie ubrana na fioletowo
wtedy nazywają ją na przykład "violet jane doe"
czy coś w tym stylu
(całkiem interesuję się kryminalistyką)
losowy cz?owiek: Mam nadzieję, że gdy dotrzemy do kaplicy, to okaże się, że to nie żadna Alice tylko świątynia MEGAWENSZA9
Jacek Huta: I znów brakło czasu na dokończenie...
...
L Hope: 49:00 z tym ze trumna byla cala z drewna bez gwozdzi etc a mimo to idealnie szczelna to jest ciekawe jak sie tez spojrzy na stare budowle Majów i innych starych cywilizacji bo oni byli w stanie budowac budynki tak ze miedzy kamieniami nie bylo nawet szczeliny na karte i byly w stanie wytrzymac trzesienia ziemi i wiele wiele lat. Tymczasem w aktualnych czasach nawet nie jestesmy w stanie budowac tak wytrzymalych budowli jak robili to kiedys
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=szYhkeYYxgA