Jakub Czarnoksiężnik nawołuje do odstrzału Strzał z D - Z Dvpy


WSPIERAJ KANAŁ Dzisiejszy materiał, to odpowiedź na relację, którą 1 Września wrzucił Jakub Czarodziej. Relację wywołaną zapewne frustracją oraz potrzebą atencji. To nie jest materiał do przerzucania się argumentami. To smutna rozkmina na to, co się wy
Komentarze:

Tomasz Siwak: Wszystkie rodziny z Ukrainy, które były w naszym domu to byli bardzo przyzwoici ludzie. W większości kobiety z dziećmi. Niektórzy nie mieli środków na zakupy i trzeba było im pomóc w zakupie leków czy innych środków higienicznych. Jednak sprzątali po sobie, gotowali, prali i nie sprawiali problemów.
Mam na myśli, że nie byli roszczeniowi.
Ignacy Michalik: Ten rok był dla mnie wyjątkowy jeśli chodzi o święta wielkanocne. Przyjęliśmy pod dach dwie matki łącznie z 6 dzieci z czego najmłodsze urodziło się jakoś tydzień przed wybuchem wojny. Cudowni wdzięczni ludzie. Pomimo bariery językowej i różnić religijnych (oni byli prawosławni moja rodzina zaś katolicka) wspólnie spędziliśmy święta najpierw te które wypadają zgodnie z datą katolickiego kalendarza a następnie około tydzień później według ich. Cudowne doznanie a co do Ukraińców w Polsce czy zdarzają się kurwy no tak ale to nie pochodzenie jest regułą ostatnio jedna rzuciła mnie petem będąc najebana ale pracuję z wieloma innymi i są to naprawdę świetni ludzie zwyczajnie normalni
Wojtek Dobrowolski: Z tymi autami jest tak, że ponieważ na Ukrainie (podobno) jest duża polaryzacja społeczeństwa i jak ktoś jest bogaty to jest bogatszy od przecietnego Polaka i ma dobre auto a jak ktoś jest biedny to nawet nie ma auta i jezdzi autobusem, wiec widzimy w wiekszosci lepsze auta, bo biednych nawet na nie nie stać.
Rz?sorek Rzeczek: Z tym wydzieraniem się w miejscu publicznym i pijackich ekscesach w nocy to jak najbardziej potwierdzam. W większości to Ukraińcy. Samochody również statystycznie mają lepsze od nas, ale nie mogę mieć do tego zarzutów.
P4thfind3r: Ale masz łupież na bluzie
asiulaa901: Mieszkanie po babci i tak stało puste od blisko roku jak wybuchła wojna. Ciasne, skromne, ale dawało schronienie. Jak mogliśmy kogoś nie przyjąć w takiej sytuacji? Z jednej z wielu spontanicznych akcji na fb trafiła nam się rodzina: kobieta z 20-letnią córką i dwójką wnuków od starszej córki (rodzice tych dzieci byli żołnierzami w Kijowie). Wszyscy byli bardzo mili, skromni, wdzięczni, często było widać, że było im niezręcznie przyjmować naszą pomoc. Odwdzięczali się jak mogli, pierogami ukraińskimi, sałatką. Z naszą pomocą, dziewczyna szybko znalazła pracę w Maku, chłopcy poszli do szkoły i do przedszkola. Zaprzyjaźniliśmy się, zapraszaliśmy ich do siebie od czasu do czasu, np. na Wielkanoc. Mogliby u nas mieszkać ile by chcieli. Ale zanim przyszło lato wrócili do siebie do Irpienia. Tęsknili za domem, za rodziną. Tego, że ktoś im pomógł nigdy nie traktowali jako jakiegoś "wygodnego startu życia w Polsce". Ta pani wciąż raz na jakiś czas zdzwania się z moją mamą na messengerze. Jakaś wyjątkowa w swojej materii więź połączyła nas na całe życie. Myślę, że tego typu historii w naszym kraju jest więcej, pamiętajcie, że są i takie.
Piotr Lezak: Nigdy typa nie lubiłem i wiedziałem że to flep.
Mazy: Gość od lat pierdoli szkodliwe głupoty i sieje nienawiść. Takie właśnie osobniki powinny być cancelowane. 'Czarodziej' jego mać
Adrian Go??bski: Mimo wszystko jechać z tą banderą
Robben 4815: "Ja mam dwa fakultety, ukończone dwa kierunki studiów, własną firmę.... O ile wiem, Pan nie pracuje wcale" klasyczek
r34t9r: Oj Maciek, lubie Cie ale tak pierdolisz w tym odcinku ze az smutno :(
Btw: fluktuacja, do sprawdzenia
xElGaM: Bardzo dobrze, ludzie stają się świadomi. A co do kierowców to Macieju czarodziej ma rację. Ukraincy odpierdalają niezły syf na drogach
PGF: autorem filmu jest zwykły nacjonalista, który wzywa do międzynarodowej wrogości i ksenofobii. Takie osoby powinny spać na twardej powierzchni w chłodnym miejscu, patrząc na świat przez kraty. jego miejsce to więzienie.
BGZ Inc: 10:00 To że gość CYTUJE jakieś stare powiedzenie wcale nie znaczy, że musi się nim kierować. Natomiast ty tutaj już dokonujesz projekcji że to jest jego mindset i by tak faktycznie zrobił. Plus, branie przysłów dosłownie to wyraz płytkiego myślenia; nie gryzie się ręki, która cię karmi - to jest główny sens tego co wyżej, natomiast odstrzał ma być zrozumiany jako konsekwencja tego gryzienia - czyli prościej ujmując - jak ktoś ci pomaga a ty w ramach wdzięczności nasrasz mu na dywan to ten ktoś ma prawo przestać ci pomagać i potraktować w adekwatny sposób jak ty jego.

Skupmy się na problemie, a nie interpretacji słów czarozjeba, bo poruszył ważny wątek tylko jego emocjonalne podejście i brak elokwencji wszystko wypacza. Osobiście mam do czynienia z Ukraińcami odkąd otworzył się dla nich nasz rynek pracy tak mniej więcej bodajże od 2015-2016r. Spotykałem przeróżne indywidua i na podstawie obserwacji mogę zauważyć, że im bliżej granicy z Rosją tym większa szansa, że to będzie typowa ruska swołocz, co nie uszło uwadze tych którzy przyjechali do nas z tej strony bliżej naszej granicy. Niejednokrotnie spotkałem się z określeniem z ich ust, że ci ze wschodu to Moskale bo mimo, że nienawidzą Rosjan i od dziecka tej nienawiści ich się uczy to mają tę samą ruską mentalność. Dlatego mówiąc o Ukraińcach trzeba brać poprawkę na to z jakiej części Ukrainy pochodzą.

Drugą rzeczą jest nadmierna pomoc - i żeby nie było - pomagać trzeba, ale z głową. Na działaniach ludzi, którzy z dobrego serca poświęcają się w słusznej sprawie - rząd, media, pewni konkretni ludzie i konkretne instytucje zbijają kapitał polityczny. Dla kogokolwiek kto choć trochę rozumie tę grę jasnym jest, że w ten sposób obecnie rządzący budują sobie nowy elektorat, gdyż ich dotychczasowych wyznawców może być zbyt mało by utrzymać władzę, bo przez ostatnie lata stracili wiarygodność i poparcie społeczeństwa. Wielkie marki robią sobie reklamę kosztem czyjejś krzywdy, wycierając sobie gębę pomocą etc.

W ludziach brak szerszego spojrzenia, widzą świat tylko zero-jedynkowo bo ci źli a ci dobrzy i trzeba im pomagać, nie biorąc pod uwagę tego by jednak przy tym wszystkim zachować jakieś resztki rozsądku, rozwagi i ostrożności. W momencie, gdy sytuacja się ustabilizuje, te kilka milionów obywateli więcej może okazać się problemem, już teraz są przypadki że instytucje nie weryfikują autentyczności uprawnień podczas rekrutacji obywateli Ukrainy, gdzie tajemnicą poliszynela jest to, że na Ukrainie każdy dokument można było sobie za odpowiednią opłatą zwyczajnie kupić. Te kilka milionów to potężna siła, której nie można od tak zlekceważyć. Brak jakiegokolwiek sceptycyzmu może doprowadzić do konsekwencji tragicznych w skutkach. W najbliższych latach może dojść do potężnych napięć społecznych. Musimy pamiętać, że my jako naród potrafimy sami skakać sobie do gardeł a co gdy do wewnętrznych konfliktów dołączy nowa siła? To prosta droga do destabilizacji i tak już słabego kraju. Oczywiście zaraz ktoś może racjonalne obawy nazwać szurskim odklejeniem i "hurr durr nie strasz nie strasz, ty to pewnie ruski troll onuca z Kremla" trywializując i bagatelizując tę kwestię. Niestety dla nich selekcja naturalna działa tak, że to ci którzy są świadomi zagrożeń są w stanie na nie reagować.

Kończąc mała sugestia - skończmy wreszcie opierać swój osąd na emocjach i uczuciach a zacznijmy na faktach i logice - wtedy obraz rzeczywistości stanie się bardziej klarowny.
Maciej Kowalczyk: niech ten jegomość pojedzie za granię i zobaczy co "nasi " patusi robią .... pojedź ... pomieszkaj i wtedy komentuj ..
Militariapl Obs?uga: Wypierdalac z Ukrainą
Mateusz Cygal: Koleś brzmi trochę jak troll… Rosyjski troll! Można zrobic raid na jego socjale i spytać ile Putin mu płaci
Patrycja Ciesiulewicz: Kom dla zasięgu
??ik??: Za takie właśnie filmy doceniam, propsuje i subuję ❤️?
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=XrtYFfVa2EU