Bądź odpowiedzialny za świat: Janina Ochojska i Mateusz Grzesiak wywiad #21 - Hania Knopińska


Subskrybuj: Telewizja szkoleniowa: Strona: Facebook: Instagram: Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z kolejnym niezwykłym gościem Mateusza Grzesiaka. Jest nim Janina Ochojska – założycielka i prezeska Polskiej Akcji Humanitarnej – organizacji, której
Najlepsze komentarze do filmu "Bądź odpowiedzialny za świat: Janina Ochojska i Mateusz Grzesiak wywiad #21":

PannyBa?agan: Bardzo dziękuję za cenną inspirację :)
kawał świetnego materiału, który jak każdy inny nie zawodzi i edukuje :)
vilajnenbrov: Niestety poglady p. Janiny sa bardzo przedawnione i kompletnie nie adykwatne do rzeczywistosci.

Niesprawiedliwy podzial dóbr - aha. Czyli 2000 lat temu tak nie bylo? Tak jest swiast skonstruowany. W afryke wciska sie miliony dolarów na pomoc, a oni nadal sam gdzie byli - ciekawe czemu?

Wyrzucili bialych z RPA i... RPA ma negatywny wskaznik rozwoju :).

Altruizm wg. Ayn Rand - polecam sie wczytac.
musicislife92: w polsce tez jest niewolnicza praca..;(
Biedroneq: Bardzo naiwne.
Konserwa Puszkin: Bardzo silna Kobieta! Dlaczego tak pouczających wywiadów nie puszcza się w tv, a jest tam masa papki, która niewiele w życie innych wnosi?
Największą bolączką wszelakich akcji jest chyba właśnie ta niestałość w pomaganiu. Znam miejsce, gdzie dzieje się wiele dobrego i postaram się bardziej angażować w pracę tych osób. Wszystko zależy od mobilizacji i uświadomienia sobie, że w przeciągu miesiąca sporo godzin marnuję na rzeczy, które nie są niezbędne, a można je zamienić na pożyteczne działania.
Z innej beczki: kiedyś zastanawiałam się jaki jest próg, po przejściu którego człowiek zaczyna się kręcić w kółko, bo nie widzi znaczącej zmiany w polepszaniu swojego życia. Ja wiem jak ten próg wygląda u mnie. Jeśli kiedyś go przekroczę, to chciałabym pomagać ludziom dając im pracę i rozwój, bo wiem, jakie to ważne, by mieć stabilność finansową i nie musieć się martwić, że z dnia na dzień nie będzie funduszy na opłacenie podstawowych potrzeb. Drugą kwestią jest to, by nie stać w miejscu, a czasem ludziom brak pomysłu i sił, co mogę zrobić, by stać się lepszym - czasem trzeba im stworzyć takie przyjazne środowisko.
eSTeeRBe: bardzo fajny materiał, taki sięgający do filozoficznej istoty i do życiowego praxis zarazem, no i nie obcięty do 10 minut co daje możliwość dotarcia do jakichkolwiek wniosków.
dzięki za materiał! otworzył mi on oczy na konieczność długofalowej pomocy, choćby małej ale na konkretnym odcinku
Iwona JJ: Niesamowicie mądra kobieta.
Pawe? Zieli?ski: Odpowiedzialność za świat to tworzenie czegoś większego, niż biznes przynoszący zyski. To działanie na rzecz innych w taki sposób, by pozostawić coś po sobie przyszłym pokoleniom :)
Democracy/anarchy is minority gang/scum rule: Brawo za słowa, że wszyscy jesteśmy jednością.

ale celem komunistów (demokratów), którzy opanowali USA i Europę jest ZERO GROWTH i depopulacja Ziemi !

Proponuję zapoznać się z raportem Rzymskim i czym jest demokracja (najgłupszy ustrój ludzkości).

"Historia nie zna demokracji,która by nie popełniła samobójstwa” J.Adams

"My socjaldemokraci zawsze stajemy w obronie demokracji" lenin"Gospodarka centralnie planowana potrzebuje demokracji" trocki
MsMortisza: Ochojska i jej poglądy.... też mi autorytet...
Piotr Ski: głupoty gada, nie ma takiej osoby na świecie co by myślała tylko o innych, zawsze gdzieś z tyłu będzie - czy to mi się opłaca, czy coś stracę itp.
Pawe? Misiaszek: Ochojska i Grzesiak, czyli: "Jak zbawiać świat za cudze pieniądze"...
hetmann1: Ojciec Rydzyk żyje w skrajnym ubóstwie. Wszystko co miał rozdał biednym, teraz głoduje. Należałoby go wesprzeć paroma groszami.
?ycie na wygnaniu: Ja też bym chętnie stworzyła fundację , schronisko dla zwierząt i lecznicę. Poświęciłabym temu całe życie. Jest wiele ludzi, którzy chcą pomagać - ale to nie jest sposób na życie bo nie będziemy mieli za co mieszkania zapłacić i co zjeść!!!
Doktor Mass: Mateusz, żyjesz w jakiejś utopii pt. ,, stańmy się jednością i wszyscy żyjmy w zgodzie" każdy chciałby mieć dużo pieniędzy i dobre stanowisko ,tylko ze taka sytuacja jest ekonomicznie niewykonalna i dobrze o tym wiesz. Z historycznego punktu widzenia wiesz również (wierzę w to ,że jesteś również pod względem historycznym wyedukowany), że kultury multikulturowe do niczego dobrego nie doprowadziły ,a najlepszy tego przykład to np. Starożytny Rzym.
Doktor Mass: Bez odpowiednich systemów politycznych ,ustroju w państwie i co za tym idzie mentalności ludzi ,pojedyncze osobniki nic nie zmienią mimo dobrych chęci... władza zawsze zweryfikuje
Stanislaw II: "Pomaganie to stan umysłu" hmm ja bym powiedział STAN DUSZY albo STAN SERCA. Stan umysłu brzmi sucho, technicznie, inżyniersko. Jakby dało się to zmierzyć i obliczyć. Pomaganie płynie z czegoś głębiej, płynie z wartości, przekonań, wiary i serca. Szkoda, że pani Ochojska tego nie poruszyła. Cóż, pani Ochojska retorem nie jest, ale wybitną postacią za którą idą żywe czyny.
Cristiana Cub: znam ją była kiedyś w Jastrzębiu Zdroju Pozdrawiam (ale zdarza się że ktoś może wykorzystać i nadużyć tego)
Ravel Wirtus: Fantastyczny wywiad! Pozdrawiam :)
maja maja: Osoby jak Pani Janina sprawiają, że wraca wiara w to, że dobro w człowieku może wygrywać. Że można stłamsić egoizm, samolubstwo, cynizm, żądzę władzy. Gdyby choć 1 na 1000 osób przychodzących na świat miała siłę i serce Pani Janiny, świat byłby innym miejscem.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=wjnFI7SwPpw